Fırça Sopasıyla Köpeği Dövmüş, Adli Kontrolle Serbest Bırakılmıştı: 4 Bin Lira Para Cezasına Çarptırıldı

 > 
113PAYLAŞIM

Manisa Alaşehir'de, bir sokak köpeğine ayakkabısını fırlatıp, fırça sapıyla dövdüğü için gözaltına alınan ve polisteki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kişiye toplam 4 bin 495 lira para cezası verildi.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan ve mobilya mağazası işleten Hüseyin A.'nın bir köpeği dövdüğü video sosyal medyada yayılmış ve tepki toplamıştı.

Gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı

Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayılırken, ihbar üzerine olay yerine giden polis, Hüseyin A.'yı gözaltına aldı. Hüseyin A.'nın bıçakla üzerine yürüdüğü kasap Mehmet Ayoğlu, polise şikayetçi oldu. Köpeği yoldan geçenlere sürekli olarak havlayıp, saldırdığı için dövdüğünü ileri süren Hüseyin A.'ya polisteki işlemlerinin ardından ilgili kurumlardan toplam 4 bin 495 lira para cezası kesildiği bildirildi.

Manisa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

"Sokak köpeğine yapılan kötü muamelede bulunan Hüseyin A., İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalanıp, mahkemeye sevk edilmiş, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Hüseyin A.'ya Alaşehir Kaymakamlığı tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefet etmekten 3 bin 156 TL, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14/a maddesini 'Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek yasaktır' maddesi gereğince 947 TL, Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 392 TL para cezası uygulanmıştır.''

Önce ayakkabı fırlatmış sonra da dövmüştü👇

Elindeki Fırça Sopasıyla Vicdansızca Köpek Döven Kişi Tepki Gösteren Esnafa da Bıçak Çekti - onedio.com
Elindeki Fırça Sopasıyla Vicdansızca Köpek Döven Kişi Tepki Gösteren Esnafa da Bıçak Çekti - onedio.com

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan ve mobilya mağazası işleten Hüseyin A. (41), 1 Haziran'da saat 17.00 sıralarında Soğuksu Mahallesi Sevgi Yolu'nda, bir sokak köpeğine ayakkabısını fırlatmış ardından da bir restoranın önündeki motosikletlerin arkasına kaçıp saklanan köpeği, elindeki tahta fırça sapıyla dövmüştü.

Zavallı hayvan acı içinde bağırıp, kaçarak canını kurtarmış, çevredeki bazı hayvanseverler de Hüseyin A.'ya tepki gösterip, engel olmak istemişti.

Kendisini uyaran bir esnafa ise bıçak çekmişti

Hüseyin A., "Ne yapıyorsun sen?" diyerek kendisine tepki gösteren kasap Mehmet Ayoğlu'nun (64) üzerine yürüyüp, cebinden çıkardığı bıçakla saldırmak istemişti. Çevredeki diğer esnaf araya girip, Hüseyin A.'yı sakinleştirmeye çalışmıştı. Çevredekiler bir yandan durumu polise bildirirken, bir yandan da o anları cep telefonları ile görüntülemişti.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir