Dostluğunuzu Yesinler: Karşınızda Saldırganlıktan Kedi Kankalığına Geçen Pitbull Cherry

-

Cherry, yıllarca illegal dövüşlerde kullanılmış bir köpek. İnsanların gözünde var olan "Pitbullar saldırgandır" algısını ise sahibi Paul ile yıkmış. Çünkü onun da diğer bütün hayvanlar gibi sadece sevgiye ihtiyacı var. Bakın Paul ve Cherry'nin tatlı bir aile olma hikayesi nasıl başlamış...

Cherry, 2007 yılından itibaren saldırganlaştırıldı ve yasa dışı dövüşlerde kullanıldı.

Tıpkı Virgina'da yaşayan 50 Pitbull cinsi köpek gibi... Ama onun şansı, diğerlerine göre daha fazlaydı.

2010 yılında hayvan sever Paul Fiaccone, bir internet sitesinden bu tür dövüşlerde kullanılan köpeklerin yeniden hayata kazandırıldığı bir kampanya gördü.

Paul, Cherry'nin baştan sona tüm tedavilerini üstlenip onu sahiplendi. Üstelik Cherry, normal bir hayata uyum sağlamak için artık rehabilitasyon da görüyordu.

Kısa bir süre sonra Cherry ve yeni ailesi, birlikte çok mutlu bir hayata başladılar. Üstelik arkadaşları da vardı. Kimler mi?

Evdeki bu iki kedi, Cherry'nin en yakın arkadaşları. Onlarla oynamak hatta onlara bakıcılık yapmak ise en sevdiği uğraşlardan.

O kadar iyi anlaşıyorlar ki, her dakika birbirlerini yalayıp oyun oynuyorlar.

Ve tabii ki evin iki küçük çocuğu da bu ekibin bir parçası. Birlikte oynarken mutluluktan deliriyorlar desek yeridir.

Cherry şimdi sahibi Paul ile birlikte çeşitli okullara gidip, çocuklara Pitbull'un aslında ne kadar da dost bir köpek olduğunu gösteriyor.

Paul şöyle diyor: "İnsanlar dövüşlerde kullanılan köpeklerin, diğerlerinden farklı olmadıklarını kabul etmek istemiyor. Halbuki onların tek derdi mutlu olmak. Eğer ona şiddet yerine sevginizi verirseniz, size karşılığını dostluğu ile verecektir."

Bahçede çocuklar ile parti yapmak, Cherry'nin en çok sevdiği şey. Dondurma ve yüzmekten sonra tabi...

Böyle güzel bir aileyi kıskanmamak mümkün mü?

Hayvanlara ne verirseniz, onu alırsınız. Bütün canlılar sevgi karşısında sizinle dosttur. Onların doğası ve normali budur. Hayvanları saldırgan ve hırçın yapan doğaları değil, sadece insanlardır...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jvc1903

çoook şirinler de, pitbull görünce geçen ki video aklıma geldi :/

jane-doe

Pitbulllar candır. Okuduğunuz, izlediğiniz, duyduğunuz şiddet içerikli tüm haberlerde insan faktörü vardır

nur-kizil

Kediler 3 tane değil mi?

nlnshop83

Bu hayvanciklarin bir sucu yok ki onlara oretilenleri yapmak disinda,Pitbullu saldirgan yetistirmezseniz iyi havanlardir. En kot ve tehlikeli hayvan insanzaten esas diger butun hayvanlar bizden korkuyor :(

sevkettin-altmisdokuzgillerogl

Pitbull'u uysallaştırmak büyük bir yetenek. Tebrik etmek lazım.

Gizli Kullanıcı

Pitbullu sakinlestirmek, egitmek hic de zor degil. Diger tum kopeklerle neredeyse ayni. Hatta Mastif ya da Doberman ile kiyaslarsan cok daha kolay. Ama sanirim senin kasdettigin ''Bu yasa gelmis ve onca dogus gormus bir pitbullu bu sekilde sakinlestirmek kesinlikle yetenek!'' bunu dedigini kabul ederek kesinlikle hak veriyorum.

Görüş Bildir