Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyayı Dev Bir Anahtarlığa Çevirecek Proje: The Big Bend

-

Oiio Stüdyoları pahalı imar yasalarına çözüm olarak oldukça farklı bir tasarıma sahip olan dünyanın ilk kıvrımlı gökdeleni "The Big Bend" projesinin tasarımlarını açıkladı. Gökdelenlere büyük bir yenilik getirecek bu projeyi sizler için Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/travel/travel...

1. Dünyanın en ihtişamlı gökdelenini inşa etme yarışı farklı bir boyuta ulaştı ve biraz yön değiştirdi de diyebiliriz.

2. Manhattan'ın silüetini değiştirecek olan bu alışılmışın dışındaki "The Big Bend" gökdeleninin tasarımları geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

3. "Dünyanın en uzun binası" olarak nitelendirilen projenin konsept çizimlerinde bir tepe noktasından sonra ters "U" şeklinde aşağıya inen, oldukça farklı bir tasarımın yapıldığı görülüyor.

4. 4.000 feet uzunluğundaki dış cephesi tamamen cam kaplamalı olan gökdelenin, mevcut tüm tasarımlara meydan okuyacak bir asansör sistemine de ihtiyacı var.

Asansörün yatay eğrilerde ve sürekli döngüler içinde hareket etmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için de, bant değiştirme sisteminden faydalanarak üst ve alt iki şaftın yatay olarak bağlanmasını sağlayarak sürekli bir döngüde hareket etmesini sağlayacaklarmış.

5. "The Big Bend"in 57. Cadde'de Billionaire Row'da yapılması planlanıyor.

6. Ekip mimari tasarımdaki bu değişimin, 2014'te yapılan One57 ile 57.Cadde için her şeyin değişmesiyle başladığını söylüyor.

Satış ortalamalarındaki artış, insanları en uzun gökdeleni yapmaya teşvik ediyordu.

7. Ekip basın açıklamasında; Manhattan'da inkar edilemez bir gökdelen saplantısı olduğunu ama binayı öne çıkarmanın tek yolunun onu olabildiğince uzun yapmak değil, tam anlamıyla gerçekten öne çıkaracak bir farklılık yaratmaktan geçtiğini söylüyor.

8. "Yaptığınız binanın uzunluğu için lisans hakları gibi ek ve pahalı ücretler ödemeniz gerekiyor."

9. "The Big Bend, Manhattan'ın yükseklik sınırlamaları için mütevazı bir mimari çözüm olabilir. Artık yapılarımızda gökyüzünün sınırları hakkında endişeler üretmeden onları ön plana çıkaracak tasarımlarla yenilikler yapabiliriz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
malik-can

Ben söyleyeyim. Bu işin sonu 500 katlı donuk sovyet binaları.

deli-sabit

Biz mültecilerle kaçkınlarla uğraşalım adamlar yeni gökdelenlerinin modellerini ve uzunluklarını tartışsınlar.

wimpy

tasarımı aklıma yazdım yaz gelsinde kumdan kale yaparken bu tasarımı göz önünde bulunduracağım :D

seveneight

İnsanoğlunun bina aşkı bitmedi bir türlü, hadi araplar görgüsüz parayı harcayacak yer bulamıyorlar, sizin derdiniz ne arkadaş.

captain61

kardeş adamlar aşmış eğitimi sağlığı bilimi en üstlerde artık gösterişte sıra. bizim gibi mülteciydi yok sağda solda huzyrlu kendi halinde ülkelerle ugraşmak istemiyolar

seveneight

Aşmış derken ? Yaşam kalitesi olarak çok kötü bir ülke Amerika, 6 ay Arizona'da kaldım illallah ettim, borçsuz öğrenci yok, ya bir yandan okuyup bir yandan çalışacaksın ya da 30 yaşına kadar kredi borcunu ödeyeceksin, tabi bu arada başka krediler almak zorunda kalmazsan. Veya başka bir örnek vereyim; insanlar hastalanmamak için dua ediyorlar, o kadar kötü bir sağlık sistemi var ki grip olsan masrafını ödemek için evini satacak duruma geliyorsun. Kanunlar ve düzenlemeler o kadar karışık ve belirsiz ki, ülkeyi şirketler yönetiyor, Obama'nın getirmek istediği sağlık düzenlemesi ilaç firmalarının baskısıyla yürürlüğe giremedi. Dışardan güzel görünüyor ama içerisi hiç de öyle değil maalesef.

captain61

eyv ama senin bu dediklerini ve bizim ülkeyi düşündüm gene amerika daha iyi dedim daha rahat dedim

seveneight

E ne bekliyorsun, Amerika kalifiye elemanları zorluk çıkartmadan alıyor.

ayna-efendi

büyük bir uzay gemisi kanca atabilir

Gizli Kullanıcı

Star Destroyer'ların gelip binaya demir attıkları gözümün önünde canlandı.

Görüş Bildir