Görüş Bildir
Haberler
Gazze Şeriat Mahkemesi: 'Bekar Kadınlar Erkek Akrabalarından İzin Almadan Seyahat Edemez'

Gazze Şeriat Mahkemesi: 'Bekar Kadınlar Erkek Akrabalarından İzin Almadan Seyahat Edemez'

Hamas'ın yönetimindeki Gazze Şeridi'nde bir şeriat mahkemesi, bekar kadınların seyahat edebilmek için 'mahremlerinden' izin almasının şart olduğuna karar verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Independent'in Associated Press'e dayandırdığı haberine göre, Gazzeli bekar kadınların kendilerini 'gözeten' kişiler olarak görülen babaları ya da kardeşleri gibi yakın erkek akrabalarının onayı olmadan yolculuk etmelerine getirilen kısıtlamanın pazar günü bölgedeki şeriat yargı mercii tarafından kabul edildiği kaydedildi.

İzin mahkemeye bildirilecek

İzin mahkemeye bildirilecek

Karara göre, yolculuk öncesi alınacak iznin mahkemeye bildirilmesi gerekirken, erkeklerin seyahatlerde kadın akrabalarına refakat etmesinin şart koşulmayacağı ifade edildi.

Evli kadınlar da kocalarından izin alacak

Evli kadınlar da kocalarından izin alacak

Haberde varılan hükmün, Gazze'de evli kadınların kocalarının onayı olmadan seyahat etmelerinin de mümkün olmayacağını işaret ettiği kaydedildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
83
22
16
12
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
panik anne

"Kadınların yarım akıllı olduğunu söyleyen bir dine inanan kadınlar gerçekten yarım akıllıdır."....alıntıdır...

Biz de bu adamlara sahip çıkıyoruz. Insanlık onuru namına tabi sahip çıkalım da candan bahsediyoruz ama çıkıp da bunlarla din kardeşiyiz demek canınızı acıtm... Devamını Gör

şunu savunup aferin Hamas'a diyen adamın 3 sebebi olabilir: 1) kötü bir çocukluk geçirmiştir 2) zorbalıkla içindeki minik ve korkak kediyi saklamaya çalışıyo... Devamını Gör

kadir_33

Şeriatı suçlamaya hiç gerek yok sonuçta adamlar dinini uyguluyorlar. Dinde kadın erkek eşitliği kadınların hak ve özgürlükleri var da şeriyat mı böle yapıyor.