Görüş Bildir
Haberler
Gerekçe Kıyafet: Mersin'de Çocukların 23 Nisan Gösterisi Yarıda Kesildi

etiket Gerekçe Kıyafet: Mersin'de Çocukların 23 Nisan Gösterisi Yarıda Kesildi

Batuhan
24.04.2018 - 11:42 Son Güncelleme: 24.04.2018 - 15:05

Mersin'de bir ilkokuldaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında kız öğrencilerin kıyafetlerini uygun bulmayan okul yönetimi gösteriyi yarıda kesti. 

Olay, Kazanlı Mahallesi’ndeki Kazanlı İlkokulu’nda yaşandı.

Olay, Kazanlı Mahallesi’ndeki Kazanlı İlkokulu’nda yaşandı.

DHA'da yer alan habere göre İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ile diğer ilgililerin izlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında 3’ncü sınıf öğrencileri dans gösterilerini sunmak üzere sahneye çıktı. Kısa süre sonra Okul Müdürü Zülfikar Tekin, kürsüdeki görevlinin yanına giderek bir şeyler söyledi. Bu konuşmanın ardından da bir anda müzik kesildi.

Gözyaşları içerisinde sahneden ayrılan çocukları aileleri teselli etmeye çalıştı.

'Elbiseler uygun değildi'

'Elbiseler uygun değildi'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ise gösterinin yarıda kesilmesi talebinin bazı vatandaşlar ve muhtarlardan geldiğini ileri sürerek, “O yaşta çocuklara ve eğitim ortamına uygun elbiseler değildi” dedi.

'Çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş'

'Çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş'

Eğitim-Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, yaşananların çok çarpıcı olduğunu ifade ederek, “3’ncü sınıf öğrencilerinin elbisesini müstehcen görebilecek bir zihniyet o ilçede Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor. 23 Nisan kutlamalarında öğretmenler, sergilenecek gösteriye uygun, çocuğun da heves duyacağı kıyafetler seçer. Hiçbir normal insanın aklına 3’ncü Sınıf düzeyi için müstehcenlik fikri gelmez. Çok sarsıcı ve gerici bir müdahale ve maalesef çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş durumda” diye konuştu.

Kimi tepki gösterdi, kimi hak verdi: Miniklerin yarıda kesilen 23 Nisan gösterisi sosyal medyanın gündeminde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1110
456
150
96
27
17
15
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hakan

Bir kere bunun 23 Nisan günü ile ne ilgisi var? Ufacık çocuklara dansöz kıyafeti giydirilip bu şekilde dans ettirilmesi doğru mu?

gaydırı guppak

hocam doğru değil ama o çocukların hevesini kırmakta en yanlış olanı. burda en büyük hata okul idaresinindir. sen bostan korkuluğu musun orda nasıl gösterile... Devamını Gör

Han

Müdürünki de densizlik o çocuklara oryamtal dans yaptıranda densizlik. Milli bayramda arapça şarkı ile oryantal dans. Daha milli bayram kutlayamıyoruz. Düne ... Devamını Gör

Mastani

Çocukta müstehcenlik arayan zihinlere kahrolsun!