Görüş Bildir

etiket Doğuştan Dahi Olduğunuz Anlamına Gelen 7 Önemli Kişilik Özelliği

Haberler
> Doğuştan Dahi Olduğunuz Anlamına Gelen 7 Önemli Kişilik Özelliği

Kendinizi bir entelektüel olarak görmeseniz de yüksek zekaya sahip insanlarla aynı kişilik özelliklerini paylaşıyor olabilirsiniz. Elite Daily'den derlediğimiz bu özelliklere sahipseniz doğuştan dahi olabilirsiniz, yani sandığınızdan daha zekisiniz.

Kaynak: http://elitedaily.com/life/signs-you-...

1. Her şeyi merak ediyorsunuz.

Sürekli farklı konular hakkında araştırma yapıyor, aklınıza bir anda gelen sorular için internette dolanırken buluyorsunuz kendinizi.

Dahiler genellikle meraklı insanlardır. Kafalarında sürekli problem çözerler.

Yemek yaparken yeni bir şeyler eklemek bile olsa küçük deneyler yapıyor musunuz?

2. Kendi kendinize konuşursunuz.

Merak etmeyin, arkadaşlarınız sürekli bu şikayette bulunuyorsa aslında iyi bir anlamı olabilir.

Beyniniz sürekli çalıştığından kafanızda sürekli sorular ve fikirler belirir. Siz de çözümlemeler ve değerlendirmeler yaparken kendinizle diyaloğa girersiniz.

Beyniniz sürekli çalıştığından kafanızda sürekli sorular ve fikirler belirir. Siz de çözümlemeler ve değerlendirmeler yaparken kendinizle diyaloğa girersiniz.

3. Sürekli olarak okursunuz.

Çoğu insan okumaktan hoşlanır. Dahiler için okumak bir takıntıdır. Bazı sıradışı dahiler özellikle bir türe yoğunlaşır, bilim kurgu vb. mesela. Diğerleri ise her alanda bilgi tüketirler. Kurgu olsun ya da olmasın.

Okuma tercihleriniz ne olursa olsun, eğer kitaplığınız doluysa ve sürekli dolmaya devam ediyorsa dahi kategorisine fazlasıyla uyuyorsunuz.

4. Her fırsatta kendi zekanıza meydan okursunuz.

Beyninizi test etmek için bilgi oyunları oynuyor musunuz? Eğer cevabınız evetse, dahi insanlarla bir ortak noktanız var demektir. Çoğu dahi sudoku ve bulmaca çözer, sıradan insanlar ise Facebook sayfalarını filan kontrol eder.

5. Unutkansınızdır.

Aşırı zeki insanlar zihinlerini genellikle çok fazla karmaşık ve yoğun bilgilerle doldururlar.

Projeleri ve fikirleriyle çok meşgul olurlar ve diğer şeyler akıllarından uçup gider.

İşte bu yüzden akıllı insanlar çoğunlukla girdiği odada ne yapacağını unutuverir. Çünkü bir adım sonrasını düşünüyordur. Bu yüzden çok eşya kaybeder ve randevuları unuturlar.

6. Değişik olaylarla dolu bir geçmişiniz vardır.

Çoğu dahi, sanatçı olsun bilim insanı olsun bir çeşit farklı deneyimler yaşamıştır. Çoğu insanın cesaret edemeyeceği, çoğu insanın uygun görmediği hareketleri olmuştur. Bunlar birer pişmanlık değil, deneyimse, sizde dahi kumaşından azıcık var.

7. Çoğu şey hakkında endişelenir ve aşırı düşünürsünüz.

Dahilerin tam özgüvenli olduğunu filan sanırdınız değil mi? Doğrusu şu ki, hayatın siyah ve beyazdan, doğru ve yanlıştan ibaret olmadığını bilirler. Bilginin ve doğruların gelişip evrimleştiğini de aynı şekilde. İşte bu farkındalık maalesef özgüven eksikliğine ve yetersiz hissetmeye sebep olabilir.

Herhangi bir IQ testi veya insanların sizin hakkında düşüncelerinden önce kendi içinize bakmalısınız. Yaratıcılığınızı keşfedip yeni şeyler öğrenmeye başlamalısınız.

Kendinize dahi gibi davranmaktan kimse zarar görmez hem değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
431
126
117
54
46
28
24
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?