Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Enerji Kontrolünü Ele Geçireceğiniz ''Reiki Tekniği '' İle İlgili Bu Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

-

Negatif düşünceler ve olumsuzluklar bazen enerji akışımızı bozabiliyor. Bu bozulma fiziksel bedendeki rahatsızlıkların ortaya çıkmasını da tetikleyebiliyor. Reiki tekniği evrensel yaşam enerjisini yönlendirme, dengeleme ve harekete geçirme ilimi ve sanatı olarak tanımlanıyor.

1. Çakralarımızı güçlendirir ve auramızı temizler.

Reiki enerjisi kişiye akarken, enerji bedenindeki ve fiziksel bedenindeki düşük frekanslı enerjileri ve dengesizlikleri dağıtarak o bölgenin frekansını yükseltir. Bu şekilde yaşam gücü enerjisinin akışını düzenleyerek, sağlıklı ve doğal olarak akmasını gerçekleştirir ve auramızı güçlendirir.

2. Sakinlik verir, stresi azaltır.

Reiki, kişinin gelişimini ve ruhsal aydınlanmasını hızlandırır. Stresten kurtarır, sevgi ve şefkat duygularını geliştirir. Vücudunuzdaki yaşam enerjisini dengelemeyi öğrendiğiniz zaman gereksiz kaygılardan ve stresten kurtulursunuz.

3. Uyumlanan kişi yaşamı boyunca bu yeteneği kaybetmez.

Reiki tekniği ile uyumlanan kişi  bu yeteneğini kaybetmez. Kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Hayatında ruhsal deneyimler yaşamaya başlar. Bu aşamaya gelen kişi her zaman için bu tekniği kullanabilir.

4. Dokunmayla birlikte akmaya başlar.

Reiki güvenlidir ve her koşula adapte olabilir. Kendimizi veya başkasını tedavi ederken herhangi bir sırası, özel uygulanan bir tekniği yoktur. Dokunduğunuz anda akmaya başlar.

5. Herkes öğrenebilir ve kullanabilir.

Tekniği öğrenmenin ve kullanmanın, zeka, yetenek, eğitim, ruhsal durum gibi herhangi bir ön şartı yoktur. Enerji aktarılması için enerji verenin veya alanın inançlı olması gerekli değildir.

6. Olayların akışını ve oluşumunu etkiler.

Reiki tüm yaşam boyunca olayların akışını ve oluşumlarını etkiler. Evrensel yaşam enerjisine uyumlanarak, kişinin kendisine ve diğer varlıklara bu enerjiyi aktarabilmesini olanaklı kılar. Kişinin sevgi ve şefkat duygularını geliştirir, ruhsal gelişme ve güvenini sağlar.

7. Değişimi, gelişimi, ruhsal aydınlanmayı destekler.

Çakralarınızın açılması ve auranızın temizlenmesiyle beraber değişimi hissedeceksiniz. Kendi içinize dönersiniz ve her şeyin özü olan evrensel enerjiyi, sevgi dalgasını, yaşamsal enerjiyi anlamaya başlarsınız. Sabretmeyi ve stresinizi kontrol etmeyi öğrenirsiniz.

8. Zihin kontrolü ya da hipnoz değildir.

Reiki, yaşam enerjisinin akışını dengelememize yardımcı olur. Herhangi bir telekinezi yani zihin kontrolüyle ve hipnozla alakası yoktur.

9. Reiki bir din ya da tarikat değildir.

Bu bir inanç sistemi de değildir ya da bir inanç sistemine bağlı değildir. Oluşturduğu etki inanana ya da inanmayana göre değişmez. Reiki tek bir organizasyona ya da belirli bir zümreye ait değildir. Tamamen evrenseldir.

10. Tıbbi bir tedavi değildir.

Reiki tıbbi müdahalenin ve ilaçların yerini almaz. Fakat tüm tedavileri destekler ve iyileşme süreçlerini hızlandırır. Reiki, kişiye akarken hem enerji bedendeki hem de fiziksel bedendeki dengesizlikleri dağıtarak o bölgedeki frekansı yükseltiyor. Sonuç olarak, yaşam gücünün akışını onarıp doğal olarak akmasını sağlıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aturuncu

@profniga nasıl yapıldığını uyumlama aldıktan sonra öğreniyorsunuz. Reiki sizden akmaya başlıyor. Niyetinizle aktif olup akmaya başlıyor. Reiki yapabilmenin tek şartı var o da uyumlanmak. Reiki master'ı sizi reiki enerjisine uyumluyor ve hayatınz boyunca istediğiniz zaman reiki verebiliyorsunuz. Reiki uyumlaması sizi enerjinin kaynağına bağladığı için kullandığınız enerji kaynaktan gelir, sizden akar. Hem siz hem de reiki verdiğiniz (gönderdiğiniz) kişi reiki enerjisi ile arınır, şifalanırsınız. Allah'ın izniyle.. Reiki denince ilk akla gelen Usui Reiki'dir. Reiki Mikao Usui isimli Japon bir üstat'ın eski metinlerde reiki sembollerini bulduktan sonra, nasıl aktif edilebileceğini keşfetmek için mağaraya inzivaya çekilir. Tam ölmek üzereyken, kendisine sembollerin indirildiği ve sonra dokunduğu kişilerin şifalandığı anlatılır. Sonrasında farklı reiki çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Hemen hemen hepsinin temeli Usui Reiki'ye dayanır. Daha fazla bilgi almak isteseniz,

profnigga

ne işe yaradığını söylemiş hep amk nasıl yapıldığına dair hiç bişey yok bravo editör süper iş yine elini beynine koy

gorky

yaklaşık 2 yıldır 2. dereceden uyumlamam var bu kadar etkili olabileceğini beklemiyordum açıkçası. tavsiye ederim. her yerde yapabiliyorsun odaklanmana da gerek yok. sadece elini ihtiyacın olan bölgeye koyman yetiyor. muhteşem bir şifa tekniği.

nesta

yani kapalı olduğunu düşündüğümüz çakra bölgesine mi? mesela boğaz çakrası gibi???

emelk

nerede öğrendiniz?

gorky

aslında evet. her sıkıntının vücut üzerinde kapalı olan çakralarla bir ilgisi var. her çakranın ilintili olduğu belli başlı sıkıntılar var. bunun belli ritüelleri var ne amaçla yapmak istiyorsanız evrensel enerjinin ilgili bölgeye akmasını sağlıyorsunuz. uzman bir öğreticiden istanbulda uyumlama aldım. internette araştırıp bulabilirsiniz. reklam yapmış olmayım. bu işin ticaretini yapan da çok insan var dikkat etmek gerekiyor ama.

Görüş Bildir