Fatih Altaylı: 'Antrenmana Ferrari ile Gidene Aşı Var, İşe Belediye Otobüsü ile Gidene Aşı Yok'

81PAYLAŞIM

Gazeteci Fatih Altaylı, futbolculara aşı önceliği tanınmasına "Antrenmana Ferrari ile gidene aşı var, işe belediye otobüsü ile gidene aşı yok" diyerek tepki gösterdi. 

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği'nin yaptığı toplantı sonucunda, futbol camiasında yer alanlara koronavirüs aşısında öncelik tanınmasına tepki gösterdi. Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Artık işin cılkı çıktı"

"Kime niye öncelikli aşı yapıldığı artık belirsiz. 60 yaşını geçmemiş, hiçbir risk grubuna dahil olmayan kişilere aşı çıktığını duyuyor ama önemsemiyorduk. Arada tek tük hata olur diye. Ama futbolcuların daha doğrusu futbol camiasının da öncelikli aşılanma grubuna alınması artık işin cılkının çıkmasıdır. Federasyon Başkanı, Sağlık Bakanı ile görüşmüş ve futbol takımlarını ve kulüp görevlilerini öncelikli aşı kapsamına aldırmış. Şahane. 

Her gün yüzlerce öğrenciyle karşı karşıya gelen, ülkenin geleceği için görev yapan, işe mecburen toplu taşıma araçları ile giden yüz binlerce öğretmene aşı yapılmadan futbolculara aşı yapılacak. Ne hoş değil mi! Antrenmana Ferrari ile gidene aşı var, işe belediye otobüsü ile gidene aşı yok. Eskiden 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' idi. Artık 'Beraber gazladık paralı yollarda' şarkısı geldi"

Ne olmuştu?

Ağaoğlu: 'Tüm Futbol Camiası Bir Ay İçinde Aşılanacak' - onedio.com
Ağaoğlu: 'Tüm Futbol Camiası Bir Ay İçinde Aşılanacak' - onedio.com
Bazıları Daha mı Eşit? Öğretmenler, İşçiler ve Hastalar Beklerken Futbolcular Aşı Sırasına Alındı - onedio.com
Bazıları Daha mı Eşit? Öğretmenler, İşçiler ve Hastalar Beklerken Futbolcular Aşı Sırasına Alındı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir