Görüş Bildir
Haberler
‘Ekonomik Bunalım Sonucu OHAL İlan Edilebilir’ Demişti: Prof. Dr. İzzet Özgenç Özür Diledi

‘Ekonomik Bunalım Sonucu OHAL İlan Edilebilir’ Demişti: Prof. Dr. İzzet Özgenç Özür Diledi

Ağır ekonomik bunalım sebebiyle OHAL ilan edilebileceğine yönelik açıklamaları tartışma yaratan ve tepki çeken Prof. Dr. İzzet Özgenç, “Ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, milletimden özür dilerim” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ceza yasaları konusunda sıklıkla danıştığı isimlerin başında gelen Prof. Dr. İzzet Özgenç, ekonomik bunalım sonucu OHAL ilan edilebileceği yönündeki tartışma yaratan açıklaması ardından özür diledi.

AKP hükûmetlerinin 2005 yılından bu yana, terörle mücadele, ceza kanunları, terörün finanse edilmesinin önlenmesini sağlayacak yasalar ve ceza yasalarının yazılmasında başında durmuş, çalışmış, yasaların yazılmasına öncülük eden, Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. İzzet Özgenç, olağanüstü halin arzu edilen bir durum olmadığını, mecbur kalındığını savunarak, “Bu açıklamalarımla, kişilerin gelecek endişelerinin artmasına ve hatta ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, milletimden özür dilerim' dedi.

'Ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, Milletimden özür dilerim'

'Ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, Milletimden özür dilerim'

Sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapan Özgenç, 'Olağanüstü hâl, arzu edilen bir durum değildir. Olağanüstü hâle mecbur kalınır. Bugün bu hesaptan ağır ekonomik bunalım sebebiyle olağanüstü hâl bağlamında yapmış bulunduğum açıklamalar, toplumumuzun ekonomik bakımdan geleceğine yönelik endişelerin etkin bir şekilde dile getirilmesi amacına matuftur. Bu açıklamalarımla, kişilerin gelecek endişelerinin artmasına ve hatta, ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, Milletimden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Yaşanan ekonomik sorunlardan çıkışın tek yolunun, “güven ve istikrar temeline dayalı şeffaf piyasa ekonomisi” olduğunu belirten Özgenç sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Tekraren belirtmem gerekir ki, ülkemizdeki para ve finans politikalarının belirlenmesindeki yanlışlarda ısrar edilmesinin ve özellikle, herhangi bir mal veya hizmet üretimine veya satın alınmasına bağlı olmaksızın, umut istismarımın ve Türk Lirası'ndan kaçışın bir yansıması olan sanal (kripto) para dolaşımını teşvik faaliyetleri karşısında ilgili kamu otoritelerinin duyarsız kalmasının toplumumuz bakımından telafisi güç sorunlara sebebiyet vereceği, izahtan varestedir.“

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
17
14
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ilyasbabaa

Bankalardaki paralara el koyacaklar..cunku devletin kasasi bos..devlet iflas etmis..borc icinde..katarlilara para almaya gitti yalvarip..bir miktar aldi ama ... Devamını Gör

kabus

özel sektörü gtlerini yirtsalar bosaltamazlar anca devlet bankasi belki

Caner Bey

Ulan enflasyon nedir, ohal nedir bilmeyen bir millette hepsini başarısızlık ile öğrettiniz ya tebrikler.

elif plt

Topunuzun soyu kurusun