Görüş Bildir
Haberler
Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya Seslendi! Aşı Çağrısında Bulundu...

Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya Seslendi! Aşı Çağrısında Bulundu...

Müge Kakşi
03.05.2021 - 23:38

TRT 1 ekranlarının oldukça sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'nın İnci'si Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya aşı çağrısında bulundu. Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya Twitter'dan 'Futbolcular bile aşılanırken tam kapanmada çalışan set emekçilerinin aşı planlamasında asla konuşulmamasını benim aklım mantığım almıyor' diyerek paylaşımda bulundu. İşte Farah Zeynep Abdullah'ın aşı isyanı ve detayları...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya İsyan Etti

Farah Zeynep Abdullah Fahrettin Koca'ya İsyan Etti

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, dizi setlerinde çalışan emekçilerin aşılanması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu.

Farah Zeynep Abdullah, Twitter hesabından yaptığı çağrıda, 'Sayın Fahrettin Koca sektörümüz en az haftada 5 gün, günde 12 saat çalışıyor, işin doğası gereği sosyal mesafeyi korumak çok güç olabiliyor, daha önce Oyuncular Sendikası 2 kez aşı için başvurmasına rağmen hiç bir cevap alınamadı, set emekçilerinin sağlığı için lütfen bir adım atılsın' ifadelerini kullandı.

Farah Zeynep Abdullah, daha önce sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapmış ve 'TAM kapanmada dizi setleri devam etsin kararı çıktı. Biz de ediyoruz, edelim ama futbolcular bile aşılanırken tam kapanmada çalışan set emekçilerinin aşı planlamasında asla konuşulmamasını benim aklım mantığım almıyor' ifadelerini kullanmıştı.

Oyuncu Sendika'sından Aşı Talebi

Oyuncu Sendika'sından Aşı Talebi

Oyuncular Sendikası da paylaşımı alıntılamış ve 'Sendikamız tüm raporlamayı, bilgilendirmeyi ve taleplerimizi @csgbakanligi ve @saglikbakanligi 'na bildirmiştir. Setlerde günde ortalama 15-16 saat çalışılıyor ve meslektaşlarımız mesleğin doğası gereği maske takamıyor! PCR testlerinin bir standarda oturtulması ve aşılanma talebimiz, sektör koşullarına baktığımızda oldukça haklı bir taleptir. Sorunlarımızın ve hak arayışımızın yalnızlaştırılması doğru değildir' demişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın