Görüş Bildir

Gazze Şeriat Mahkemesi: 'Bekar Kadınlar Erkek Akrabalarından İzin Almadan Seyahat Edemez'

Anasayfa > Gündem

Hamas'ın yönetimindeki Gazze Şeridi'nde bir şeriat mahkemesi, bekar kadınların seyahat edebilmek için 'mahremlerinden' izin almasının şart olduğuna karar verdi.

Independent'in Associated Press'e dayandırdığı haberine göre, Gazzeli bekar kadınların kendilerini 'gözeten' kişiler olarak görülen babaları ya da kardeşleri gibi yakın erkek akrabalarının onayı olmadan yolculuk etmelerine getirilen kısıtlamanın pazar günü bölgedeki şeriat yargı mercii tarafından kabul edildiği kaydedildi.

İzin mahkemeye bildirilecek

İzin mahkemeye bildirilecek

Karara göre, yolculuk öncesi alınacak iznin mahkemeye bildirilmesi gerekirken, erkeklerin seyahatlerde kadın akrabalarına refakat etmesinin şart koşulmayacağı ifade edildi.

Evli kadınlar da kocalarından izin alacak

Evli kadınlar da kocalarından izin alacak

Haberde varılan hükmün, Gazze'de evli kadınların kocalarının onayı olmadan seyahat etmelerinin de mümkün olmayacağını işaret ettiği kaydedildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
82
22
15
12
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pınar

Şeriatı canla başla isteyen ülkemizdeki kadınlar, bu şekilde iradesiz yaşadığı için istiyorlar demek. Her konuda özgür kadınları görünce de bu şeriatçı yobaz... Devamını Gör

Levi Ackerman

Filistinliler çok geri, eğitimsiz insanlar, bizim burda da varlar çocukları sitede terör estiriyordu hayvanlara işkence ediyordu kaç tane şikayetleri var kar... Devamını Gör

panik anne

"Kadınların yarım akıllı olduğunu söyleyen bir dine inanan kadınlar gerçekten yarım akıllıdır."....alıntıdır...

Ruhsuz

Yarım akıllı olmazsan cezası idam olan bir yönetim şekliyle yönetiliyolar. Seçim şansları yok yani. Anca başka bi ülkeden vatandaşlık alacak da bırakıp kaçacak.