Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evcil Hayvanı Kaçan İnsanların Yaşadıklarının 18 Maddeyle Kısa Özeti

106PAYLAŞIM

Seslenirsin evin içinde, Minnoş, Mavi, Tarçın, Kadife, Sarı, Çapkın, Badem… Ne bir ses gelir, ne kendisi. Yine nerelere saklandı kim bilir dersin içinden, ama sonra geçen zamanla garip bir duygu gelip çöker göğsüne, nerede ki? Sonra açık camı, kapıyı, vs. fark edersin, birden aklına hiç gelmeyen gelir. Sokaklara atarsın kendini…

1. Kaçtığını hemen anlamazsın, mutlaka bir yerlerdedir, gelir birazdan diye avunursun ama o anlarda içini bir kurt kemirdikçe kemirir.

2. Kaçtığını ilk fark ettiğin anda elin ayağına dolaşır, ne yapacağını, nereye gideceğini, birinden yardım isteyip istemeyeceğini kestiremezsin, panik olursun.

3. Eğer kaçtığına şahit olmuşsan veya uzaklarda gezdiğini gördüğünde daha da fena olur, ellerinin arasından kayıp gittiğini hissedersin.

4. O an hemen sokağa fırlar peşinden koşarsın, kuş ise hayvanın gözün havalarda, çipetpet çipetpet, şak şak şak diye ortalarda gezinirsin.

5. İlk şoku atlattığında eve geri döneceğine dair büyük bir umut doldurur içini, zira o kadar zamandır birliktesinizdir, neden sizi bırakıp gitsin ki?

6. Ardından kendinizi rahatlatma seansı başlar, mutlaka dönecektir, yolu bulacaktır, o da istememiştir kaçmayı, bir anlık kararsızlığıdır, gezip tozup akşama gelecektir.

7. Ancak bu umut sizi uzun süre idare etmez, geçen her dakika sizin için saatler gibi gelir, bir yandan meraklanırken öte yandan yavaş yavaş ”ya kaybolursa?” düşünceleri dolaşmaya başlar kafanızda.

8. Bu aşamada en yakın arkadaşlarınıza ulaşır, teselli ararsınız, birlikte neler yapabileceğinize dair bir şeyler öğrenmek istersiniz.

9. Havanın kararmasıyla birlikte umut ve umutsuzluk arasında gidip gelmeye başlarsınız, geri dönecektir mutlaka… Ya dönmezse?

10. Sosyal medya üzerinden ulaşabileceğiniz tüm kaynaklara ulaşır, sesinizi duyurmaya çalışırsınız, buluntu ilanlarının hepsini tek tek kontrol edersiniz.

11. Kendinizi el ayak çekildikten sonra sokaklarda bulursunuz, gidebileceğini düşündüğünüz her yere bakarsınız.

12. Evinizdeki tüm camlar, pencereler açıktır, kulağınız dışarıdan gelecek bir havlamaya, bir miyavlamaya, bir kanat çırpışına odaklanmıştır, kendi iç sesinizi dahi duymazsınız.

13. O gece mümkün değil uyuyamazsınız, aklınızda sürekli onunla birlikte geçirdiğiniz zamanlar gelir, fotoğraflarınıza bakar, ondan gelecek bir haber beklersiniz.

14. Ertesi gün, birkaç saatliğine uyuyakaldığınız yerden ismini sayıklayarak uyanır, evin içinde gelmiş olması umuduyla onu arasınız.

15. Hemen dün akşam yaptığınız çağrıların internette karşılık bulup bulmadığına bakarsınız, ardından yine kendinizi yollara atarsınız.

16. Onun dün geceyi nasıl geçirdiğini, şimdi nasıl olduğunu, korkup korkmadığını, onun da size ihtiyacı olup olmadığını düşünür durursunuz.

s1334.photobucket.com

17. Çaresizlik, endişe, korku, üzüntü, tükenmişlik… Aklınıza gelen her türlü olumsuz duyguyu yaşadığınızı hissedersiniz.

18. Bu noktadan sonrasını yazmak olası değil. İki ihtimal var, ya hayvanınızı, arkadaşınızı bulup bulutların üzerine çıkarsınız ya da onu bulamayıp tarifi imkansız duygulara sürüklenirsiniz.

Bu noktadan sonrasını yazmak olası değil. İki ihtimal var, ya hayvanınızı, arkadaşınızı bulup bulutların üzerine çıkarsınız ya da onu bulamayıp tarifi imkansız duygulara sürüklenirsiniz.
Bu noktadan sonrasını yazmak olası değil. İki ihtimal var, ya hayvanınızı, arkadaşınızı bulup bulutların üzerine çıkarsınız ya da onu bulamayıp tarifi imkansız duygulara sürüklenirsiniz.

Herkesin er ya da geç kaçmış olan, kaybettiği can yoldaşına ulaşması temennilerimizle.

Iraklı mülteci kedi, kaybettiği ailesiyle Norveç'te buluştu...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selcuk-kara1

2 inci gün bitti yaşı 12 daha önce hiç gitmedi aşırı korku endişe uykusuzluk nerde ne yapıyor belirsiz , belirsizlik en kötüsü 12 sene tek gün ayrılmadık

selin-ksc

Bizim kedi de kaybolmuştu. Çok ağlamıştık. Beş gün sonra geri döndü. Canım benim dışarıda aç susuz kalmış, üstü başı kirlenmiş. Annem ona mama ve su verip yıkadı. Beş yıl oldu. Şimdi fok gibi maşallah :3

aysheayshe

böyle bir galeri niçin yapılır ki allah korusun ya

hans-joachim-marsille

Benimde vardı dişi köpeğim 2 gün boyunca yoktu meğer kocaya kaçmış hamile kaldı şerefsiz ona zor bakıyordum bide 5 tane daha baktım neyseki hemen verdim onları orospu köpek

lfclk

:( Bir daha hiçbir evcil hayvanınızı onun kadar sevemeyeceğiniz gerçeği

Görüş Bildir