Ekrem İmamoğlu, Birçok Konuda Eleştirilere Maruz Kalan Eşi Dilek İmamoğlu'yla İlgili Merak Edilen Soruları Yanıtladı!

2bPAYLAŞIM

Kıskanmış mı acaba? 😎

Kaynak: https://www.armanayse.com/saklayacak-sak...

Kısa bir süre önce Hürriyet'ten ayrılan Ayşe Arman, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla kendi blog'u için bir röportaj yaptı. İmamoğlu hem eşine hem de kendisine yöneltilen eleştirileri samimi bir şekilde yanıtladı.

Biz de bu röportajdan öne çıkan detayları sizler için derledik.

29 Ekim'de Dilek İmamoğlu bir kesim tarafından eleştirilmiş, bir kesim tarafından da "İşte Cumhuriyet kadını" yakıştırması yapılmıştı.

Bu durumla ilgili "Benim eşim, Cumhuriyet kadını olarak hayatını geçiriyor. Ben de Cumhuriyet erkeği olarak. Bununla da gurur duyuyoruz. Saklamıyoruz, sakınmıyoruz. Hatta ben, “Cumhuriyetin projesiyim!” de diyorum." cevabını veren İmamoğlu ayrıca "Cumhuriyet kadını" diyerek bir kesimin aşağılandığı yorumlara da katılmadığını söyledi.

"Cumhuriyet kadını" yorumlarından dolayı annesinin bile alınmış olabileceğini, giyimle kuşamla Cumhuriyet kadını olunamayacağını da ekledi.

Hatta yaşadığı bir olayı paylaşarak şunları da söyledi: "Geçenlerde Kuzguncuk’ta bir genç kız geldi, 'Giyimimden dolayı özür dilerim ama ben de bir Cumhuriyet kızı olarak size sarılmak istiyorum!' dedi. Türbanlıydı. Ben de, 'Ne demek tabii' dedim. Sarıldık. Bunun videosu var ve kızcağız linç ettiler sosyal medyada. Çok fena. Bu toplum değişmeli, ama değişecek, göreceksiniz değişecek… Bakın, yıllarca toplumun değişim sürecini, kendi çıkarlarına kullanan siyasiler oldu. Sadece başörtüsü üzerinden bu ülke, 15-20 yıl siyasi mücadele verildi. Kimin yüzünden? Başörtüsüne anlamsız bir şekilde karşı çıkanların da yüzünden ama başörtüsünü siyasi bir bayrak olarak kullananların da yüzünden. Bu kavramların sonu gelmeli. Ben inanıyorum, gelecek de. Bütün bu anlattığım stratejinin içinde, o pozisyon üzerinden siyasi fayda üretmeyi zihninin kenarından bile geçirmeyen biriyim… Asla!"

Ardından, Arman'ın, "Eşinize haksızlık yapıldığını düşünüyor musunuz? sorusuna da şöyle cevap verdi...

O, üzülüyor. Toplum bunları aşmak zorunda. Kendisine de söyledim, “Çok estetik bir duruşun var!” dedim. “Bence kadınlara moral veriyorsun. Türkiye’nin her noktasındaki kadınlara… Fikrini açıkça söyleyenlere de moral veriyorsun, söyleyemeyenlere de…”

Tüm bu eleştiriler ve tartışmaların ardından eşinin geri planda kalmasından ziyade daha çok sürecin içinde olması gerektiğini düşünen İmamoğlu, "Kimileri normal yaşamını sürdürürken, eşim Dilek’in böyle bir şansı yok, katkı sunması gerekiyor. Ona bu yönde tavsiyelerim oldu" dedi.

Dilek İmamoğlu'nun büyük eleştirilere neden olan Fransız dergisi Madam Figaro için verdiği pozlarla ilgili düşünceleri sorulan İmamoğlu, eşine iltifatta bulunarak "Fotoğrafların bu kadar güzel olacağını bilseydim engellerdim" yorumuyla biraz şaşırttı.

"Şaka mı bu?" diyerek tepki veren Arman'a da gülerek, "Yok, biraz ciddi tarafı var. Çok güzeldi çünkü fotoğraflar!" yanıtını verdi.

Ünlü Fransız Dergisi Madam Figaro İçin Objektif Karşısına Geçen İstanbul'un First Lady'si Dilek İmamoğlu Güzelliğiyle Herkesi Büyüledi - onedio.com
Ünlü Fransız Dergisi Madam Figaro İçin Objektif Karşısına Geçen İstanbul'un First Lady'si Dilek İmamoğlu Güzelliğiyle Herkesi Büyüledi - onedio.com

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: Ayşe Arman - Ayşe ARMAN Kişisel Web Sitesi

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
riza-ozkara

ne derseniz deyin devran dönüyor ülkemiz büyüyor olgunlaşıyor daha iyi yerlere geleceğiz zaman lazım

oguz-han13

İşinizi yapın, magazinsel malzeme olmayın.

