Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyaya Gözlerini Yeni Açan Kedilerin İnsan Annesi: Hannah Shaw

0PAYLAŞIM

Hepimiz yolda yürürken yardıma muhtaç bir hayvanla hayatımızın bir yerinde karşılaşmışızdır. Peki, kaçımız ona yardım etti? Biraz daha ileri taşırsak, kaçımız hayvanlara yardım etmeyi hayatının en önemli parçalarından biri haline getirdi? Hannah, 20 yaşından beri yeni doğan kedilerin koruyucu meleği olmayı kendine görev edinmiş durumda!

Kaynak: http://www.mnn.com/family/pets/blogs/mee...

Her şey, Hannah'nın 20 yaşındayken (2008 yılında) ağaçta miyavlama sesini duyması ile başlamış.

Yardıma muhtaç ve terk edilmiş kedinin varlığını fark eden Hannah, hemen ağaca tırmanmış ve ufaklığı ağaçtan almakla kalmayıp kıyafetine sararak evine götürmüş.

Geçen 8 yılda Hannah sadece bu minik yavruyu değil, yardıma muhtaç daha pek çok minnoş kediye annelik yaptı.

Elbette, aradan geçen zamanla beraber kedi bakımı konusunda da büyük bir yol kat etmiş. Hatta yeni doğan kedilerin bakımında ustalaşmış desek yalan olmaz...

Hannah'nın yardımseverliği, gün geçtikçe dillere destan olmaya başlamış ve etraftan da yardım çağrıları almaya başlamış.

Sokakta çok fazla yavru kedi görmeye başladım ayrıca kedi bulduklarını söyleyen ve benden yardım isteyen insanlardan çağrılar almaya da başladım.”

Kendini yeni doğmuş kedi kurtarıcısı olarak adlandıran Hannah, bir süre sonra bunu hayatta var olma amacı olarak görmeye başlamış.

Hayatını kedilere yardım üzerine planlamaya başlamış: 7/24 bakım, gece-gündüz düzenli besleme, meditasyon, veteriner randevusu...

Randevu defterinde bile kediler arasından sıyrılmaya çalışan Hannah, tüm zorluklara rağmen onlarla yaşamaktan oldukça mutlu.

Kurduğu internet sitesi ve aktif olarak kullandığı instagram hesabı ile onlara yeni ve güvenilir yuvalar bulmanın yanı sıra, hastalıklarına dair durumları ve nasıl bakım yöntemleri uyguladığını da paylaşıyor.

Dünyadaki pek çok barınağın özellikle yavru kedilere bakacak yetkinliğe sahip olmadığını belirten Hannah, ona şaşıran insanlara kendisinin daha çok şaşırdığını söylüyor.

Kedilerin risk altında olmasına şaşıran insanlar gerçekten enteresan. Barınaklar kedilere, özellikle de yavru kedilere bakacak kaynaklara sahip değiller çünkü onların sürekli bakıma ihtiyaçları var. Birleşmiş Milletler’de birçok barınak yeni doğmuş kedilere tedavi edilemez gözüyle bakıyor ve çok geçmeden onların hayatlarına acı çektirmeden son veriyor. Vedalaşmak eğlenceli bir an, çünkü bunu yapmamın tek nedeni bu kedilerin hayata atılmasını istememdir. Bir barınağa girdiklerinde ya da sokaklarda evsiz olarak kaldıklarında sevimli bir evde sağlıklı, yetişkin bir kedi olmak gibi bir şansları kalmıyor. ‘Güle güle, iyi şanslar, harikaydın, artık evimden git!’ demek gibisi yok.”

Belki bulunduğunuz mesafelerden dolayı Hannah'nın hayatını kurtardığı kedilerden birine sahip çıkma şansınız olmayabilir. Ancak Hannah, yardıma muhtaç yavruların dünyanın her yerinde olduğunu hatırlatarak dünyanın en tatlı çağrısını yapıyor: "Hayat Kurtar!"

Evet, belki o kedilerden birini saihplenemeyebilirsiniz. Ancak siz de çevrenizde bambaşka yardıma muhtaç hayvanların hayatına dokunabilir ve kendinizi Hannah kadar mutlu hissedebilirsiniz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bi yerde tıkanıp kalıyoruz sokaktan buldugumuz hayvanı ev hayvanı gibi fiyatlandıran gözü doymayan veterinerler sayesinde. 100 liralık şeye 400 lira bikaç defa ödersin sonra tıkanıverirsin. agaoglunun ortancası fln değilsen bu böyle . yaşam mücadelesinin içinde bu rakamlarla olmuyo malesef

Görüş Bildir