En Anlamlı Destek: Zonguldak'ta 12 Liseli, Lösemi Tedavisi Gören Arkadaşları İçin Saçlarını Kazıttı

 > 
6bPAYLAŞIM

Zonguldak'ta okuyan 12. sınıf öğrencisi Kutay Gönültaş yaklaşık 4 aydır lösemi tedavisi görüyor. Gönültaş'ın tedavi sürecinde saçları döküldü. Sınıf arkadaşları ise ona destek olmak ve yalnız hissetmemesini sağlamak için berbere giderek saçlarını kazıttı.

12 liseli, aslında arkadaşlarının rahatsızlığını öğrendikleri günden itibaren desteklerini hiç esirgemediler. Hem ilik nakli bekleyen Gönültaş'ı hem de ailesini hemen her gün telefonla arayarak destek olmaya çalıştılar.

Gönültaş'ın arkadaşları geçtiğimiz gün de yine kendisine destek vermek amacıyla saçlarını 'sıfır numara' kestirmeye karar verdiler.

Doğan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; okul çıkışı berbere giden öğrenciler Yunus Emre Yüksel, Emirkan Adıyaman, Sait Cihan Çamlı, Dorukhan Fidan, Berk Kutay Güçlücan, Melih Güçlücan, Batuhan Otkay, Doğukan Korkmaz, Hasan Ay, Enes İnce, Mert Güner ve Enes Koymatoğlu saçlarını 'sıfır numara' kestirdi.

Öğrenciler, ardından internet üzerinden görüntülü görüştükleri Kutay Gönültaş'a, "Saçımız değil canımız feda Kutay" diyerek moral verdi.

Gönültaş, arkadaşlarının saçlarını kestirdiğini görünce duygulandı ve onlara teşekkür ettii. Gönültaş ile görüşen Emirkan Adıyaman, "Bir an önce iyileşip aramıza dönmeni bekliyoruz. Biz şu an yaşımız tutmadığı için ilik veremiyoruz ama sana böyle destek olmak istedik. Hep yanındayız. İyileşip yanımıza döneceğin günü bekliyoruz" dedi.

'Elimizden bir şey gelmiyor belki ama desteğimizi bu şekilde göstermek istedik'

Arkadaşlarından Yunus Emre Yüksel yaptığı açıklamada, "Kutay'a böyle moral vermek istedik. Biz arkadaşımızın hep yanındayız. Kendimizi onun yerine koymaya çalıştık ve empati yaptık. İlik veremiyoruz. Elimizden bir şey de gelmiyor belki ama ona karşı desteğimizi ve sevgimizi bu şekilde göstermek istedik. O mutluysa biz de mutluyuz" diye konuştu.

Gençlerin vefalı davranışını görmek ve yaptıkları açıklamaları kendilerinden dinlemek için 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir