Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Dünya Tersinden Dönse Bile Durduğumuz Yerden Taviz Vermeyiz'

Anasayfa > Gündem

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı seçiminin ardından partisine yöneltilen eleştirilere Twitter hesabından yanıt verdi: Kimse kusura bakmasın; dünya tersinden bile dönse durduğumuz yerden, geldiğimiz kaynaktan, doğduğumuz kutlu sineden taviz vermeyiz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Partisi aleyhinde basında yer alan eleştiriler için MHP lideri, 'Bir kısım köşe yazarını ve ekran yorumcusunu hayretle izliyorum; sanki dünya çevrelerinde dönüyor, sanki Türkiye onlarsız bir hiç! Siyaset allameleri, siyasi bilirkişiler sabah yalanla yüzlerini yıkadıktan sonra akşama kadar harman yeri dişliyorlar. Ne çıkarsa bahtlarına!' dedi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'DEMEK Kİ MİLLİ EMANET HAKKIYLA TAŞINIYOR'

  • Bakıyorum da herkesin dilinde MHP var. Bu güzel bir gelişme. Demek ki 7 Haziran’da verilen milli emanet hakkıyla ve layıkıyla taşınıyor. Şahsım manşetlerden inmiyor. Bundan rahatsız değilim, sadece karikatürlerin üzerinde biraz daha çalışmak lazım; Sözcü dikkat etsin!

  • Doğrularını dayatmayı matah bir şey sayanlar 46 yıllık bir siyaset çınarının tecrübesini şahsiyetsizlikleriyle karartacaklarını düşünüyorlar. Kimse kusura bakmasın; dünya tersinden bile dönse durduğumuz yerden, geldiğimiz kaynaktan, doğduğumuz kutlu sineden taviz vermeyiz.

'TAŞLAMA SADECE SİNEK VIZILTISIDIR'

  • Yusuf Has Hacip’in şu güzel sözü her daim kulağımızda çınlar: “Doğrunun eğrildiği gün kıyamet kopar.” Bükülmediğimiz gibi hiç eğrilmedik. Biz yolumuzdan yürüyoruz, birileri yanlış diyor. Biz bir karar alıyoruz, birileri itiraz ediyor. Bir davası olan entrikacı ve eyyamcı olmaz. Fikir namusunun şerefesine tırmanmış, inandığı ülkülerinin zirvesine kanatlanmış birisi için sağın solun taşlaması sadece sinek vızıltısıdır. Soluk renklerini çıkarların solgun zeminine yansıtanlar manen, zihnen esir düşmüşlerdir.

'ALLAH BİLSİN, MİLLET GÖRSÜN YETER'

  • Mücadelemizi birkaç gazete beğensin, üç-beş yazar-çizer övsün diye yapmıyoruz. Allah bilsin, millet görsün yeter. Gerisi teneke gürültüsüdür. Doğruyu yapmak ve uygulamak yetmiyor, aynı zamanda doğru bir nedene de dayandırmak gerekiyor. Doğru olan diktir, dik olan kambursuzdur. Büyük alim ve düşünürümüz Yusuf Has Hacip, bakın doğru olmayla, doğrulukla ilgili neler diyor: “Doğruluk Allah’ın sevgisine giden yoldur. Gök ayakta doğrulukla durur. Yer sabit durduğu için üzerinde ekin biter.” “Sağa sola meyletme, doğru dur, gönlünü dürüst tut.'

  • Tarihin yanlış tarafında duranlar, doğru yanında yürüyenlerle aşık atamaz. Millete ve milli değerlere nefret duyanlara da asla laf düşmez. Dili olan konuşur derler; velakin yılanda da dil vardır, ama zehir akıtır. Söz vardır ruha dokunur, söz vardır rezaleti dokur.

  • Bu akşamki sözlerimi yine Yusuf Has Hacip’le bitiyorum: “Nasihat insana yarar sağlar. Nasihati lokma ver, isterse yesin. O lokmaları yemeyi bilmezse karışma bırak, kor yesin.” Gönül ve vicdan gözü açık olanlar ne demek istediğimi sanıyorum iyi anlamışlardır.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
et beyin

Bir daha da nah oy sana.

Pablo Escobar

Devlet amca artık yaşlandın maskara oldun.

cnsfrd

Dünya tersine dönmüştü. de sen gidip eski haline geri soktun sayın Bahçeli.bunda sonra tersine dönecek Dünya kimin olucak acaba....