Görüş Bildir
Haberler
Duygu Delen Olayında Bilirkişi Raporu Mahkemeye Sunuldu: 'Bilinci Pencereden Düşerken Kapalıydı'

Duygu Delen Olayında Bilirkişi Raporu Mahkemeye Sunuldu: 'Bilinci Pencereden Düşerken Kapalıydı'

Batuhan
29.09.2020 - 10:50

Gaziantep'te erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Duygu Delen'in ölümüne ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, 'Duygu Delen’in düşme anında bilincinin kapalı ancak canlı halde olduğu' tespitine yer verildi. Ayrıca vücudunda sert bir cisimle vurma sonucu olabilecek “ray tipi ekimoz” tespit edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gaziantep’te Mehmet Kaplan’la beraber bulunduğu evin dördüncü katından düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Duygu Delen olayında bilirkişi raporu mahkemeye sunuldu.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Şule Çet'in şüpheli ölümünün aydınlatılmasında rol oynayan Prof. Dr. Hakan Kar'ın hazırladığı bilirkişi raporundaki detayları bugünkü köşesine taşıdı.

Delen'in vücudundaki ekimozlar

Delen'in vücudundaki ekimozlar

Mehmet Kaplan, ifadesinde Duygu Delen’le aralarında çıkan tartışma nedeniyle arbede yaşandığını, sakinleşmek ve su içmek için mutfağa yöneldiğinde ise pat diye bir ses duyduğunu ve balkondan baktığında Duygu Delen’in yerde yattığını gördüğünü anlatıyor. Ama Prof. Dr. Hakan Kar, Duygu Delen’in vücudunda tespit edilen ekimozlara dikkat çekti.

1. Sağ kol üst bölgesinde ray tipi ekimoze görünüm.

2. Sağ dirsek dış yüzde V tipi ekimoze ile bunun devamında ray tipi ekimoze görünüm.

3. Sol bacak alt yüzün tamamında ray tipi görünümlü ekimoz.

"Sopa benzeri bir cisimle darp sonucu oluşmuş olabilir"

"Sopa benzeri bir cisimle darp sonucu oluşmuş olabilir"
s.gazeteduvar.com.tr

Duygu Delen’in vücudunda oluşan ekimozlarla ilgili olarak, “ray şeklindeki ekimozların, olay yeri görüntülerdeki genç odası zemininde yer alan kemer ile darp sonucu oluşmuş olabileceği gibi, olay yerinde saptanamayan başkaca sert, künt, silindirik veya köşeli sopa benzeri bir cisimle darp sonucu da oluşmuş olabileceği, ancak kişinin yüksekten düz beton zemine düşmesi sonucu oluşmasının adli tıbbi açıdan beklenmediği” kanaatine yer verildi.

"Kan ve idrar örneklerinde alkol ve uyuşturucu tespit edilmedi"

"Kan ve idrar örneklerinde alkol ve uyuşturucu tespit edilmedi"

Prof. Dr. Hakan Kar’ın hazırladığı bilirkişi raporunda, düşme anının görüntülerinin incelenmesi ve tanık ifadelerinin değerlendirilmesi sonucunda Duygu Delen’in “bilincinin kapalı olduğu” kanaati belirtildi.

  • Duygu Delen’in düşerken herhangi bir tepki, refleks ya da kaçınma gibi bir hareket göstermemesi ancak düşmesinden sonra 39 kalp atımı tespit edilmesi, kişinin düşme anında bilincinin kapalı ancak canlı halde bulunduğu kabulünün gerektiği;

  • Duygu Delen’in kan ve idrar örneklerinde alkol ve uyuşturucu tespit edilmediği, vücudunda “ray şeklinde ekimozlar” tespit edilmiş olmasıyla birlikte değerlendirildiğinde Duygu Delen’in bilincinin kapalı olmasının, darp edilme sonucu meydana gelmiş olabileceği kanaatine varıldı.

  • Duygu Delen’in düşmesi sırasında bisikleti ile geçen çocuğun ve bina görevlisinin herhangi bir bağrışma, ağlama, çığlık ya da gürültü duymamış olması da düşme adında bilincinin kapalı olduğu değerlendirmesine yol açtı. “Bulguların maktulün şüpheli tarafından atılmış olma ihtimalini kuvvetlendiren bulgular olduğu” kanaati ifade edildi.

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
173
26
12
5
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Uzun

Kiz dupeduz cinayete kurban gitti ,hala nesini supheli buluyorlar anlamiyorum.Katil belli ,maktul belli hukuk sistemimiz bu kadar çoktu mu gercekten ? Insaf ... Devamını Gör

mehmety76193644

darp yerlerine bakılırsa kız arbededen sonra sakinleşmek için uyumuş galiba.buda kızı alıp aşşağı atmış demekki.bilinci kapalı kişi nasıl kalkıpta kendini aş... Devamını Gör

OCREATUS

Adli tıp raporlarında kesin konuşulamaz bu durumda. Ama bu tespitler dava sonucuna etki edecektir çünkü çok güçlü deliller var. Umarım adalet yerini bulur