Elon Musk'ın Annesi Maye Mask, Cem Seymen'i Instagram'da Paylaşarak Tebrik Etti

9PAYLAŞIM

Elon Musk, gerek başarıları, gerek maddi varlığı ve özel hayatı ile dünyanın en çok konuşulan insanlarından biri. Bir cümlede onun adı geçince durup bakmamak elde bile değil. Ancak annesi Maye Musk'ı duymamış olabilirsiniz. Kendisi bir diyetisten, ünlü bir model ve şimdilerde yazdığı kitabıyla çok konuşuluyor. Yine bir yazar olan Cem Seymen ise şimdilerde Türkiye'de en çok satanlar arasına giren kitabı "Özgürlüğün Rengi Mavidir" ile konuşuluyor. Gelin bu ikili arasında neler olmuş beraber bakalım.

Elon Musk'ın annesi olarak tanıdığımız ve şimdilerde yüzünü sıkça kitapçılarda gördüğümüz Maye Musk tam 72 yaşında. Kitabı da işte tam bu konular üzerine...

Orijinal adı, "A Woman Makes A Plan: Advice For A Lifetime of Adventure, Beauty, and Success" olan kitap dilimize "Bir Kadın Plan Yaparsa: Ömür Boyu Macera, Güzellik ve Başarı İçin Tavsiyeler" olarak çevrildi. Şu sıralar kitabın tanıtımı için epey uğraşan Maye Musk, birçok ülkede çalışmalarına devam ediyor. Bu durumu Instagram hesabından rahatlıkla takip edebilirsiniz. Türkiye'de de kitabının nasıl ilgi gördüğünü yakından takip ediyor olmalı ki sık sık ülkemizden fotoğraflar paylaşıyor.

Maye Musk Instagram hikayesinde Cem Seymen'in kitabı ile kendi kitabının yan yana olduğu Çok Satanlar rafından bir fotoğraf paylaşarak yazarı tebrik etti.

#Türkiye
@Destek Yayınlarından iki yazar çok satanlar listesinde 🤩🤩
Tebrikler @Cem Seymen

Cem Seymen'in Aralık 2020'de yayınlanan Özgürlüğün Rengi Mavidir isimli eseri çıktığı günden bugüne çok ses getirdi. Maye Musk'ın da Instagram hesabından paylaşarak yazarı tebrik etmesi göğsümüzü kabarttı gerçekten.

Cem Seymen ise bu konudaki duygularını bu tweetle belirtti 👇 :

Elon Musk'ı Türkiye ziyaretinde Anıtkabir fotoğrafı paylaştığı ve ulu önder Atatürk'e saygısını gösterdiği için çok takdir etmiştim. Annesi Maye Musk da kitabım "Özgürlüğün Rengi Mavidir" kendi kitabıyla birlikte çok satanlar listesine girdiği için beni kutluyor. Ne müthiş aile 🙏

Tam adıyla "Özgürlüğün Rengi Mavidir / Gitmem, Kaçmam, Pes Etmem", çıktığı günden sonra birkaç hafta içerisinde çok satanlar listelerine girmişti ve uzun süredir de ilk 10'daki yerini koruyor.

Kitap neyle alakalı diye merak edenler için şöyle bıraktık;

Zehirli egoların ülkesinde bu kitabı yazarken kafamda tek gaye vardı. İstedim ki okur yakın tarihin filtresiz gerçeklerini birinci ağızdan öğrenirken hepimizi silindir gibi ezip geçen sistemin aklı, zekâyı, yeteneği, beceriyi yok sayan vasatlığına kendi varlığıyla direnç geliştirmenin yollarını yine kendi içinde bulabilsin.

Abartılı hassasiyetlerin topraklarında var olmaya çalışırken ortalama hayatlara mahkûm bugünkü gençliğin yılgın neferisin. Gençsin ama gençliğini hissedemiyorsun. Umutlarını çalıyorlar, çaresizce seyrediyorsun. Düzen hepimize had bildiriyor çünkü.

"Sesini çıkarma, konuşma, hayal kurma, farklı düşünme, düşünüyorsan da kendine sakla!" diyor. Buna itirazım var benim.

Birey olmak zorundasın. Kimse seni kurtarmayacak. Kimse sana mahkûmiyetlerinin yalan olduğunu göstermeyecek. Uyanacaksın. Başka yolu yok.

Kimse özgürlüğün mavisini elimizden alamaz. Hiçbir güç, hiçbir kudret, hiçbir otorite insandan daha üstün değil. Yeter ki insan kendi gücünün farkına varabilsin.

Sizi özgürlüğe davet ediyorum bu kitapta. Özgürleşmeden mutlu olamayız çünkü. Ezene direnemeyiz. Kendi dünyana döneceksin arkadaş, kaybettiğin özgürlüğü bulup çıkaracaksın.

Motorları maviliklere süreceğin güne kendi emeğinle ulaşacaksın.

Sonrası umut...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kuntay-sonmez

'Cem Seymen 'in annesi Elon Musk i instagram da paylaştı ve tebrik etti' Bakın simdi bunu paylaşsam sizin için bir haber niteliği taşırmi(?) Hadi Elon Musk i anlarım diyelim ama annesi ne olako Allah aşkına

Görüş Bildir