Fatih Portakal'dan RTÜK Yaptırımlarına Cevap: 'Bilmiyorlar mı Ceza Verdikçe İzlenirliğimizin Arttığını?'

 > 
169PAYLAŞIM

Fatih Portakal RTÜK'ün cezaları ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Portakal, "Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını?" ifadelerini kullandı. Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de cezalara tepki göstererek "Biz haberciyiz. İşimiz haberi korkmadan vermek ve de sorgulamak" dedi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fatih Portakal'ın Fransa'da hükümeti protesto eden 'Sarı Yelekler' eylemleriyle alakalı sözleri nedeniyle Fox Ana Haber bültenine 3 kez, Fox TV'ye de Kasım ayı reklam gelirlerinin yüzde 3'ü oranında para cezası uygulamıştı.

Erdoğan'ın Avukatı Şikayet Etmişti: RTÜK'ten Fox Tv ve Halk Tv'ye Para ve Program Durdurma Cezası - onedio.com
Erdoğan'ın Avukatı Şikayet Etmişti: RTÜK'ten Fox Tv ve Halk Tv'ye Para ve Program Durdurma Cezası - onedio.com

Fatih Portakal: 'Yasak koydukça daha fazla insanın evinde izleniyor'

Konuyla alakalı resmi Twitter hesabından açıklamada buluna Fatih Portakal, "Sözlere başka anlamlar yükledikçe, Fox Haber'e yasak koydukça daha fazla insanın evinde izleniyor, bense her akşam bir fazla yurttaşa dokunuyorum. Günlük reyting ölçümleri bunu gösteriyor. Ama… Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını!" dedi.

Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk: 'İşimiz haberi saklamadan, eğmeden, bükmeden, korkmadan vermek'

RTÜK'ün Fox Haber'e yönelik cezasına ilişkin kanalın Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Şentürk, "Biz haberciyiz… İşimiz haberi saklamadan, eğmeden, bükmeden, korkmadan vermek ve de sorgulamak, şimdiye kadar bunu yaptık bundan sonra da bunu yapacağız" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir