Gelmiş Geçmiş En İyi Dizi Çiftleri Tekrar Bir Araya Gelsin Diye Totem Yapıyoruz

1.2bPAYLAŞIM

Dizilerde bir araya geliyorlar, öyle bir kimya yaratıyorlar ki bizi gerçek olduklarına inandırıyorlar. Tadına doyamadığımız tekrar izlemek istediğimiz o ikililere bir tanesini de sen eklemek istersen yoruma isimlerini bırak 😉

1. Şu listeye Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ diye başlamamak hata olur herhalde. Gelmiş geçmiş en iyi kimya olabilir aralarındaki, bir an önce beraber görmek istiyoruz bir projede. Hatta bu sene çok yaklaşılmış ama maddi bir anlaşmazlık yüzünden yine sonuç hüsran olmuş diye duyduk. Üstünü biz tamamlayalım, siz yine beraber oynayın!

Aşk-ı Memnu

2. Beren Saat'in yanına Kıvanç Tatlıtuğ'dan sonra kimse yakışmaz dedik ama Engin Akyürek çıktı karşımıza. Bakışları, saf sarılmaları bile sevgiyi hissettiriyordu bize. Yine beraber görmeyi çok isteriz.

Fatmagül'ün Suçu Ne?

3. Biraz geçmişe gidelim. Milenyumlular bilmez, Haziran Gecesi muazzam bir diziydi. Özcan Deniz ve Naz Elmas da o zamanın en favori çiftiydi. 15 sene önce bir araya gelen bu ikiliyi tekrar izlemek ve tutkularını görmek muhteşem olurdu.

Haziran Gecesi

4. Beraber şarkı söylesinler, kavga ederken bile gözleriyle birbirlerini öpsünler, iki güzel kadın ve adam olarak bizi büyülesinler. İşte Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy'u tekrar beraber görmek için sebepler. Ama Medcezir dönemi gerçekte de aşık olup sonra ayrıldıkları için sıcak bakarlar mı bilmiyoruz.

Medcezir

5. Aaaaaaağh imkansız bir istek geliyor daha hemen peşinden. Canımız ciğerimiz Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli, Ayşegül ve Poyraz olarak tanık olmadığımız derecede doğal bir aşk sergilediler bize. Her şeyleriyle o kadar doğallardı ki, zaten bu doğallığın gerçek bir aşkı beraberinde getireceğini anlamıştık. Ayrıldıktan sonra bu artık mümkün olur mu bilmiyoruz ama olursa yerimize yapışır izleriz yine.

Poyraz Karayel

6. Hani ilk kez görünce "Yahu bu ikili ne alaka" dersin de sonra yönetmenin bir bildiği olduğunu anlarsın ya, Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol da tam böyle bir vaka. Merhamet'in büyük aşk yaşayan Narin ve Fırat'ı hala bağrımızda bir yara. Açıp açıp sahnelerini izlediğimiz bu ikiliyi tekrar görmek için can atardık.

Merhamet

7. Gencecik bebelerden hafiften bir daral gelmedi mi size de? Şöyle ayakları yere sapasağlam basan bir çift görmek fena olmaz mı? Eyşan ve Ezel gibi tutkuyu da aşkı da nefreti de sonuna kadar yaşayan hani... Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere o kadar yakışıyorlar ki, insan iki alfayı izlemekten büyüleniyor.

Ezel

8. Dudaktan Kalbe'yi herkes hatırlamaz ama hatırlarsa da başrolü ekarte ederek zirveye çıkan Yiğit Özşener'i bulur zihninde hemen. Masum bir aşk nasıl yaşanır, imkansız nasıl mucizeye dönüşür biz onlarda gördük. Lamia ve Cemil, yani Aslı Tandoğan ve Yiğit Özşener harika bir tablo gibiydi.

Dudaktan Kalbe

9. Biz en çok uzun zamandır bir arada görmediklerimizi ekledik bu listeye 1-2 çift hariç. Murat Yıldırım ve Tuba Büyüküstün de öyle. Asi'de öyle bir enerjileri vardı ki, bir arada yarattıkları sinerji işi alıp Türkiye'den bin fersah öteye taşıdı.

Asi

10. Araya alamet-i farikası tatlışlıklarından gelen bir ikili ekleyelim; Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy. Bu kadar eğlenceli, bu kadar kimyası tutan, bu kadar aşık bakabilen, bu kadar güzel çift kavgası yapabilen, her şeyiyle en gerçek çift onlardır bizce. Bin kere olsa bin kere izleriz, çok da istiyoruz.

Aşk Yeniden

11. Ahaaaaaaaa geldik işin alengirlisine. Olursa Behzat ve Esra gibi olması lazım, öyle olmazsa olmaz. Artık paralel evrende beraber oldukları bir zaman diliminde mi olur ne olur bilmeyiz. Ama onları aynı o formda bir daha görmeye ve aşkın iyileştirici gücünü hissetmeye çok ihtiyacımız var. Gerçek bir şeye...

