Ekrem İmamoğlu'ndan Oyunculara ve Gençlere Pingsiz Türkiye Sözü

3PAYLAŞIM

Oyuncular başta olmak üzere tüm internet kullanıcılarını etkileyen ülkemizdeki ping sorunu siyasilerin gündeminden düşmüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da pingsiz bir Türkiye için söz verdi.

En basit haliyle cihazdan alınan verinin sunucuya aktarılması esnasında geçen süre olarak tanımlayabileceğimiz ping özellikle online oyunlarda büyük bir problem teşkil ediyor. Ping arttıkça oyundaki gecikmeler de artıyor. Bu da haliyle anında tepki verilmesi gereken oyunlarda oyuncuların başına bela oluyor. Yeri geliyor bu problem dünyaca ünlü profesyonel oyuncularımızın bile yakasını bırakmıyor, hatta kariyerlerini etkiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Özgür 'w0xic' Eker'in ping problemleri sebebiyle yaşadığı problemlere Taylan Yıldız da sessiz kalamamış ve ülkemizin internet altyapısına dikkat çekmişti.
Oyuncular da bu durum karşısında isyan bayrağını çekmiş ve Twitter üzerinden #PingsizBirTürkiye akımı başlamıştı. Çok sayıda siyasi ve ünlü isimden de destek gören #PingsizBirTürkiye Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı bir paylaşım ile bir kez daha gündeme geldi.
Üniversite öğrencilerine verilen eğitim desteğinin ikinci taksidinin bu destekten yararlanan öğrencilerin hesaplarına aktarıldığını Twitter hesabı üzerinden paylaşan Ekrem İmamoğlu eğitim desteğinin yanı sıra ping problemini de bir kez daha gündeme taşıdı.
Ping probleminin özellikle de oyuncuları etkilediğinin farkında olduğunu belirten İmamoğlu internet konusunda maalesef dünya standartlarının çok gerisinde olan ülkemiz internet altyapısının düzeltilmesinin pek de zor bir iş olmadığını da sözlerine eklemiş durumda.

Ülkemiz gençlerinin ve oyuncuların problemlerinin farkında olan siyasiler elbette ki bizlere bir nebze de olsa umut veriyor. Ancak ülkemizin internet altyapısı ve yüksek ping değerleri de maalesef yakın zamanda çözüme kavuşacak bir konu gibi görünmüyor.

Mansur Yavaş, Twitch'te Katıldığı Yayında Sadece 1 Dakika 37 Saniyede Twitch'in Türkiye Rekorunu Kırdı - onedio.com
Mansur Yavaş, Twitch'te Katıldığı Yayında Sadece 1 Dakika 37 Saniyede Twitch'in Türkiye Rekorunu Kırdı - onedio.com
Mansur Yavaş'ın Pqueen İle Gerçekleştirdiği Tarihi Yayın Sosyal Medyada Büyük Yankı Buldu - onedio.com
Mansur Yavaş'ın Pqueen İle Gerçekleştirdiği Tarihi Yayın Sosyal Medyada Büyük Yankı Buldu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkosman

Ya ekrem başgan kızacam ama ha..olm geberiyok la anlasana kim sker pingi amk?

nickimdebileolmaz

Genel kullanıcı pek farkında değil ama Türkiye de İnternet hızı ortalaması vasatın altında, İnternet sağlayıcıları tonla para kazanıyor zerre yatırımları yok, bu ülkede hiç bir şey düzgün yapılmıyor.

Gizli Kullanıcı

Ya ben birkaç defadır İmamoğlu'nu rüyamda görüyorum ve sevgiliyiz :D Hayırdır inş.

-naz

kıçın açıkta kalmış aşkm 🎉

Gizli Kullanıcı

Bi tanesinde sol göğsümü tuttu :D Solun adayı o mu olcak acaba? :D:D:Ddd

-naz

Allah allaah bu bir işaret olabilir 🤔 Bi de tutuyormuş falan ahahwjsbjsb

okisi

hadi bakalım nasıl olacak o merakla bekliyoruz

kadir_33

Bizim oğlan onu nettten çok bağladığın serverla alakası yok mu. Şimdi ben 45 50 mps hız alıyorum ms 50 oynuyorum hızı 100 mps yapsam ms düşecek mi

doc.dr.sinansagiroglu

Düşmez. Pingin hızla alakası yoktur. Ping servere olan uzaklığın, serverin ne kadar iyi olduğu (yurtdışındakiler internet anlamında sıkıntı yaşamadığı için genelde sıkıntı olmaz) ve en önemlisi internet altyapınla ilgili. En az pingi fiber verir. Yalnız Türkiyede araya başka elemanlar da giriyor, internet değişim noktalarının kötülüğü ve yurtdışına çıkış noktalarının yetersizliği/kötülüğü gibi. Yanıbaşımızdaki eskiden köy devleti olan bulgaristan bile bizden çok çok önde bu konuda, internetini geliştirip yatırımcıları oraya çekmeye çalışıyor.

kadir_33

Hmm anladım bro yani altyapı değişikliği ile düşebilir

doc.dr.sinansagiroglu

Aynen öyle, neredeyse tamamen bizim şirketler bağlı. Uzaklık konusunda bir şey yapılamaz sadece.

Görüş Bildir