Film Tutkunları Buraya! Sinemaseverler için Hazırlanmış 19 Onedio Testi

 > -

1. Dünya Sineması Filmlerini Emojilerden Tahmin Edebilecek misin?

Emojiler  internet ortamında uzun cümleleri tek bir sembolle  anlatabilen faydalı ifadeler. Bu testte dünya sinemasının önemli eserlerini emojilerle sorduk. Bakalım bulabilecek misin?

2. Türk Sinemasında Yer Alan İmgelerin Ne Kadarına Hakimsiniz?

Ben Türk filmleri ile büyüdüm, her sahne her karakter benden sorulur diyorsanız Türk sinemasının farklı dönemlerine ait ve sinema tarihininde iz bırakan filmlerin en  akılda kalan imgelerinin avına çıkmaya hazır mısınız?

3. "Filmi Bir Karesinden Tanırım" Diyen Film Canavarlarına Özel Test

Yıllarca eş dost arasında Atilla Dorsay gibi takılıp kah "yönetmen, çok ekspresyonist bir tutum sergilemiş Cansu, ben daha çok Sürrealistik seviyorum..." dedin. Kah "o filmi beğenmedim, şu filmin çekim teknikleri iyi değil, İran sinemasına ba-yı-lı-yo-rum" dedin. Her ismini duyduğun filme "hııı, izlemiştim onu" dedin.

Evet bu işte iyisin... kabul, ama artık senin de sınanma vaktin geldi! Bir filmi sadece ve sadece bir karesinden tanıyabilir misin? "Çocuk oyuncağı" diyorsan bu test tam sana göre.

Mısırları patlat başlıyoruz!

4. Devasa Test! Çocukluk Yıllarımıza Damga Vurmuş 99 Filmden Kaçını Hatırlayabileceksin?

Yoğun istek üzerine 99 film karesinden oluşan -başka da bir yerde kolay kolay bulunmayacak cinsten- doyurucu mu doyurucu bir sinema testi hazırladık. Her biri 80'lerde ve 90'larda yapılmış, çocukluk yıllarımızda aklımıza kazınmış filmlerden oluşuyor. Bazı filmleri görünce çocukluk anılarınız canlanacaktır. O yıllara dönmeye kimse hayır demeyeceğine göre hadi zihinlere kuvvet!

5. Filmlerde Kullanılan Tek Bir Objeden Filmi Hatırlayabilecek misin?

Daha önce Türk filmlerini ve Dünya sinemasının önemli filmlerini emojilerle sormuştuk. Şimdi ise popüler filmleri tek bir imge ile soruyoruz.

6. Film Kültürüne Güvenenlere Özel Test! Bu 20 Filmden Kaçını Tek Sahnesinden Tanıyabileceksiniz?

7. Film Tutkunları Buraya! Minimalist Posterlerden Filmleri Bilebilecek misin?

Mesele çok film izlemekte değil yeğen, mesele izlediğin filmi minimalist posterlerinden bile tanıyabilmekte!

8. "Türk Filmlerini Bir Sahnesinden Tanırım" Diyenlere Özel Test

Bazen ağlatır bazen güldürür, bazen çocukluğumuz, bazen ilk aşkımız, bazen sıcak yuvamızdır Türk filmleri. Bazılarını tekrar tekrar bıkmadan izlediğimiz olmuştur. Şimdi bakalım onları tek sahnelerinden hatırlayabilecek misin?

9. Hodri Meydan! Kaç Filmi Repliklerinden Tahmin Edebileceksin?

Filmlerin bu kadar çok sevilmesinin bir nedeni de içinde bulundurduğu replik ve diyalogların belli derecede insanları etkileyebilmesidir. Bakalım bu kült filmlerden seçtiğimiz repliklerin kaçını doğru eşleştirebileceksin?

