Dünyaya Bir Sebze Olarak Gelsen Hangi Sebze Olurdun?

-

Dünyanın en vitaminli, en lezzetli testine hoş geldin! Dünyaya sebze olarak geldiğini varsayalım. Bakalım hangi sebze olurdun? 

Testi çöz ve sonucunu gör! 🍅  🥒 🥕 🥔

1. Haydi başlayalım! Sebzelerle aran nasıl bakalım?

2. Bazı sebzeleri sevmediğimiz, yemediğimiz aşikar. Pekii senin kara listendeki sebze hangisi? 😂

Bamya
Karnabahar
Brokoli
Pırasa
Kereviz

3. Pozitif özellikleri göz önüne alarak nasıl biri olmak seni daha çok mutlu eder/ediyor?

4. Ne kadar arkadaş canlısısın? (Kendini 1 en az 6 en çok olacak şekilde puanla!)

5. Şimdi de yemekten bıkmayacağın bir sebze söyle!

Bezelye
Ispanak
Patlıcan
Kabak
Turp

6. Şunlardan hangisi sıklıkla başına gelir?

Rüyalarımın gerçek çıkması
Bazen yapabildiklerime benim bile şaşırmam
Kendimi tamamen başka birisinin gözünden görebilmem
Sanki yanlış bir zaman diliminde dünyaya gelme hissi
Deja Vu
Birisini düşünmem ve o sırada onun araması

7. Hangi durum ve zamanlarda daha başarılı olursun?

8. Son olarak, dünyaya bir meyve olarak gelsen hangi meyve olmak isterdin?

Elma
Çilek
Kiraz
Üzüm
Şeftali
Portakal

Domates!

Dünyaya sebze olarak gelsen domates olurdun! Sen bu dünyanın en pozitif, en neşeli  insanlarından birisin. Nasıl domates yerken mutsuz olan bir insan yoksa, seninle vakit geçirirken de mutsuz olan insan yok! Ayrıca senin tutkuyla dolu bir ruhun var. Çevrendeki insanlara tutkuyla bağlanıyorsun. Etrafındakiler de çok iyi bilir ki, senin tutkundan, kararlığından, isteğinden hiçbir şey kaçamaz. Bu yüzden de seninle her yola çıkarlar. Onlara hem kol kanat gerip hem de onların amaçlarına ulaşmasına yardımcı olursun. Melek gibisin diyebiliriz yani kısaca. :)

Biber!

Dünyaya sebze olarak gelsen biber olurdun! Sen çevrende her zaman saygın, olgun ve bilgin bir insan olarak görüldün. Etrafındakilere sözünü dinletebilen, onlara yol gösterebilen biri oldun hep. Bu yüzden de sana inanılmaz derecede saygı ve sevgi duyuyor etrafındaki herkes. Her zaman ilginin odağındasındır, sen konuştuğun zaman insanlar susup seni dinler. Yaratıcısın ve kendine güvenin tam. Herkes seninle bu yüzden arkadaş olmak için can atar. Sen ise seçicisindir ama seçtiğini de sonunda kadar bırakmazsın.

Havuç!

Dünyaya sebze olarak gelsen havuç olurdun! Senin bu hayata geliş amacın eğlenmek. Enerjiksin, hızlısın ve çalışkansın. Asla tembel değilsin. Mutlusun sen mutlu. Bu yüzden insanlara çok iyi geliyorsun, yani senden bir parça tüm insanlara iyi gelir.. Sen, tam bir sırdaş, tam bir dostsun. İnsanın seninle konuştuğu, dertleştiği, vakit geçirdiği zaman üzerine bir rahatlama geliyor. Bu yüzden insanlara çok iyi geliyorsun. Senden herkese lazım, şifa niyetine :)

Salatalık!

Dünyaya sebze olarak gelsen salatalık olurdun!  Arkadaş ortamının en popüler insanı sensin. Bu yüzden sevmeyenlerin var evet ama bu senin suçun değil. Öyle bir etkin var ki bu hayatına ve çevrene yansıyor. Hareketlisin; hatta insanlar bu hareketliliğini izlerken bile yoruluyor, o derece. Çevrende de buna göre insanlar var ve bu şekilde çok mutlusunuz. Çünkü sen dünyada görüp görebileceğimiz en uyumlu insanlardan birisin. Her ortama, her yeniliğe ayak uydurursun.

Fasulye!

Dünyaya sebze olarak gelsen fasulye olurdun! Arkadaşların ve ailen arasında süper kahraman olarak bilinirsin. Yardımseversin. Ettiğin yardımlar karşılıksız olanındandır. Hatta etrafınla o kadar ilgilisin ki, bazen kendini unuttuğun bile oluyor. Ama senin için fark etmez, çünkü sen busun. Ayrıca bilge ve olgun bir kişiliğe sahip olduğunu da söylemek gerek. Sendeki tecrübe dünyanın dertleri kadar çok! Çevrendekilerin stresini azaltmak senin için çocuk oyuncağı. Bu yüzden insanlar her zaman seni yanlarında isterler.

Patates!

Dünyaya sebze olarak gelsen patates olurdun! Hayatı yaşamayı çok iyi biliyorsun. Arkadaş canlısısın, girişkensin, dışa dönüksün, sıcakkanlısın. Şöyle bir özelliğin daha var ki, bu cidden kıskanılır: Her şeyi iyiye yoruyorsun, içinde zerre kötülük yok. Sana mesafeli bakan insanlar var. Ama bu tamamen seni kıskandıkları için. Bakıp bakıp dursunlar.  Arkadaş canlısısın, sıcakkanlısın. Olduğun gibisin işte, aslında herkesin de olması gerektiği gibi. Bu yüzden hayatındaki insanlar seni her zaman sayıp, seviyorlar.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-yaman3

biber

senembaratheons

biber 😏

mmt230

domates güzeli çıktım :D Dünyaya sebze olarak gelsen domates olurdun! Sen bu dünyanın en pozitif, en neşeli insanlarından birisin. Nasıl domates yerken mutsuz olan bir insan yoksa, seninle vakit geçirirken de mutsuz olan insan yok! Ayrıca senin tutkuyla dolu bir ruhun var. Çevrendeki insanlara tutkuyla bağlanıyorsun. Etrafındakiler de çok iyi bilir ki, senin tutkundan, kararlığından, isteğinden hiçbir şey kaçamaz. Bu yüzden de seninle her yola çıkarlar. Onlara hem kol kanat gerip hem de onların amaçlarına ulaşmasına yardımcı olursun. Melek gibisin diyebiliriz yani kısaca. :)

cartmaninkemigi

domatez çıktı .PP

aysenur-manavci

Oğlum ben biber hayatta yiyemem siz nasıl bana biber olurdun dersiniz ?

Görüş Bildir