Eşinin Elbisesini Giyip Jartiyerini Takan Erkeğin Ardından Çıkan Tartışma: Bu Bir Boşanma Sebebi mi Yoksa Nerede Kaldı İyi Gün, Kötü Gün?

450PAYLAŞIM

Gün geçmiyor ki çok değişik konularda tartışmalar çıkmasın...

Öncelikle crossdresser kavramına bakalım...

Karşı cins ile özdeşleşmiş kıyafetleri giyen kişilere crossdresser diyoruz; yani kadınsa erkek kıyafetleri, erkekse kadın kıyafetleri giyenler... 

Kıyafetlerin yanı sıra, yine karşı cinsle özdeşleşmiş aksesuarlar ile saç, sakal, bıyık ve kaş gibi belirleyici unsurları da kapsayan crossdresser'lıkta baskın olan genellikle cinsel yönelim değildir. Çoğunlukla cinsel bir fetiş olarak karşı cinsin kıyafetleri giyilir.

Gelelim dünden bu yana tartışılan konuya: Crossdresser bir erkek ve aldatıldığını zannettiği için eve kamera yerleştirince eşinin kendi kıyafetlerini giydiğini fark eden kadın...

Kıyafetleri, iç çamaşırlar ve birtakım eşyaları sürekli yer değiştiren kadın 5 yaşındaki oğlunun "Sen yokken eve bir kadın geliyor" demesiyle eve kamera kuruyor ve fark ediyor ki o kadın aslında kadın kıyafetleri giyen kocası...

Boşanma davası açan kadın aynı zamanda eşi hakkında nitelikli cinsel taciz suçundan şikayetçi oldu, çünkü bu kıyafetleri giyen baba oğluna "erkeklerin büyüyünce kadın oldukları, etek giydikleri ve saç uzattıklarını" anlatmış.

Detaylar için: 👇

Aldatıldığını Zannedip Eve Kamera Koymuştu: Evinde Kadın Elbisesi Giymiş Kişi 'Kocası' Çıktı - onedio.com
Aldatıldığını Zannedip Eve Kamera Koymuştu: Evinde Kadın Elbisesi Giymiş Kişi 'Kocası' Çıktı - onedio.com

Haberin yayılmasıyla birlikte sosyal medyada bol bol goygoy dönerken farklı bir açıdan bakanlar da vardı.

twitter.com

Görüntülerin, erkeğin crossdresser olmasının ve bunu açıklayamamasının boşanma sebebi olamayacağı anlatıldı. Kadın, eşinin görüntülerini yaymakla suçlandı. Ayrıca cinsel kimliğin gizlenmesi söz konusuysa burada hak ihlalinin doğduğu ifade edildi.

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Bir başka grup ise erkeğin "dolandırıcı" olduğu iddiasında bulundu.

twitter.com

Boşanmak isteyen kadının suçlanmasını yanlış bulan bu grup, olayda çocuğun kaldığı pozisyonu da değerlendirdi.

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Ve bir noktada sertleşen tartışmada gelinen nokta: Kocanızın crossdresser olduğunu öğrenseniz boşanır mısınız yoksa bu tutkusuna destek mi verirsiniz?

twitter.com

Erkek seviciliği ve kadın düşmanlığı üzerinden ilerleyen tartışmanın sonuçlarını merakla bekliyoruz. Siz olsanız ne yaparsanız?

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
favilla

Ben neye gülüyorum biliyo musunuz, sosyal hayatında eşi ya da sevgilisi iki dakka geç cevap yazdı diye olay yaratan hanım kızlarımızın , kadın sadece buna dayalı boşanma davası acmamalıydı, adama çok üzüldüm vs yazmalarına. Şaka gibi bu iki yüzlülüğünüz ya...

despresso

ne saçmalıyor bunlar ya? Adam CD olabilir okey, destekler arkadaş kalmayı seçersin ayırırsın yollarını. Ama adam kalkıp el kadar çocuğumun cinsel gelişiminde karmaşa yaratıyorsa onu param parça ederim değil kameraya çekip ifşalamak. Gencecik bir hayat söz konusu yoksa istiyorsa şifon sabahlık, tüylü terlikle işe gitsin bana ne.

lilithtrinty

evlilikte açıklanmayan gizlenen bir cinsel kimlik var.ve taraflardan biri bunu öğrenince tabi ki ilişki bozulur ve boşanılır. onu geçtim 5 yaşında bir çocuğun baba tarafından cinsel kimlik karmaşasına maruz bırakılması tamamen bir kusur ve istismardır. lgbt karşıtı bir insan asla ama asla değilim. eşcinsel çiftler ve bireyler çocuk sahibi olup yetiştirebilir. ama orada çiftlerin birbirine şeffaflığı vardır. bu ise çok başka bir konu. normal hayatta sıradan bir baba gören çocuğun ev içinde kadın kılığında iki yüzlü bir babaya şahit olması travmadır, istismardır.

