Diyarbakır'da 3, Şırnak'ta 1 Asker Şehit

 > 
56PAYLAŞIM

Genelkurmay Başkanlığı, İdil ve Sur ilçelerindeki operasyonlarda bugün ağır yaralı 3 askerin daha şehit olduğunu bildirdi. Ayrıca Diyarbakır Lice'de 18 Şubat 2016 Perşembe günü ağır yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

21 Şubat 2016 Pazar günü Şırnak ili İdil ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 11.46’da şehit olmuştur.

Ayrıca 21 Şubat 2016 Pazar günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu ikisi ağır olmak üzere üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, durumu ağır olan silah arkadaşlarımız kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 12.55’te şehit olmuşlardır. Yaralı silah arkadaşımızın tedavisine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Perşembe günü Diyarbakır Lice'de yaralanan asker, hastanede şehit oldu

Diyarbakır Lice'de 18 Şubat 2016 Perşembe günü ağır yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat 2016 Perşembe günü Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu ağır yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 03.15'de şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında, "Kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz" denildi.

TSK

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir