Gazze'de Öldürülmüştü: Leyla Bebek Son Yolculuğuna Uğurlandı

 > -
Abone ol

İsrail askerlerinin, Gazze sınırındaki göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden Filistinli sayısı 60'ın üzerine çıktı. 8 aylık Leyla bebek de hayatını kaybedenler arasındaydı. 

Bir İsrail insansız hava aracının attığı göz yaşartıcı gazla boğularak ölen 8 aylık Leyla Bebek de katliamın kurbanları arasındaydı...

.

'Gaz fişeklerini sayamıyordunuz bile'

Times'a konuşan Leyla'nın amcası Mustafa Gandur "Her yerden gaz atıyorlardı. Hiçbir şey görülmüyordu. Gaz fişeklerini sayamıyordunuz bile" açıklamasını yaptı.

'Bırakın benimle kalsın, onun için çok erken'

Leyla'nın annesi Meryem Gandur'un ağlayarak "Bırakın benimle kalsın. Onun için çok erken" dediği, babanın da Leyla'nın Filistin bayrağına sarılı bedenini kollarında taşıren, "Ona dua edin" diyerek ağladığı aktarıldı.

'Çocuklar dahi, hiç kimse ye merhametleri yok'

Euronews'e konuşan Leyla'ın teyzesi Fatma Ghandour da "Küçücük bir kıza dahi merhamet etmediler. Gaz bombası attılar ve onu göz yaşartıcı gazla öldürdüler. Çocuklar dahi, hiç kimse ye merhametleri yok. Onların gözünde bu insanlar ölene kadar suçlu." sözleriyle yaşadıkları acıyı anlatmaya çalıştı.

Annesi Meryem'in çocuğunun cansız bedenine sarılırken çekilen bu fotoğraf ise yürekleri dağladı.

Leyla Bebek gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı

'Hayatını kaybeden 62 kişiden 8'i 18 yaşın altında'

Filistin Sağlık Bakanlığı, hayatını kaybeden 62 kişiden 8’inin 18 yaşın altındaki çocuklar olduğunu, yaralılardan 225’inin çocuk, 86’sının kadın olduğunu duyurdu.

Kaynak: BBC Türkçe, Euronews, AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir