Görüş Bildir
Haberler
Doğa İçin Dökülen Gözyaşı: Kesilen Ağacını Omuzlayıp, Belediyeden Hesap Soran Melahat Teyze

etiket Doğa İçin Dökülen Gözyaşı: Kesilen Ağacını Omuzlayıp, Belediyeden Hesap Soran Melahat Teyze

Batuhan
14.07.2017 - 13:22 Son Güncelleme: 16.07.2017 - 00:37

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde yalnız yaşayan 71 yaşındaki Melahat Peker, geçen yıl diktiği dut fidanının komşuların şikayeti üzerine belediye tarafından kesilmesine tepki gösterdi. Kesilmiş ağacı sofra bezine sarıp belediyenin yolunu tutan Peker, 'Bu fidana çocuk gibi baktım. Bir ağacı sığdıramadılar' diye gözyaşı döktü.

Gelin Melahat Peker'in bir ağaç için verdiği mücadeleye birlikte bakalım...

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'da yer alan habere göre, Yalvaç merkez Bahçelievler Mahallesi Çayboyu Sokak’taki bir apartmanda oturan Melahat Peker’in geçen yıl mart ayında ’yeşillik olsun’ düşüncesiyle kaldırım üzerine diktiği 5 elma ve 1 dut fidanından rahatsız olan komşuları, belediyeye şikayetçi oldu. Şikayet sonrası geçen hafta 5 ağacı kendisi kesen Melahat Peker, belediye zabıtasından dut ağacının kalmasını rica etti. Ancak geçen pazartesi günü evde olmadığı sırada gelen belediye görevlileri, dut ağacını da kesip götürdü. Eve geldiğinde dut ağacının kesildiğini gören Peker büyük üzüntü yaşadı.

Kesilen ağacı omuzlayıp belediyeye gitti

Kesilen ağacı omuzlayıp belediyeye gitti

Belediyeyle irtibata geçerek kesilen ağacın kendisine verilmesini isteyen Melahat Peker, teslim edilen yaklaşık 2 metrelik dut ağacını sofra bezine sarıp Yalvaç Belediyesi'nin yolunu tuttu. Omzunda taşıdığı dut ağacıyla gözyaşları arasında belediyeye giden Melahat Peker, Belediye Başkanı MHP'li Halil Hilmi Tütüncü'nün makamına çıktı. Yaklaşık 5 dakikalık görüşmenin dışarı çıkan Peker, yaşadıklarına tepki gösterdi.

‘Bir ağacı sığdıramadılar’

‘Bir ağacı sığdıramadılar’

Melahat Peker, 'Ben bu fidana çocuk gibi baktım. Bir ağacı sığdıramadılar. Başkan 'haberim yok' deyip işin içinden sıyrıldı. Ağzımın orucu ile Ramazan ayında kaç kez geldim, görüşemedim. 'Şurada yeşillik olsun gelen giden çoluk çocuk yesin' diye dikmiştim. Kime ne zararı vardı? Belediye kendisi kaldırımlara ağaç dikmiyor mu?' diye ağladı.

'Kim kestiyse bu ağaç kadar ömrü olmasın'

'Kim kestiyse bu ağaç kadar ömrü olmasın'

Melahat Peker, 'Ben ağaç dikerken çevre güzelleşsin bir gölgelik olsun istedim. Komşum kaldırıma beton yapılması için belediyeye müracaat etmiş, ağaçlar var 'kesilsin' demiş. Bana 2 kez zabıta geldi. 5 ağacı kendi ellerimle kestim. 'Bari bu dut ağacı kalsın' diye rica ettim. Başkanla da görüşmek istedim ama saatlerce odasının önünde bekledim gelmedi. Ne zaman geldilerse hemen kesmiş ağacı da almış götürmüşler. 'O ağaç buraya gelecek' dedim kesilen ağacı getirttim. Belediye başkanına götürüp onun ayaklarının ucuna dikeceğim. Kim kestiyse bu ağaç kadar ömrü olmasın' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Üzgünüz ama yapacak bir şey yok'

'Üzgünüz ama yapacak bir şey yok'

Zabıta Müdürü Hacı Yakup Hisarardımlı ise 'Melahat Peker'in komşusu tarafından belediyemize verilmiş bir şikayet dilekçesi mevcut. Yaya kaldırımına ağaç diktiği ve ileride kendilerine zarar vereceği düşüncesiyle gerekli önlemlerin alınması istenmiş. Mevzuat gereği yaya kaldırımına ağaç dikmek yasaktır. Biz teyzemizle görüşerek varsa tapulu yeri bir ağaç yerine 10 ağaç dikeceğimizi ilettik. Ancak kendisi bu ağaç için ısrarcı olmuştur. Üzgünüz ama yapacak bir şey yok' dedi.

Ağaç kesene ceza uygulanmıştı

Ağaç kesene ceza uygulanmıştı

Isparta'da geçen hafta evinin önündeki kaldırımda bulunan 2 ıhlamur ağacını kesen kişiye Isparta Belediyesi tarafından cezai işlem uygulanırken, hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulunulmuştu.

Sosyal medya tepkileri

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
951
444
160
86
23
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
alpkan23

insan meyve veren ağacı neden şikayet eder ??? o ağacın nesinden rahatsız olur?

Ali Çelik

Soru güzel, cevap daha güzel.

Pasif Kullanıcı

lan ağacın neyini şikayet ettiniz belediyeye aq evlatları şu a.ına kodumun insanları birilerine bulaşmadan rahat edemiyor aq. köpek görür şikayet eder ağaç g... Devamını Gör

Hanif Mişbakim

sakin ol ve ülkeye alış.

Resho

Ağacın hayatımıza yaptığı katkının 10'da 1'ni yapmayan ve ağacın varlığını kıskanıp bi tarafına batarcasına ona zarar veren insan türünün mensubu olamayacak ... Devamını Gör