Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fillerin, İnsanları Yavru Köpekler Kadar Sevimli Bulduklarını Biliyor muydunuz?

440PAYLAŞIM

Filler hakkında sevdiğimiz çok güzel detaylar var. TheChive'den derlediğimiz bu bilgiler sizi çok şaşırtacak! Mesela, biz yavru fillerin ne kadar sevimli olduğunu düşünürken, onların da bizim hakkımızda aynı şekilde düşündüğünü biliyor muydunuz? Bizim de Julia Hass isimli bir Twitter kullanıcısı sayesinde haberimiz oldu.

Kaynak: http://thechive.com/2018/01/01/we-just-l...

Şu fil yavrusuna bakın! Ne kadar tatlı, değil mi?

Bu kibar ve sevecen devler, hortumlarıyla çok havalı şeyler yapıyorlar, insanları üzerlerinde taşıyorlar ve kendi türleri arasında birbirlerine duydukları sempati de oldukça güzel.

Filler çok düşünceli, nazik ve sevecen canlılar. Bu konuda çok kesin bilgiler bulunmasa da, ortada bazı kanıtlar var elbette...

Bilim insanları, fillerin beyinlerinin de insan beyni gibi, sinirsel dokularla çevrili olduğunu ve bu yüzden de diğer hayvanlardan çok daha yüksek oranda duygusal bir yapıları olduğunu ortaya koydu.

Filler, insanların konuştukları dilden ve beden dilinden anlıyorlar hatta sesimizi taklit bile edebiliyorlar.

Konu topluluk halinde yaşamaya ve aile kurmaya gelince, fillerin karmaşık sosyal yapılar kurdukları bilinir. Bir aile üyesini kaybettikleri zaman, günlerce yas tutuyorlar ve ağlıyorlar.

Bu mükemmel canlıların hafızaları da duyguları kadar kuvvetli. Yıllar önce kaybettikleri bir dostlarını veya akrabalarını ve hatta onların ölünce gömüldükleri yeri bile hatırlıyorlar.

Başka bir fil yaralandığı zaman diğer filler anında müdahale ve yardım ediyorlar. Aynı zamanda insanlara ve diğer hayvanlara da göz kulak oldukları biliniyor.

Oldukça fedakar ve arkadaş canlısı varlıklar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-guzel2

neyi sevimli bulduklarını bilseler arkalarına bakmadan kaçarlar. İnsanlar dünyanın en tehlikeli canlısıdır çünkü.

feyk

hindistanda bir fil yardim evinde calisanlarin iddiasi, daha once yardim evine hic gelmemis yabani fillerin sanki onlara yardim edecegini bilirmiscesine sakin isbirlikci davrandiklarini soyluyorlar. iddia bir algi yanilsamasi degilse fillerin neyin ne oldugunu bilip kendi aralarinda konusarak paylastiklari anlamina gelir.

pofuudk20

yaaa hayvanlar♥️

rivaille

yavru filler çok tatlı değil mi ya :) bizi sevimli buluyormuş ponçikler siz daha tatlısınız kalpler çıkıyor gözümden :) bi yandan da üzülüyor insan, bu muhteşem canlıların dişleri veyahut boynuzu yüzünden katledildiğini hatırlayınca :( insanoğlu çok zalim

nabansen

filler yavaş yavaş evrim geçiriyor eski insanlar gibi duyguları fazla gelişmiş:)

Görüş Bildir