Doğayı Korurken Bir Yandan da Dört Duvar Yerine Paris Manzarası Sunan Yüzen Spor Salonu

1.5bPAYLAŞIM

Konu spora geldiğinde birkaç problem vardır. Bunlardan biri de spor yaparken sürekli bir yere bakmak zorunda bırakılmak, herhangi bir şekilde başka manzara görme imkanınızın olmamasıdır. Bazı insanlar ayna kullanırlar, bazıları bomboş bir duvara bakarlar, bazıları da pencereden dışarı bakarak zaman geçirirler. The Ladbible'ın haberine göre; Paris'te bulunan bu yüzen spor salonu ise insanlara spor yaparken Sen Nehri'nin keyfini çıkarma şansı veriyor.

Kaynak: http://www.theladbible.com/more/viral-aw...

İtalyan mimar Carlo Ratti Associati tarafından tasarlanan bu harika spor salonunun en önemli özelliklerinden biri de, salonun hareket etmesi için gereken enerjinin spor yapılırken kullanılan aletlerden sağlanması.

Dolayısıyla spor yaparken harika bir manzaranın keyfini çıkartıyorsunuz ve kullanılan enerjiyi doğaya zarar vermeden elde ediyorsunuz.

Spor yaparken Eyfel Kulesi'nin ve Paris'in diğer güzelliklerinin tadını çıkarmanın bundan daha iyi bir yolu olabilir mi?

Spor salonunun teknik bilgilerine gelince; 20 metre uzunluğundaki bu spor salonunda 45 kişi kondisyon bisikletlerini ve geminin bisikletlerini kullanabilir.

"Paris Gezen Spor Salonu insan gücünün potansiyelini araştırıyor."

Carlo Ratti "İnsanların spor yaparken ürettikleri enerjinin bir teknenin yürümesini sağladığını görmek büyüleyici! Bu ayrıca, elektrik gücünün genelde soyut kavramının arkasında ne olduğunun somut bir deneyimidir." dedi.

Hem doğayı koruyan hem de sporu keyifli hale getiren bu salonun dört duvar arasından çok farkı var!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
toreador

bizimde ucuncu havaalanimiz ve koprumuz var avrupa bizi kiskandigi icin yenilik yapmaya calisiyor resmen dunya gelisimine padisahimiza pardon ulkemize borclu

ybnc

Bildiğin forsa ile çalışıyor :)

corpse-bride

el neyle uğraşıyor diye klasik bir lafla giricem ama bu da baydı neyse çok kıskandım :(

Görüş Bildir