Görüş Bildir
Haberler
FIFA Başkan Vekilliğine Hayatou Getirildi

FIFA Başkan Vekilliğine Hayatou Getirildi

Enver K.
08.10.2015 - 16:45

FIFA İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Issa Hayatou, FIFA Başkanı Sepp Blatter'in futboldan 90 günlüğüne men edilmesi sonrasında başkan vekilliğine getirildi

İçeriğin Devamı Aşağıda

FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, Blatter'in 90 gün boyunca FIFA'yı hiçbir şekilde temsil edemeyeceği ve başkanlık görevini yürütemeyeceği ifade edildi. Birliğin statüsü doğrultusunda en uzun süre FIFA İcra Kurulu'nda başkan yardımcılığı yapan Kamerunlu futbol adamı Issa Hayatou'nun, başkan vekilliğine getirildiği açıklandı.

FIFA Etik Kurulu, FIFA Başkanı Sepp Blatter, UEFA Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Michel Platini ile FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye 90 gün futboldan men cezası vermiş ve 90 günlük men cezalarının 45 günü aşmayacak şekilde uzatılabileceği de belirtilmişti.

Yapılacak yeni seçimde FIFA başkanlığına aday olduğunu açıklayan eski FIFA Başkan Yardımcısı Chung Mong-joon'un ise 6 yıl futboldan men ve 100 bin İsviçre frangı para cezası aldığı bildirilmişti.

Blatter, Platini ve Valcke, bu süre içinde ulusal ve uluslararası düzeyde hiçbir futbol organizasyonunda yer alamayacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın