Elazığ'da 4,9 Büyüklüğünde Deprem: Okullar 1 Gün Süreyle Tatil Edildi

 > 
11PAYLAŞIM

AFAD yaptığı son dakika açıklamasında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem çevre illerden de hissedildi. Saat 10.02'deki 4,9 büyüklüğündeki depremden yaklaşık 10 dakika sonda 3,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Deprem çevre iller Malatya, Diyarbakır, Bingöl, Tunceli ve Malatya'da da hissedildi.İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Elazığ'da 20 dakikada dört deprem meydana geldi

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: "Bu depremin ardından büyük deprem olabilir diyemem"

Prof. Dr. Şükrü Ersoy CNN Türk'ün canlı yayınında deprem bölgesi hakkında bilgi verdi. Ersoy, "Bu bölgede zaman zaman depremler oluyor. Bu büyüklükteki bir depremde ciddi bir yıkım olacağını sanmıyorum. İnsanlar korkmuş olabilir. Depremin ardından insanlar sakinleşmek için dışarı çıkabilir. Bu depremin ardından büyük deprem olabilir diyemem. Bölgede faylar canlı. Kuzey Anadolu'nun tersine çalışan bir fay var. Dinamik bir bölge burası. Takip içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Civardaki evleri yapısal durumunu değerlendiren Ersoy, "Hazar Gölü'nün altında eski şehirlerin kalıntıları var. Tarihte büyük depremler olmuş. Buradaki yerleşim bölgelerinin ve yapı stoklarının bu duruma hazır olması gerekir." dedi.

AFAD: "Deprem sonrası an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır"

Valilik kararıyla kentteki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi

img.egitimhane.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir