Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doktor Olsan Uzmanlığın Ne Olurdu?

2.4bPAYLAŞIM

Bu test tıpı 2 matematik sorusuyla kaçıranlara gelsin!

1. Başlayalım. Bu mesleklerden hangisini yapmak seni daha çok mutlu ederdi?

Mimar
Tiyatrocu
Heykeltraş
Esnaf
Avukat
Sporcu

2. Empatiden bahsedelim biraz da. Empati kurabilen bir insan mısın?

Sadece çok değer verdiğim insanlarla kurabiliyorum.
Kesinlikle. Herkesle empati kurabilirim!
Fazlasının zarar olduğu bilincindeyim. Ama kurabiliyorum.
Pek değil. Empati kurmak yerine yapabileceğim başka şeyler de var.

3. Bir hobi seç desek?

Koleksiyonculuk
Fotoğrafçılık
Enstrüman çalmak
El işi ürünleri tasarlamak.
Resim
Kod yazmak

4. İlaçlarla aran nasıl peki?

Ağrı kesici bile kullanmamaya çalışırım. Kimyasal sonuçta.
Elimden geldiğince doğal beslenirim ama ilaçlarla da kendimi desteklerim.
Hasta olmuşsam tabii ki.
Çok iyi. Bütün ilaçları çok seviyorum.

5. Hastalar senin hakkında en çok "........... bir doktordu" cümlesini hangisi ile kurardı?

Soğuk
Yardımsever
Sakin
Komik
Ciddi
Umursamaz

6. Peki bir mühendislik seçecek olsan hangisini seçerdin?

Makine
Elektronik
Endüstri
Bilgisayar
Gıda
İnşaat

7. Asla yapmam dediğin şeyi soruyoruz şimdi de.

Yalan söylemek.
İnsanlara yukarıdan bakmak.
Umursamazlık
Gereksiz öfke
Aşırı kıskançlık

8. Son olarak bir doktor seç.

Jinekolog çıktı!

Tercihlerine göre bir jinekolog olsan hiç de fena olmazdı! İnsanların belli başlı konularda en çekindiği fakat belli başlı konularda da en heyecanlandığı alanda çalışmak seni her zaman aktif kılıyor. Yeni bireyleri hayata getirmenin verdiği heyecan ve tutku seni her zaman tatmin ediyor. Olsan olsan jinekolog olurdun bizce!

Plastik Cerrahi çıktı!

Yaşadığımız dönem gereği teknolojiden tut, moda olan şeylere kadar her şey çok hızlı değişiyor, gelişiyor. 20 yıl önce öldürücü olan hastalıklar şimdi kimsenin umrunda bile değil. E hal böyleyken plastik cerrahinin bu kadar gelişmesine neden şaşıralım ki? Olayın ticari tarafını bir kenara bıraktığımızda insanları mutlu etmek asıl görevin bunu görüyoruz. Senden pek iyi bir plastik cerrah olurdu!

Kardiyolog çıktı

Eğer sen bir doktor olsaydın hiç kuşkusuz en zor doktorluklardan birisi olan kardiyolog olurdun! Çalışkansın, soğuk kanlısın en önemlisi baskı altında çalışmayı becerebiliyorsun. Bütün vücudun belki de en değerli bölgelerinden birine yapacağın her yardım seni daha da mutlu ve daha da canlı kılardı, eminiz!

Nörolog çıktı!

Eğer sen bir doktor olsaydın hiç kuşkusuz bir nörolog olurdun! Eğer tıpın en en derini varsa, bizce bu nöroloji. Sen de her zaman en derini, en zoru yapmayı seven bir kişilik olduğundan ötürü buna şaşırmamızı bekleme. Diğer yandan insan beyninin gizemlerini çözmek, insan beyniyle ilgili çalışmalar yapmak senin için çok keyifli olurdu.

Çocuk doktoru çıktı!

Kesinlikle dünyanın en değerli, en tatlış insanları genelde çocuk doktorları olur! Empati yetenekleri, şefkatleri ve tatlılıklarıyla korkuları yener ve çocuklara yardımcı olurlar. Sen de çocuk doktoru olsan pek tatlı olurdu bizce! Sevgiyle, şefkatle ve anlayışla çözemeyeceğin şey yok senin. Sabırlı bir insansın ve bunu kullanmayı da iyi biliyorsun.

Psikiyatrist çıtkı!

Eğer sen bir doktor olsaydın hiç kuşkusuz bir psikiyatrist olurdun. İnsanları dinlemekten keyif alıyor, onlara yardımcı olmaya çalışıyorsun. Olayın mekaniğinden çok görülmeyen şeylerle ilgilisin sen. Davranış bilimi, travmalar ve "neden" sorusu senin en büyük tutkuların!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyza-pro

Plastik Cerrahi ne amk

msp-pixi

Jinekolog çıktı!  Tercihlerine göre bir jinekolog olsan hiç de fena olmazdı! İnsanların belli başlı konularda en çekindiği fakat belli başlı konularda da en heyecanlandığı alanda çalışmak seni her zaman aktif kılıyor. Yeni bireyleri hayata getirmenin verdiği heyecan ve tutku seni her zaman tatmin ediyor. Olsan olsan jinekolog olurdun bizce!

tomoyo-chan

tek nörolog benim yaşasın leveeentt bekle geliyorum<33

koyumor

sonda "bir doktor seç" sorusunda david tennant'ı görünce içinden çığlık atmak gelenler ve o seçeneğin üstüne atlayanlar buraya

ismail-celik15

Plastik Cerrahi çıktı!

Görüş Bildir