Garsonlar ve Restoran Çalışanlarının Yeni Tedbirler Sebebiyle Bir Anda İşsiz Kalmasına Tepkiler Büyüyor

2.8bPAYLAŞIM

Bu insanlar evlerine nasıl ekmek götürecek, nasıl yaşayacaklar?

Koronavirüs sebebiyle yeni alınan yeni tedbirler dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Yeni kararlardan en dikkat çekici olan ise restoranların sadece paket servis yapmasına izin verilmesiydi.

Yeni Tedbirler Açıklandı: Hafta Sonları Sınırlı Sokağa Çıkma Yasağı, Eğitim Yıl Sonuna Kadar Online - onedio.com
Yeni Tedbirler Açıklandı: Hafta Sonları Sınırlı Sokağa Çıkma Yasağı, Eğitim Yıl Sonuna Kadar Online - onedio.com

Pandeminin başından beri çeşitli kısıtlamalarla karşılaşan işletmeler için en ağır tedbirin bu olduğunu söylesek yanlış olmaz. Çünkü içeride çalışan tüm personelden tedarikçisine kadar uzanan bir işsizlik zinciri oluşmuş durumda.

Sosyal medyadan da bu konuyla ilgili isyan tweetleri yükselmeye başladı.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Nasıl olacak gerçekten?

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bookworm

Geçen kapanmada millet birbirine destek çıktı ama bu sefer destek çıkanlarda zor durumda. Kapanmaya gidiyorsun bu adamlar ne yiyecek ne içecek diye düşünmüyorsun. Çekilmişsiniz saraylarınıza, bir diğerleri köşklere, milyar liralık tadilatlar, giderler, ejder meyveleri... Ne diyeyim ki ben buna rağmen kamera doğrultuluyor, konuşan açlıktan ağlıyor oyunuzu kime verirsiniz deyince de yine bunlara veririm diyor. Yazık bu milletin düştüğü durumlara bak.

dominoiplik

Virüs kol geziyor restoranların çalışanları naparsa yapsın diye zihniyet. Sen değil miydin Haziran dan beri fellik fellik kafelerde piyasa yapan.

yildiray-yildirim3

BIR ARA KOSGEBE BASVURMAK ICIN GIGMISTIM HAERLERDE YAZIYORDU GENC GIRISIMCIYE SOYLE DESTEK BOYLE DESTEK NEYSE GITTIM 2 YILLIK IS YERIN OLUCAK SIGORTALARIN TAM OLUCAK VERGILERIN VE DEFTERLERIN DUZENLI OLUCAK ANCA OYLE VERIYOR .YAHU BENIM OYLE IS YERIM OLSA NEDEN 10 BIN TL LIK DESTEGE BASVURAYIM HEP GOZBOYAMA BASKA BIR SDY DEGIL

leoege

"Orman Kanunları" alenen devrede diyoruz da kime diyoruz. Millet, olmayan insani ahlaktan bahsediyor.

mssarc

Bodrum ‘da zaten tüm restoranların açık alanları mevcut . İnsanlar yemekleri açık alanda yiyordu . Restoran mevzusunu daha detaylandırıp karar alınmalıydı die düşünüyorum .

dominoiplik

Damat olaydı restoranci böyle mi olurdu?

Görüş Bildir