Görüş Bildir
Haberler
Flash Tv’ye Açtığı Davayı Kazandı: Türk Televizyonlarında Son 'Kurmaca' Vakası Melek Subaşı

etiket Flash Tv’ye Açtığı Davayı Kazandı: Türk Televizyonlarında Son 'Kurmaca' Vakası Melek Subaşı

Batuhan
14.08.2017 - 12:31 Son Güncelleme: 14.08.2017 - 17:19

Flash TV’de yayınlanan Yalçın Çakır’ın programıyla tanınan ve sosyal medya fenomeni olan Melek Subaşı, programın ardından kendisine ‘yalan makinesi’ lakabının takıldığını belirterek sunucu ve TV kanalına tazminat davası açtı. Flash TV ve program yapımcısı Yalçın Çakır, Melek Subaşı’nın kendi rızasıyla programa çıktığını, yayında kişilik haklarını ihlal eden bir durum olmadığını ve Subaşı’nın görüntülerinin internet ortamına düşmesinde kendilerinin kusurunun bulunmadığını belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, Subaşı ailesinin reyting için kullanıldığını belirterek Flash TV ve sunucu Yalçın Çakır’ı 7 bin TL tazminat ödemeye mahkûm etti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, evli ve biri engelli 3 çocuğu bulunan Melek Subaşı, yardım toplamak için Flash TV’de yayınlanan Yalçın Çakır’ın programına konuk oldu.

'Birbirinize hakaret, küfür ve ne varsa sayıp dökeceksiniz, biz de senin çocuğunu ameliyat ettireceğiz'

'Birbirinize hakaret, küfür ve ne varsa sayıp dökeceksiniz, biz de senin çocuğunu ameliyat ettireceğiz'

TV kanalına eşiyle birlikte çıkan Melek Subaşı’nın iddiasına göre, sunucu Yalçın Çakır kendisine, “Sizi programa çıkaracağım ama birbirinize hakaret, küfür ve ne varsa sayıp dökeceksiniz. Eşine ‘Bize bakmıyorsun, başka kadınlarla birliktesin’ diye konuşacaksın. Bunları anlatırken de bayıl. Böyle olunca bize yardım gelir. Biz de sana veririz. Senin çocuğunu ameliyat ettiririz” dedi.

Programa çıkarak eşine hakaretler yağdıran, saldıran, bayılan Melek Subaşı’nın videoları internette tıklanma rekorları kırdı, taklitleri çekildi.

Programdan sonra hayatının altüst olduğunu belirten Subaşı, Yalçın Çakır’ın verdiği sözleri tutmayıp kendisine yardımda bulunmadığını iddia ederek, 300 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

İnternette kendisine ‘yalan makinesi’ adının verildiğini belirten Melek Subaşı eşinin de ‘rezil oldum’ diyerek evi terk ettiğini, 3 çocuğuyla ortada kaldığını belirtti.

Programın ardından işten çıkarıldığını, ailesini ve çevresinin de kendisiyle görüşmeyi kestiğini belirten Melek Subaşı, çocuklarının da kendisiyle görüşmek istemediğini dilekçesinde anlattı. Subaşı, internette hakkında sayfalar açıldığını, küfürler edildiğini, bunlara Flash TV’de yayınlanan Yalçın Çakır’ın programının neden olduğunu ileri sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mahkeme: 'Reyting malzemesi yapıldı'

Yalçın Çakır: 'Kendi isteğiyle çıktı'

Yalçın Çakır: 'Kendi isteğiyle çıktı'

Flash TV ve program yapımcısı Yalçın Çakır, Melek Subaşı’nın kendi rızasıyla programa çıktığını, yayında kişilik haklarını ihlal eden bir durum olmadığını ve Subaşı’nın görüntülerinin internet ortamına düşmesinde kendilerinin kusurunun bulunmadığını belirterek davanın reddini istedi. Buna karşılık bilirkişi raporunda, Melek Subaşı hakkında internet arama motorunda 149 bin sonuç çıktığını, YouTube’da ise 9200 video ve görselinin bulunduğu belirtilerek, haklarında alay niteliğinde yorumlar ve kişilik haklarına saldırı niteliğinde paylaşımlar olduğu belirtildi.

Yaşananların sosyal medyaya yansımaları ise şöyle 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
478
173
153
96
85
58
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Adar K.E

Bu habere neden gülünür sayın orostopol Onedio okuru? Kadın yıllardır neler yaşıyor kimbilir bir şovmen maymun yüzünden! Seyirci hohoho nidalarıyla bu yaşana... Devamını Gör

O kadar güldük alay ettik eğlendik ama kadının hikayesini dinleyince içim bi cız etmedi değil ya. Cidden üzüldüm. Çocuğunun amliyatı uğruna o sunucu yavşağın... Devamını Gör

rexho

vay namussuzlar engelli cocuk uzerinden kandirmis gariban aileyi. sonrada tv de millete ahlak dersi veriyor yalcin bey...