Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçekten Yaşanmış Olduğuna İnanmakta Zorlanacağınız Botoks Etkili 15 Olay

34PAYLAŞIM

Yine küçük bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

1. Titanic'in ikinci kaptanı, batan gemiden yüzerek çıkar ve bir cankurtaran botuna binmeyi başarır. Yıllar sonra, bu hayatta kalma becerilerini kullanarak Dunkirk'te tam 130 kişinin hayatını kurtarır.

2. 1986'da patlayan NASA'nın Challenger adlı roketinin mühendislerinden biri, soğuk havalarda roketin fırlatılmaması gerektiğine dair uyarılarda bulunur. Ancak NASA bu uyarılara kulak vermez.

Mühendis, patlamadan bir gece önce yaşanacakları öngörür ve akşam yemeğinde karısına roketin patlayacağını söyler.

3. Kinik felsefesinin öncüsü, ünlü filozof Diyojen bir fahişenin oğlunun kalabalığa taş attığını görür ve ona şöyle der: "Dikkat et oğlum, o taş babana gelmesin!"

4. "Bir kapı kapanırsa bir başkası açılır." sözü aslında Alexander Graham Bell'e aittir. Graham Bell, o söze şöyle devam eder: "Fakat biz kapanan kapıya öylesine uzun ve öylesine üzülerek bakarız ki, bizim için açılan diğer kapıyı göremeyiz.''

5. Japonya'da, 'Hiroşima Barış Alevi' ilk kez 1964 yılında yakıldı ve o tarihten beri sürekli olarak yanık tutulmaya devam ediliyor.

Hiroşima Barış Alevi, dünya üzerindeki tüm nükleer bombalar yok edilinceye ve gezegenin yok olma tehdidi ortadan kalkıncaya kadar Japon Hükûmeti tarafından yanık tutulmaya devam edecek.

6. The Simpsons, 1990 yılında First Lady Barbara Bush tarafından eleştirildi ve Bush, The Simpsons'ın 'bugüne kadar gördüğü en salakça şey' olduğunu söyledi.

Marge karakteri ise Bush'a bir mektup yazarak ön yargılı olmamasını ve ailesinin elinden gelenin en iyisini denediğini kibar bir dille söyledi. Bush, daha sonra dilini tutamadığı için ekipten özür diledi.

7. 1880'lerde Avrupa'da birçok çiftçi telefonlarını dikenli tellere bağlıyordu. Böylece, 20 kişi aynı anda telefona bağlanabiliyordu.

Kimin aradığına bakılmaksızın herkesin telefonu açıldığından, bu durum çiftçilerin o dönemlerde yalnızlık ve depresyonla baş etmelerine yardımcı oldu.

8. 1724 yılında Margaret Dickson adlı bir kadın asılarak idama mahkum edilmiş ancak ölmemişti. Daha sonra Dickson'ın serbest bırakılmasına karar verildi, çünkü İskoç yasasına göre ceza uygulanmıştı.

Yasada, 'ölmemek' ile ilgili bir madde bulunmuyordu ve yaşanan bu olaydan sonra asılarak idam edilme cezasına "Ölene dek" ibaresi eklendi.

9. Eski Mısırlılar 12 ayı tam 30 güne bölmüşlerdi, yıl sonunda ise kalan 5 günü kutlamalara ayırıp 365'e tamamlıyorlardı.

10. Amerika'nın en meşhur mağazalar zincirinden biri olan Macy's'in kurucusu Isidor Straus, Titanik'te ölenler arasındaydı.

Straus, kadınlar ve çocuklardan önce cankurtaran botuna binmek istemedi ve eşi de "Kocamdan ayrılmayacağım, beraber yaşadığımız gibi beraber öleceğiz." diyerek onsuz gemiden ayrılmayı reddetti. Çift, en son güvertede kol kola görüldü ve karı koca tıpkı söyledikleri gibi birlikte can verdiler.

11. 1958'de beyaz bir kız, 7 ve 9 yaşlarındaki iki zenci erkek çocuğunu yanaklarından öptü. Çocuklar tutuklanıp ailelerinden habersiz 6 gün boyunca gözaltında tutuldular.

Toplam 3 ay boyunca hapis tutulan çocuklar, bu süre içerisinde polislerin türlü işkencelerine ve dayaklarına maruz kaldılar.

12. Theodore Roosevelt'in oğlu, I. Dünya Savaşı'nda ABD ordusunun savaş pilotlarından biriydi. Savaşta ölen genç askerin bedeni, düşman topraklarında bulunmuştu ve Almanlar tarafından bir askeri cenaze töreni yapılarak gömüldü.

13. 1986 yılında bir hayvanat bahçesinde gezmekte olan beş yaşındaki bir çocuk, gorillerin yaşadığı bölümün içine düştü. Jambo isimli bir erkek goril, düşmenin etkisiyle bilincini kaybeden çocukla diğer gorillerin arasına girip onu korudu.

Hatta Jambo, çocuk kendine geldikten sonra onun sırtını bile sıvazladı. Bu olay, goriller için pozitif bir kamuoyu algısı oluşmasına neden oldu.

14. Bir grup bilim adamı, 1922 yılında bir hastanede diyabetik ketoasidozlu hasta çocukların kaldığı bölüme gelerek onlara 'insülin' adını verdikleri yeni bir ilaç enjekte ettiler.

Hastalık yüzünden ölmek üzere olan çocuklar, ilacın enjekte edilmesi ile birlikte koma halinden çıkıp tek tek uyanmaya başladılar.

15. Polonya istihbarat görevlisi Witold Pilecki, kamp hakkında istihbarat toplamak amacıyla Auschwitz'de tutsak edileceği bir direniş operasyonu için gönüllü oldu.

Adeta tek başına bir orduya bedel olan Pilecki, önce kampta bir direniş hareketi düzenledi ve ardından orada yaşananları müttefiklere bildirdi. 1943'te ise görevini tamamlayıp kamptan kaçtı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eexorciist

diyojende felsefe yapayım derken çocuğa o.ç diyerek üzmüş sinir oldum

sqeratarr467

Mantıken öyle ama

eexorciist

sinop a mi sürsek diyojen i

Görüş Bildir