Görüş Bildir
Haberler
Evde Yapılacak Zayıflama Yöntemleri

Evde Yapılacak Zayıflama Yöntemleri

İlhan DOĞAN
10.03.2014 - 00:22 Son Güncelleme: 10.03.2014 - 11:30

Evde Yapılacak Zayıflama Yöntemleri

Bugün evde kilo verdiren pratik yöntemleri inceleyerek sizi yaza hazır ve fit bir hale sokacak bilgileri sizlerle paylaşıyoruz !

Bel Bölgesini İnceltin

Göbek ve bel bölgesinde toplanan kilo ve yağlardan kurtulmak için çok basit bir araca, oklavaya ve 15 dakikaya ihtiyacınız var.

Oklavayı ensenize doğru, yatay biçimle her iki ucundan elleriniz ile tutun. Yani oklava ensenizden geçecek ve elleriniz ile uçlarını tutacaksınız. Ayakta durarak sağa ve sola doğru döneceksiniz. Bu kolay ve pratik yöntem sayesinde hem belinizin incelmesine hem de kol kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaksınız.

Basenleri Küçültmek İçin 

Kalça ve basenleriniz de ki kilolardan kurtulmanız için günde yalnızca 15 dakikaya ve 1 tane yastığa ihtiyacınız olacak.

Önce halının üstüne yastığı yerleştirin. Ardından sırt üstü biçimde halının üzerine uzanın. Yastığı bel bölgenizdeki boşluğu dolduracak şekilde yerleştirin. Önce sağ ardından sol bacağınızı karnınıza doğru çekip bırakın. Bu yöntem ile hem basenleriniz küçülecek hem de bacaklarınız sıkılaşmış olacaktır.

Fit Olmak İçin

Yürüyüş yapmak vücudumuzda yer alan tüm kasları çalıştırmak ve kilo vermek için en etkili ve kolay yöntemlerden biridir. Yürüyüş kalp sağlığı açısından da oldukça yararlıdır.

En iyisi açık havada yürüyüş yapmaktır. Fakat eğer açık havada yürüyüş yapma imkanınız yoksa evin içinde de yürüyüş yapabilirsiniz. Günde ortalama 15-30 dakika arası hafif-orta tempoda evin içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Vücudunuz yürümeye alıştıktan sonra bu süreyi arttırabilirsiniz.

Yürüyüş için farklı bir yöntem ise yüksek ve dayanıklı bir sehpa ya da ters çevrilmiş bir kova üzerine basarak step yapmaktır. Step tüm vücut kaslarınızı çalıştırarak özellikle basenlerin küçülmesini sağlamaktadır.

Ayrıca evde yapılan egzersizler konumuza da göz atıp evde yapılan egzersizlerden yararlanabilirsiniz.

Evde kilo verme yöntemleri

Düzenli ve Ölçülü Beslenme

Kilo verme sürecindeki en önemli noktalardan birisi ölçülü beslenmektir. Arzuladığınız yiyecekleri küçük porsiyonlarda yiyin. Kalorisi yüksek bir yiyecek tükettiğinizde enerji yakmak için step, yastık ya da oklava çalışma egzersizlerini yapın.

Bol Su İçin 

Su içmek cilt, vücut sağlığı ve kilo vermek adına oldukça önemlidir. Günde ortalama 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Su vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olurken iç organlarında sağlıklı çalışmasına yardım eder.

Kaynak: http://www.diyetliyiz.com/2014/03/evd...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
17
6
5
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın