Gerekçe Güvenlik: Taksim'deki Yılbaşı Kutlamaları Yasaklandı

 > -

İstanbul'da kitlesel yılbaşı kutlamalarının başlıca adreslerinden biri olan Taksim Meydanı'nda bu yıl kutlamalara izin verilmeyecek. Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü, Taksim'deki yılbaşı kutlamalarının güvenlik gerekçesiyle yasaklandığını açıkladı. Beyoğlu Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, Beyoğlu'nda yılbaşı tedbirlerinin üst seviyede olacağını belirterek, "Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara izin verilmeyecek" dedi. 

İstiklal Caddesi ile Taksim Meydanı'na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı'ndan girişlerde önlemler alınacak.

Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü tarafından Taksim'deki bir otelde düzenlenen "Huzur Toplantısı"nda, ilçenin güvenliğinin sağlanması için alınan önlemler ele alındı.

Geçtiğimiz yıl Reina saldırganının önce Taksim’de görüntü çektiğini hatırlatan Beyoğlu Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, tedbirlerin iki katına çıkarılacağını söyledi.

Kılıç, bu yıl diğer yıllara oranla daha üst seviyede tedbirler alındığını belirterek şöyle konuştu:

"Yılbaşı tedbirleri üst seviyede olacak. Geçtiğimiz yıl Reina saldırganının önce Taksim’de görüntü çekip daha sonra tedbirleri görünce başka yere yönlenmesi nedeniyle tedbirleri iki katına çıkaracağız. Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara izin verilmeyecek. İstiklal Caddesi ile Taksim Meydanı'na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı'ndan girişlerde önlemler alınacak. İlerleyen dönemlerde projelerimiz mevcut. Bunları vatandaşlarımıza iletip uygulamaya çalışacağız."

Sosyal medyadan görüşler, düşünceler ve yorumlar 📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir