Gelinlerin Hayatını Gözler Önünden Film Şeridi Gibi Geçirten 13 Kaynana Tribi

-

Kaynana olmak, bilhassa erkek anneleri için oldukça güçlü bir konum. Yıllardır süregelen kaynana-gelin çatışmasını herhalde bilmeyen yoktur. Biz de bu çok bilinen tatlı gerginlikle ilgili kaynana triplerini ele alalım istedik. Buyrun karşınızda otomatikman herhangi bir kaynana görebileceğiniz içeriğimize...

1. Kaynanalar ilk tehlike fişeğini, gelinlerinin beğendiği gelinliği beğenmemekle uzay boşluğuna fırlatırlar. Bu nokta, kara deliklere açılan bir kapı gibidir adeta...

Yeni hayatına hoş geldin Selin kızım, şimdiden geçmiş olsun.

2. Her kaynananın gelininin suratına "Nerden çıktı şimdi bu?" bakışı iç güdüsel olarak mevcuttur. Kimle evlenirseniz evlenin, sevdiğinizin anası size öyle bakacak.

Bana öyle bakma, anlayacaklar...

3. Kaynanalar, gelinlerine üniversitelerde bulunan profesör hatta dekan gibi davranmaya bayılır. Sürekli olarak "Sen ne bilecen götü boklu" alt mesajını beyin kıvrımlarınıza sokmaları normaldir.

Sonuçta o bir ana, tabii ki en çok o bilecek!

4. Erkek anneleri, oğluşlarının daima her şeyin daha iyisine layık olduğunu düşündüğü için hiçbir gelin adayından tam olarak randıman alamaz.

O yüzden kendinizi üzmenize gerek yok gelin hanımlar. Bi şekilde yetersiz geleceğiniz kesin.

5. Kaynanalar, kendilerine haber verilmeden stratejik kararlar alınmasından pek hoşlanmaz. Bu haltı yediğiniz takdirde, kendilerinin süresiz asılan suratlarını çekmek zorunda kalabilirsiniz.

Kaynanalar saksı değildir!

6. Bir kaynananın hafızası ile ilgili asla asla ve asla dalga geçmemeniz gerekir. Bütün yaşananları kalite standartları gereği kayıt altına alıp, ilk fırsatta mutlaka önüne serecektir.

Dayın düğüne paçaları çamurlu geldi de bi kere bile utanmadı. Üstelik masa altında 5 duble votka, 120 gram da beyaz leblebi yemişti.

7. Kaynanalar genellikle zehri salıp kenara çekilmeyi çok iyi başarırlar. "Ben fikrimi söyledim yavrum, siz daha iyi bilirsiniz tabi" lafından hiçbir şey anlamıyorsanız, bu da sizin şeyliğiniz şimdi kusura bakmayın.

Yavrum ben şimdi karışmak istemem tabii de öyle olmaz o!

8. Bir kaynana, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük Michelin yıldızlı şefi olduğu için önüne gelen yemeğin tuzunu, biberini, bazukasını beğenmemekte özgürdür.

Bu salçalı su ne kızım? Bunu mu yediriyosun oğluma?

9. Kaynanaların dünyadaki en önemli birinci varlıkları oğulları, ikinci kıymetlileri de televizyon kumandasıdır. Onun dizisini onunla birlikte seyretmek zorundasınız yoksa yemin ediyorum evde savaş çıkar.

"Survivor'ı aç, Adem'e bakacam. Ordan da kalk... Haahh..."

10. Gerginlik tavan yaptığı anda bir kaynananın en büyük silahı şekerinin düşmesi, tansiyonunun yükselmesi, selülitlerinin portakal kabuğu görüntüsüne ulaşması gibi fenalaşmalardır.

Oğlum, Selin bana az evvel bir suikast gerçekleştirdi. Bak sen inanmazsın da şimdi. Ayyyhhhhh bayılıyorum galiba...

11. Kaynanaların en büyük övüntüsü ise torunlarıdır. Ama çocuk ağzından "bok" diye bir kelime çıkarttığında bunun en büyük sebebi de çocukların anasıdır.

Selin sen bunlara terbiye vermiyo musun? Böyle çocuk mu yetiştirilir?

12. Misafir geldiğinde ise kaynana bireyler genellikle çekyatta uzun oturup, kendilerine gelini tarafından yeterince iyi bakılmadığı izlenimini vermek konusunda ise ustabaşı gibidirler.

Şengül hoş geldiniz... Keşke sizinle gülüp eğlenebilseydim ama işte maalesef...

13. Kaynanaların en büyük sevgi göstergesi ise üç aylığını oğlu ve gelini ile paylaşması, hatta ay başında onlara döner ısmarlamasıdır.

Canım annem <3

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Sizlere en büyük önerim Kadın/Erkek fark etmez. Eş seçerken kendine yetebilen, kendi kararlarını alabilen (mantıklı kararlar tabi), ana babasından uzun zaman önce ayrılmış insanları bulun. Onlar, ailelerine saygı ve sevgi beslemekle birlikte hayatının dizginlerini çoktan ele almış kişilerdir. Sorun yaşamazsınız. Yoksa anasının koynundan gelin/damat alırsanız günün birinde ölük ölük sıçarsınız o kesin.... :)

bukiznedio

paylasim yapan arkadas tespitlerinin hepsini ayakta alkislarim,bir tane fazlasi yok valla hepsi dogru sdce uc aylik kismi biraz goy goy g parasini paylasan bi kaynana ender rastlanan bir canli türü

nebusimdi

Geleceğin potansiyel kaynanasının gelin iken düşüncelerini okuduk. Kavga etmeyen bir gelin/kaynana ve kavga eden bir damat/kayınpeder görmedim. İstisnalar illa ki vardır, ama gerçekten istisnadır!

enk-capital

Bi evde dü zen olursa o evde düzen olmaz.

Görüş Bildir