ultraviolet

HAYRANIM BU KADINA, ASİL, SADE, DOĞAL ve Eşinin en büyük destekçisi :*

kyle-reese

Düzgün insan yüzleri görmekten milletçe çok mutluyuz Sn.imamoğlu ailesi

badcatsero

Allah mutluluğunuzu muhabbetinizi arttırsın orası ayrı bir konu. Yalnız takıldığım noktalar var; Cumhuriyet kadını ne demektir? Neye göre bu paye yada unvan her neyse verilmekte yada bu unvanla ortaya çıkılmakta? Emine Erdoğan'da RTE'nin yanında tabi ki sizin de eşinizi daha aktif olarak yanınızda tutmanızdan doğal bişey olamaz ama şu anda yapılması gereken yada konuşmanız gereken şeyler bunlar mı gerçekten? Sürekli bir demeç sürekli bir demogoji ve işiniz dışı şeylerle gündemdesiniz. İstanbul için kaybedecek 1 dakikamız yok diyerek geldiniz ama yabancı basına demeç vermekten, doğudaki HDP lilere destek vermekten, eşinizle ailenizle roportajlar vermekten başka birşeyinizi göremedik. İstanbul'un ihtiyacı sütmüydü gerçekten? Lütfen önce işinizi yapın Ekrem Bey.

cansu-sayar

Osmanlı torunu ne demek açıklar mısınız? Çünkü buda ona çok benzer bir şey.

badcatsero

tabi açıklayayım kendi görüşümü; bizim dedelerimiz 624 yıllık bir imparatorlukta yaşamış ve geçmişimiz olmuşlardır. Biz aynı zamanda hem Osmanlı torunu, hem Göktürk torunu, hem Selçuklu torunu diye devam edebileceğimiz tarihte kurulmuş ve sona ermiş olan 16 adet Türk devletinin torunlarıyız. Diğerlerine göre daha genç olan Türkiye Cumhuriyetinin de evlatlarıyız. Sormak istediğiniz asıl soru nedir?

ittihat15

@BadCatSero; senin eski yorumlarından akp seçmeni olduğunu biliyorum, takiyye yapma lütfen. hatırlatayım il meclisi çoğunluğu akepe'nin elinde ve bu ak davarlar her oturumda iş yapmasını engelliyor, hep olay çıkarıyorlar İmamoğlu'nun işi çok zor, çünki çok fazla kibar davranıyor. İmamoğlu şu an önde gözüktüğü için hep ona yükleniyorlar, aynısı Mansur Yavaş için de olacak. ak medyanın çamur at izi kalsın taktiği, itibarı zedelensin. Osman Öcalanı Tv'yi çıkaran Erdoğan'ın ta kendisi. Bu arada süt dağıtımı seçim vaatlerinin birisiydi. "osmanlı torunu" kimlik olarak akp döneminde uydurulmuş bir şey. Türk ve eşit vatandaş olduğunu bile Cumhuriyet ile öğrendin, 16 Türk devleti de tarihini araştıran Cumhuriyet çocuklarıdır. Osmanlı Türkleri aşağlardı ve sade vergi verici olarak görürdü, ordu dışında sarayın üst kademesi hep ermeni ve rum doluydu. Kula kulluk ve biat külütürü vardı, artık saltanat ve osmanlı tarihe gömüldü. osmalı saltanıtını ortadan kaldıran da bizzat Atatürk'tür.

ittihat15

şu pembe osmanlı gözlüğünü çıkarın artık, al bak vergilerden ezilen halkın sefa içinde yaşayan osmanlı'ya yazılmış meşhur bir şiir. Saray değil, halk gözünden: Şalvarı şaltak osmanlı, eğeri kaltak osmanlı, ekende yok biçende yok, yiyende ortak osmanlı,

cansu-sayar

Benim söylemek istediğim pek çok şeyi söylemiş. Evet Osmanlı'dan hatta Orta Asya'dan buralara kadar gelmiş olan atalarımız var. Ancak şuanda bu devletler yok. Bu olmayan devletlerin kişilerin torunları olabiliyoruz da şuan hali hazırda içinde bulunduğumuz ülkenin ve yönetim şeklinin kadını, erkeği, çocukları olamıyoruz? Bunu lütfen bir düşünün. Çünkü BadCatSero söylediklerinizden böyle olamayacağımız anlaşılıyor. Ayrıca bunu dil - din - ırk gibi konuları katmadan söylüyorum. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı zaten Cumhuriyet bireyidir. Ve ona uygun şekilde yaşamayı bilmeli ve her zaman ülkesini bir adım öteye götürmek için çalışmalıdır.

badcatsero

Cansu bende aynı şeyi söylüyorum zaten. Başkalarına yakıştırılmayan Cumhuriyet Kadını yada Erkeği ibaresi nasıl oluyorda istenilen kişiye yapıştırılıyor. Şu zamana kadar neden kimse adına söylenmedi bu? Hadi AKP tarafını geçtim Mansur Yavaş ve kıymetli eşi için de söylenmedi? Tunç Soyer için de söylenmedi. Cumhuriyet Halk Partisi için de hakeza öyle. Bunun neden çıktığını hepimiz biliyoruz. Seçim döneminde Dilek Hanım'ın Binali Yıldırım'ın eşi ile kıyaslanmasından sonra ortaya atıldı bu laf ve hala devam ediyor. Bu bir algı propogandası. 80 milyon Cumhuriyet çocuğu var bu ülkede ve bu sıfat birilerini güzel gösterme çabası adı altında kullanılamaz. Sana gelince Kubilay; ben havlayan köpeklere cevap vermem ki insanlığım bozulmasın... Sen kendi bitli yuvana hadi evladım

Görüş Bildir