Behzat Ç.

12. Baaaaadddiniiiiiğm! Öyle genç parlak tiplerin bön bön bakışlarından sonra ilaç gibi gelmişlerdi. Boylarınca çocukları vardı Hüsne ve Bahattin'in, en güzel aşk da onlarınkiydi. Her şartta bir arada, her daim suç ortağı, hep affedici, tam bir roket takımı. Tek bir dilek hakkımız varsa bu liste için, onlara kullanırız.

Aramızda Kalsın

13. Aynı dizideki Mahir ve Arife de tüm o çiftlerin süsünden püsünden arınmış, alt aşufmanını çekip gelmiş bir çiftti. Tüm saflıklarıyla, aza kanaatleriyle, sevgilerini küçük dünyalarında kocaman kocaman yaşayan aaaaşşırı eğlenceli bir ikiliydi. Kesinlikle bir komedide daha görmemiz lazım.

Aramızda Kalsın

14. Bahattin ve Hüsne işin eğlenceli tarafıydı, bir de aşkın her yaşta yaşanabileceğinin güzel örneklerinden Hanım ve Ali Haydar var. Kardeşim tutkuysa tutku, mücadeleyse mücadele, entrikaysa entrika. Ellerinde bıçak, tabaklarında mezeyle çözdüler işi. Şener Şen ve Türkan Şoray gençliklerinde hiç büyük aşk yaşayan karakterleri oynamadılar ama olgunluk dönemlerinde patlattılar olayı.

İkinci Bahar

15. Düşünsenize; ikinci baharlarını yaşayanlarını yazıyoruz ve Esma ile Garip'i unutuyoruz. Mümkün mü! İpek Bilgin ve Tamer Levent vallahi de billahi de öyle bir aşk izlettiler ki bize, neredeyse gerçek olduğuna inanacaktı. Her detayıyla mükemmeldi, her bakış çok özeldi. Dizinin içinden dizi çıkaran bu ikiliye bir spin-off yapılsa ne izleriz be...

İstanbullu Gelin

16. Valla ne yalan söyleyelim, Faruk ve Süreyya'yı gölgede bıraktılar. Yine de muhteşemdi bu ikili de. İlk başta yaş farkından dolayı pek ihtimal vermemiştik ama aralarındaki doğallığı sonuna kadar hissettiğiniz bazı sahneler kesinlikle bunun devamı olmalı diyor. Editörün birtanesi Aslı Enver ve oyunculuğuyla tam bir sürpriz yumurta Özcan Deniz, kesinlikle bir araya gelmeli yine.

İstanbullu Gelin

17. Peki peki Vahit Emmi ve Zeliha? Yıllarca her şeyleri birbirleri olmuş bu çiftin sıcaklığı kimde var? Şebnem Sönmez ve Engin Alkan'ı bir araya getirmek neden kimsenin aklına gelmiyor gerçekten anlamıyoruz.

Yedi Numara

18. Tıpkı Elveda Rumeli'nin Zarife ve Alex'ini tekrar bir araya getirmemenin saçmalığı gibi... Filiz Ahmet ve Ertan Saban, başrol nasıl ekarte edilirin bir kanıtı.

Elveda Rumeli

19. Çok özlediklerimizden Tülin Özen ve Mehmet Günsür de gelsin o zaman. İki zarif insan, iki büyük yetenek, iki güzellik. Taaaa 15 yıl önce izlemiştik onları Meryemce ve Mustafa olarak, 15 yılın büyük bir kayıp olduğunu bilin isteriz.

Beyaz Gelincik

20. Son olarak fanlarının bunun için kurşun atıp kurşun yiyeceği ikili geliyor: Elçin Sangu ve Barış Arduç. Müthiş kimyaları onlara 'En Yakışan Çift' ödülünü bile getirdi. Komedi ver gider, romantik komedi ver uçar, dram ver koparırlar. Pacman gibi reytingleri çıtır çıtır yiyeceksiniz, uyansanıza yapımcılar!

Kiralık Aşk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-arslan9

Hey editör, sana burada iki defa cevap yazdım. Niyeyse siliniyor.😐😐 Yanlış anlama yani, soruna cevap verdim.

ebru-cogdur

içerde dizisinde mert ve eylem ile ufak tefek cinayetler aslıhan gürbüz ve osman sonant

wednesday-addams

Aslında Behzat Ç'nin kitabında baş kadın karakter Bahar'dı. Dizide de rolü Ayça Varlıer oynuyordu ama Canan Ergüder ile Erdal Beşikçioğlu'nun aşırı iyi kimyasından dolayı mı amirimi sonradan Savcı Esra'ya aşık etmişlerdi bilemeyeceğim. 😊

sultan-celen1

Çocukluğumda #19

altarin-oglu-tarkan-mi

Tatlı hayat; Haluk Bilginer Türkan Şoray

Görüş Bildir