Gizli Kullanıcı

Çocukları mı varmış bi de? Çocuktan haberim yoktu. Yeni evliler falan sandım. Kadının bunu bunca zaman anlamamış olması daha da tuhaf bi hal aldı şimdi. Valla bu evlilik kadar riskli bi iş yok. Evlendiğin kişi sapık mıdır, katil midir, mason mudur, pedofil midir, bok fetişi mi var, tecavüz fetişi mi var, yoksa ensest mi, psikopat bi nekrofil mi, kadın/erkek kıyafetleri giymeyi mi sever, dolunayda kurt adama mı dönüşür asla bilemiyosun.

Gizli Kullanıcı

Adamın kadın, erkek ne biliyim başka hiçbir kıyafeti giymesinde sıkıntı yok zaten. Denildiği gibi fetişi vardır, ya da öncesinde bastırdığı eşcinsel bir yönelimi vardır. Sorun yoktan kastım, onu suçlayamayız. Suçlanılması gereken kısımlar, çocuğa çarpık bilgiler verdiği ve şiddet uyguladığı kısımlar. Sütyen, cinsel bir obje, bir kıyafet değildir. Kadınların meme denilen organlarını toparlamak içindir. Toparlamaktan kastım, güzel gözükmesini sağlamak değil. Daha rahat hissetmelerini sağlamak ve sütyensizken gelen ağırlığı azaltmak içindir. Kısaca, kadın "anatomisi"ne ait bir şey. Feminen bir giysi değil, feminenliği temsil etmiyor. Kadınların anatomisi için bulunmuş bir kıyafet.

Gizli Kullanıcı

Burada adamın çocuğuna "erkekler de sütyen giyebilir" tarzı bir aćıklama yapması, çocuğun tabi ki kafasını karıştırır. Ya da "erkekler büyüyünce kadın olur" demesi... Çarpık bilgiler. Bazı erkekler, kendilerini farklı hissedebilirler tarzı açıklamalae yapsa tamam. Ama erkekler kadın olur ne? Bu cümle ne ulan? Ćocuğunun yatağında "garip" hareketler yapması da kameralara yansımış. Çocuğunu ve onun yaşam alanını karıştırma kendi cinsel isteklerine abi.

relaxedcausekfkarma

Önce sütyen cinsel bir obje, kıyafet değildir sonra kadınların anatomisi için bulunmuş bir kıyafet şair burda ne demek istiyor?

Gizli Kullanıcı

Sayın Bilge, meme denilen organlar, çocuğu emzirmek için içinde süt keseleri barındırdığından erkek memesinden daha büyüktür. Yani, doğurganlık özelliğine sahip dişi bireye özgüdür. Kadın/Dişi anatomisine özgüdür. Sütyen, atıyorum, mont gibi, etek gibi, pantolon gibi keyfe göre giyinilen bir şey değildir. Herkes mont giyebilir, kız olsun erkek olsun herkes etek giyebilir, bu bireyin özgür olduğu durumlar. Sütyen de giyebilir fakat benim burada anlatmak istediğim, sütyen "feminenlik"i, simgelemez. Ben de sütyen giyebilirim ne olucak ki, mantığıyla giyilen bir iç çamaşırı değil. Kadın anatomisi için yapılmış bir şey. Bu bilginin de çocuğa ÇARPITILMADAN verilmesi gerekli. Ha dediğim gibi isteyen sütyen de giyebilir sorun yok fakat çocuğa bu şekilde anlatılması sıkıntı diyorum ben. Sanki her cins için yapılan, isteğe bağlı giyilen bir şey gibi anlatmış çocuğuna.

Gizli Kullanıcı

Burada kadın anatomisiyle cinsel objeyi bağdaştıran SİZSİNİZ. Ben de tam olarak bu durumun yanlışlığından bahsediyorum zaten.

Görüş Bildir