Görüş Bildir
Haberler
EGM Hizmetli Personel Alımı Yapacak: EGM Hizmetli Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

EGM Hizmetli Personel Alımı Yapacak: EGM Hizmetli Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) hizmetli memur kadrosu için 96 personel alınacağını duyurdu. EGM’nin yayınladığı ilana göre, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek personel için başvurular 13 Kasım’da başlayacak ve 19 Kasım’da sona erecek. Peki, EGM hizmetli personel alım başvurusu nasıl yapılacak? İşte EGM’nin yapacağı personel alımı için yayınlanan ilan…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye’de kurumların açtığı personel ilanları her zaman yakından takip ediliyor. Yayınlanan personel ilanlarını bu sabah bir yenisi daha eklendi. EGM, toplam 96 yeni personel alacağını duyurdu. Yayınlanan ilan başvuru şartları da belli oldu.

EGM Personel Başvuruları Nasıl Yapılacak?

EGM Personel Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. 

Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden alabileceklerdir. - Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer

aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

EGM Personel Alım Şartları Neler?

EGM Personel Alım Şartları Neler?

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacak personel kontenjanı ve nitelikleri Hizmetli/EK-1 belirtilmiştir.

2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. ç) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak. f) Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın