Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Zor Aşk-ı Memnu Testinden Geçebilecek Misin?

 > 
28bPAYLAŞIM

Aşk-ı Memnu hepimizi televizyona kilitleyen hatta tekrarlarında bile vazgeçemeden izlediğimiz dizilerdendi. Türk televizyon tarihine böylesine damgasını vurmuş bu diziyi peki ne kadar iyi biliyorsun?

1. Behlül'ün o uzun saçlarını hatırlamayan yoktur. Bir bölümde ansızın saçlarını kestirmişti peki nedeni neydi?

Kepek problemi artık canına tak etmişti
Adnan "artık serseri gibi dolaşma git kestir şu saçını" dediği için
Bihtere olan tepkisini anlatmak için
Canı sıkılmış ve saçları çok uzamıştı
Depresyona girmişti
Bihter öyle istemişti

2. Hadi biraz hafızamızı zorlayalım, dizinin ilk bölümlerinde Behlül'ün telefonu aşağıdakilerden hangisiydi?

iPhone 3Gs
Samsung S2
Sony Ericsson w302
Nokia N95

3. Hazır telefon demişken, Bihter Behlül'ü aradığında telefonunun ekranında aşağıdakilerden hangisi çıkıyordu?

4. Biraz da yan karakterlere bakalım, Nihat'ın annesinin adı neydi?

5. Gelin biraz daha ilk bölümlere gidelim, Behlül'ün ilk arabası aşağıdakilerden hangisiydi?

Jaguar
Ferrari
BMW
Aston Martini

6. Nihal'in o muhteşem mezuniyet balosunu hepimiz biliyoruz peki sence şu aşağıdakilerden hangisiyle gitmişti?

7. Peki gizli aşk hikayesini ele veren, Bihter'in teknede unuttuğu çantası hangisiydi?

8. Ortalığı karıştıran o meşhur mektubu Matmazel nereye saklamıştı?

Yastığının altına
Çekmeceye
Çantaya
Sandığa
Cüzdanına
Kutuya

9. Peki Behlül ve Adnan arasındaki ilişki nedir?

10. Son olarak, Aşk-ı Memnu'nun finali hangi replikle bitmişti?

Sen Aşk-ı Memnu'yu Firdevs Yöreoğlu'ndan bile iyi biliyorsun!

Evet dizinin en kilit isimlerinden Firdevs Hanım kadar iyi biliyorsun. Senaristi bile senin kadar hatırlamıyordur helal olsun! Sen bütün bölümleri bir kere değil, her yayınlandığında baştan sona izlemişsin, hatta bu da yetmemiş zaman zaman açıp internetten bile izlemişsin. Belki de en sevdiğin dizi sıralamasında birinci sırada Aşk-ı Memnu var! Tıpkı dizideki Firdevs Hanım gibi hayatında da her şeyden haberdar olan, bütün dedikoduları yöneten insan sensin. Ama sinsice bütün olaylardan sıyrılmayı da iyi biliyorsun. Hayatta da böyle olmak gerek bazen her şeyin farkında olup hiç bulaşmamak en güzeli!

Seni ilgilendiren her sahne daha dün gibi aklında!

Evet belki en ince ayrıntısına kadar bilmiyorsun ama ortamlarda konuşulan en önemli detaylara hakimsin. Dizinin baş karakterleri Bihter ve Behlül ikilisinin de her hareketine hakimsin. Diğer karakterler pek de önemli değil senin için. Gel gör ki gerçek hayatında da tıpkı bu ikili gibi göz önünde olmayı seviyorsun, her türlü olayı senden soruluyor ve her türlü olayın göbeğindesin. Aşk-ı Memnu'dan da öğrendiğimiz gibi sonunda işler çok karışabilir dikkat et!

Sen Adnan Bey gibi her şeyden bir habersin!

Üzülerek bildiriyoruz ki sen Aşk-ı Memnu'yu izlemeyen azınlıktansın. Ama etrafta o kadar çok konuşulmuş ki az çok bir bilgiye sahipsin. Ama dizinin o en can alıcı kısımlarını hiç bilmiyorsun. Durum bu olunca ortamda konuşulduğunda ya da esprileri anlamıyorsun. Tıpkı Adnan Bey gibi saf temiz düşünen birisin, her denilene hemencecik inanıyorsun. Durum bu olunca insanlar da senin bu iyiliğini suistimal ediyorlar. Bizce sen bir kere izle Aşk-ı Memnu'yu sonrasında pişman olmayacaksın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minyonjapon

Sen Aşk-ı Memnu'yu Firdevs Yöreoğlu'ndan bile iyi biliyorsun! :D Efso dizi unutulurmu ya

gam6

sen aşkı memnuyu firdevs yöreoğlundan bile iyi biliyorsun :D

skyizau

Sen Aşk-ı Memnu'yu Firdevs Yöreoğlu'ndan bile iyi biliyorsun! Sen Aşk-ı Memnu'yu Firdevs Yöreoğlu'ndan bile iyi biliyorsun! Evet dizinin en kilit isimlerinden Firdevs Hanım kadar iyi biliyorsun. Senaristi bile senin kadar hatırlamıyordur helal olsun! Sen bütün bölümleri bir kere değil, her yayınlandığında baştan sona izlemişsin, hatta bu da yetmemiş zaman zaman açıp internetten bile izlemişsin. Belki de en sevdiğin dizi sıralamasında birinci sırada Aşk-ı Memnu var! Tıpkı dizideki Firdevs Hanım gibi hayatında da her şeyden haberdar olan, bütün dedikoduları yöneten insan sensin. Ama sinsice bütün olaylardan sıyrılmayı da iyi biliyorsun. Hayatta da böyle olmak gerek bazen her şeyin farkında olup hiç bulaşmamak en güzeli!

ibrahimdokumaci07

Mignoncuğum bu diziyi senden bile iyi biliyorum çıktı, Behlül'ün ilk arabası Alfa Romeo Brera'dır. Hatta 3.2 v6 4 çeker olan modelidir :) Daha sonra bmw 630i en sonunda ise jaguar xk convertible almıştır.. Ayrıca bihterin arabası mini cooper s, Ednan bey'in ise bmw 760i dir.. Any question up to this point?

cem1

Seni ilgilendiren her sahne daha dün gibi aklında! Doğru dürüst diziyi izlememiştim bile :D

Görüş Bildir