Dünya Sadece İnsanlara Ait Değil! Evini Korumak İçin Buldozer ile Mücadele Eden Orangutan

-

Çaresiz bir orangutan ormandaki evini kaybetmemek adına kazı makinesi ile mücadele ediyor. Sizler için The Sun'dan derlediğimiz bu içeriğin konusu biraz üzücü. Gelin birlikte bakalım...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/6478757/or...

Bu fotoğraf bir videodan alındı. Video ise Borneo'da bulunan Sungai Putri Ormanı'nda çekildi. Daha sonra da International Animal Rescue tarafından Facebook'ta paylaşıldı.

Ağaçların devrildiğini gören orangutan aralarından koşarak kazı makinesinin önüne atladı ve engellemek istedi. Uç kısmı yukarı kaldırıldığı anda orangutan tutunamadı ve yere düştü ama vazgeçmedi ve tekrar tırmanmanın bir yolunu aramaya başladı.

Hayvanlar için hayırsever insanların bulunduğu topluluk ise bu konuda şu açıklamayı yaptı: "Bu çaresiz orangutan, etrafındaki her şeyi çoktan mahvetmiş olmasına rağmen bir buldozeri durdurmaya ve evini korumaya çalışıyor."

"Bütün zorluklara rağmen, bu orangutanı kurtarmayı başardık ve onu güvenli bir yere getirdik."

"Ama ne yazık ki bunun gibi sahneleri Endonezya'da çok sık görüyoruz. Ormanların tahrip edilmesinden dolayı orangutan nüfusu ciddi sayıda düşüş yaşıyor. Doğal ortamları yok edildiği için açlıkla mücadele edip sonunda ölüyorlar."

1 yıldan uzun bir süre önce Endonezya hükumeti bu duruma bir son vereceğine söz vermesine rağmen yasa dışı yapılan ağaç kesimlerinden dolayı Borneo'daki orangutanlar hala tehlike altında.

Bu ormanlar 1,200'den fazla orangutana ev sahipliği yapıyor. Umarız bir an önce insanlar ormanları tahrip etmekten vazgeçer ve bu canlılar da yaşam savaşı vermekten kurtulur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asucelikler

vazgeçer derken? siz insanların vazgeçeceğini mi sanıyorsunuz? bunun çözümü para cezası falan da değil. hapis. itibarsızlaştırma. artık iyi olmayanlar için insanca çözümler düşünmekten vazgeçin.

yusuf-kemal-ozkan

tek sözle hapisde işlemez bunlara ancak ölüm verirsin dağada birşey diyemezler.

justice_fighter

😔👎

yuksek

gözüm doldu. bi kendime gelemedim. şu berbat manzara karşısında. cehennem iyi ki yaratıldı dedirten kareler bunlar. sizin onları bu dünyadan dışlamaya yok etmeye ne hakkınız var! hepimiz için yaratıldı ama elimde olsa bu insanları canlı canlı ateşte yakarım yok ederim ibreti alem olsun

hankrtpe

Şimdi sacmaladigimi dusuneceksiniz ama ALDIĞINİZ mangal kömürü Endonezya dan geliyor Nijerya dan ve Küba dan geliyor Ortak oluyoruz katliama bilinsin istedim

dionysos92

Bildiğin yıkıma direnen halk.Azcık daha zekiyiz diye dünyanın bizim için yaratıldığını düşünecek kadar aptalız.Ölünce biyolojik olarak tavuktan farkımız yok azot döngüsüne karışıp gideceğiz hala bu kibir niye.

Başlıklar

EndonezyaFacebook
Görüş Bildir