10. Filmleri Bildiğim Kadar Karakterlerinin İsimlerini de Bilirim Diyenlere Özel Test!

Çok film izleyip konusunu, sahnesini arkadaş ortamında anlatıp hava atmak kolay iş; peki anlatırken karakterlerin isimleri de aklında kalabiliyor mu onu test edelim!

11. Bu 20 Filmden Kaçını Tek Sahnesinden Tanıyabileceksiniz?

Artık klasikleşen sinema testimizle yine karşınızdayız. Zorluk seviyesini arttırdığımız bu testimizde sinema dünyası ile ne kadar içli dışlısın test et ve hemen öğren!

Not: İpuçlarının bazıları yanıltmaca olabilir. İnanıp inanmamak sana kalmış.

12. Türk Filmlerini Emojilerden Tahmin Edebilecek misin?

Daha önce Türk  filmlerini bir sahnesinden hatırlayıp hatırlamadığınızı  ve Dünya sinemasının önemli eserlerini emojilerle sormuştuk. Şimdi ise aynı soruyu emojilerle soruyoruz. Hadi bakalım.

13. Oscar Ödüllü Efsane Filmleri Final Sahnelerinden Hatırlayabilecek misin?

Daha önce Türk filmlerini ve fenomen dizileri tek sahnelerinden hatırlamanızı istemiştik. Şimdi ise Oscar ödüllü filmleri final sahneleriyle soruyoruz. Hadi bakalım.

14. Silüetlerden Hangi Film Olduğunu Bulabilecek misin?

Bu testimizde, en popüler filmlerden seçtiğimiz afiş ve filmden sahneleri bir silüete dönüştürdük. Bakalım bu zorlu silüetler ile filmlerin ne kadarını doğru tahmin edebileceksin.

Not: Soruların üstünde ipuçları var. Bunlara inanıp inanmamak sana kalmış!

Hazırsan haydi başlayalım...

15. Dizi ve Filmlerden Aşina Olduğumuz Bu Oyuncuların İsmini Bilebilecek misin?

Bu test, bir üyemizin hazırladığı Herkesin Tanıdığı Ama İsmini Kimsenin Bilmediği İnsanlar isimli içerikten yola çıkılarak oluşturuldu. Testimizin zor olduğunu biliyoruz ki amaç da bu zaten.

16. Filmlerin Ünlü Sahnelerinden Çıkarılan Nesneleri Hatırlayabilecek misin?

Evet yine bir sinema testi ile karşınızdayız. Bu herkesçe bilinen ünlü filmlerin sahnelerinden çıkarılan nesnelerin ne olduğunu bakalım hatırlayabilecek misin?

Hadi bakalım göster zihin gücünü... 

17. Favorilerden Çıkmayan Bu Filmlerin Yönetmenlerini Ne Kadar İyi Biliyorsun?

Artık klasikleşen sinema testimiz ile yine karşınızdayız. Bu sefer iki aşamalı olan testte ilk önce filmi sonra ise o filmin yönetmenini hatırlamaya çalışıyorsunuz. 

Sinema dünyası ile ne kadar içli dışlı olduğu gösterecek olan testimizi çözmede şimdiden başarılar.

18. Bu Sahnelerin Seri Filmlerin Hangi Bölümünde Geçtiğini Hatırlayabilecek misin?

Daha önceki benzer film testlerini bir level zorlaştıralım. Şimdi oyuncuyu tanıyarak değil, sahnenin kendisini tanıyarak filmlere ne kadar hakim olduğunu test edip öğrenme zamanı!  👍

19. Beğendiğin Filmlere Göre Ruhunun Yaşını Söylüyoruz!

Evet bu testte yine iddialıyız. Beğendiğin filmlere göre yaşını tahmin ediyoruz. Yapman gereken çok kolay her soruda en beğendiğin filmi işaretliyorsun. Hadi bakalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulizaydin

bi ara çözerim artık

egemen-elmali

test içinde test testincaption

muammer-ayci

hepsini çözdüm

burakcorleone

good

Görüş Bildir