Doğru Olduğunu Sandığınız Tarihi Bilgilerin Aslını Öğreneceğiniz Bu Paylaşımı Mutlaka Okumalısınız!

-

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emrah Sefa Gürkan, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla yanlış bilinen tarihi bilgileri derledi, cehaletimizi giderdi!

Kaynak: https://twitter.com/jeandpardaillan

1. 

2. 

Kaynak linki

3. 

Kaynak linki

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

Kaynak linki

23. 

Kaynak linki

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet.burma.9

Yazdıklarının doğru mu yanlış mı olduğunu önemsemiyorum. Aşağılayıcı bir tavrı var. "Siz yanlış biliyorsunuz aha doğrusu bu cahiller." der gibi anlatmış. Dinlenip dinlenip kaçmak lazım.

muhalif-kursad-zafer

ŞU "FB'li" mevzusunun verdiği hissi özet geçeyim: Sanki bir hoca kürsüye çıkmış, dînî hikâyelerle insanların gözlerinden yaş getirmiş, "yürü be hoca!" diye cemaatin gönlü coşmuşken son sözü "işte böyle amüniyim!" olmuş.. Ciddiyetsizliği de cabası, hani "târih câmiâsının Cübbelisi" dense yeridir..

dawn_wolfe13

Bu kişinin isimini vermeseniz tarihçi olacağı aklımın ucundan bile geçmez bu nasıl üslup ? Bir de shshdha diye random atmış, ergenler yapmaz.. Twitter fenomenleri tarzı esprilerinden bahsetmeyeyim bile. Hem her bilgiye sallamış , kendi kaynağı nerede bu metin yalanın en büyüğü.

ulas-c.-cakmak

Yani bunlar çok da şok edici ifşalar değil, azıcık bilgisi olan mantıklı bir kişi azıcık tarihle ilgilense bile bunların yalan, en azından kuşkulu olduğunu anlayabilir. Ancak beyefendi sanki Osmanoğullarının soy kütüğünü belge ile ortaya çıkarmış veya İskitlerin Ön Türk olduğunu kesin kanıtlamış gibi bir havayla konuşuyor.

zuleyha-oz1

bir şeyi çok merak ediyorum bu tarihçimiz yanlış bilinen şeyleri aydınlatmak istemiş iyi hoş da üslubu neden bir tarihçi gibi değil. en azından ben mesleğimle ilgili bir konuda insanları aydınlatmak istesem öncelikle üslubuma dikkat ederim. bir doktor hanım vardı kullanıcı adını vermeyim burada ama hanımefendi bilgisi olan bir konuda bir şeyler anlatırken üslubu geçin noktasından virgülüne kadar dikkat ediyor. yani kıyaslayınca aralarındaki fark çok büyük. bilgili bir insan anlatacağı şeyden önce karşısındaki kişiye güvence vermelidir. evet bu kişi tam bir tarihçi gibi konuştu kesinlikle bu adam bilerek konuşuyor dedirtmeliydi

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir