Emirates Havayolu Şirketi Çalışanları Engelli Bir Genci Ailesiyle Beraber Uçaktan İndirdi!

222PAYLAŞIM

Bir havayolu şirketinin, otizmli genci ailesiyle beraber uçaktan indirmesi çok büyük sıkıntılara neden oldu. Detayları sizler için Daily Mail'den derledik.

Haberin Tamamı İçin:

Bir aile Emirates adlı havayolu firmasının uçağından otizmli, epilepsisi ve ciddi öğrenme güçlükleri olan çocuklarıyla yolculuk yapmak istedikleri için kovulduklarını iddia etti.

Aile, uçuşlarından önce Yeni Zelanda'dan tıbbi yeterlilik belgesi almıştı. Ama Fransa'dan Dubai'ye gelmek için binecekleri uçakta sorun yaşadılar. Gazeteci olan Isabelle Kumar'ın oğlu Eli, tıpkı ikiz kardeşleri gibi uçaktan indirildiği için çılgına döndü.

Anne ise bu duruma dikkat çekmek ve herkesin bu durumdan haberdar olmasını sağlamak istedi.

Havayolunun bu tavrını Twitter'da paylaştı. Eli'nin uçağa binmesinde herhangi bir sakınca görülmemesine rağmen, ilk kez uçaktan indirildiklerini söyledi.

'Eli'nin epilepsisi olduğunu ve otizmli olduğunu söyledik. Ama her ihtimale karşın yanında boş bir koltuk olan bir yer istediğimizde birden tıbbi yeterlilik sertifikasını görmek istediler.'

Twitter'da ise 'Ailemizi uçaktan attığı için Emirates'e teşekkürler. Oğlumuzun epilepsisi var: size söyledik, Melbourne'dan 14 saatte geldik, doktorunu aradık ve tıbbi yeterlilik belgesini hazırladık. Otizmli ve ciddi öğrenme güçlükleri olan bir çocuk için bu çok travmatik bir durum.' diye açıklamada bulundu.

Aile kalacak bir otel veya alternatif bir uçak bulup bulamayacakları sıkıntısıyla havalimanında dokuz saat beklemek zorunda kaldı.

Eli'nin babası Adam Brown ise ailesini bir yıllığına Yeni Zelanda'ya götürmüştü. Oradaki kültürle etkileşim kurmalarını istemişti.

Görüldüğü üzere Eli dünya üzerindeki birçok ülkeye uçakla gitmesine rağmen hiçbir problem yaşamamış. Emirates, gencin uçağa binmesine izin vermeyen tek şirket oldu.

Durumla ilgileneceklerini söylemelerine rağmen saatlerce hiçbir şekilde cevap vermedikleri belirtildi. 

Emirates bu durum karşısında Isabelle'e yardımcı olmak için mesaj attı. 

'Merhaba Isabelle, bunu duyduğumuz için çok üzgünüz. Lütfen rezervasyon numaranızı ve mail adresinizi bizimle paylaşın. Hemen ilgileneceğiz.'

Bir haftadan daha uzun bir süre sonra aile evine dönebildi. 

'Emirates'in bize olan tavırlarından ötürü özür dileyip dilemeyeceğini merak ediyorum. Sanki engelli bir çocukla seyahat etmek yeterince zor değilmiş gibi.'

Şirket ailede neden olduğu sıkıntı ve sorunlardan ötürü özür diledi.

'Bu tarz durumlarda değerlendirme yapmak operasyonel personelimiz için gerçekten zordur. Onlar yolcularımızın güvenliğini ve tıbbi ekibimizin tavsiyelerini göz önünde bulundurarak hareket etmekle yükümlüler. Müşteri hizmetleri ekibimiz aile ile iletişime geçti ve onlara yeni bir uçuş ayarlanana dek kalmaları için bir otel ayarlamayı teklif ettik.'

Neyse ki, aile şu an evinde ve bütün bu sıkıntı geride kaldı. 🙏🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir