Dış Görünüşüne Bakarak Tespit Yaptığını Zanneden Kullanıcıyı Verdiği Cevapla Yerin Dibine Sokan Kadın

401PAYLAŞIM

Böyle şeyleri çok seviyorum ya. 😂

Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör ve "kayyum" olarak gördükleri rektörü istemeyen üniversite öğrencileri şu sıralar sosyal medyanın özellikle de Twitter'ın baş konusu.

Gazeteciler, siyasetçiler ve sıradan kullanıcılar sürekli "terörist, elitist" gibi sözlerle bu öğrencileri hedef gösteriyor.

Protesto haklarını kullandıkları için işitmedikleri laf kalmadı bu gençlerin.

Hatta bir kullanıcı okulda yapılan protestoya katılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 2 başörtülü kadının fotoğrafını paylaşmıştı ve diğer kullanıcı da Boğaziçi öğrencisi olmadıklarını söyleyip "militan" ilan etmişti.

Kadınlar da bu vatandaşlara kimliklerini gösterip bir güzel kapak etmişti.

Buradan detaylara bakabilirsiniz;

Boğaziçi'ndeki Protestoya Katıldıkları İçin Hedef Gösterilen Başörtülü Kadınlardan Kapak Gibi Cevaplar - onedio.com
Boğaziçi'ndeki Protestoya Katıldıkları İçin Hedef Gösterilen Başörtülü Kadınlardan Kapak Gibi Cevaplar - onedio.com

Şimdi nur topu gibi bir kapağımız daha oldu. Twitter'dan bir kadın kullanıcı kendi fotoğrafını "Boğaziçiliye mi benziyorum?" notuyla paylaştı.

Bu paylaşımı gören bir kullanıcı da sanırım kadın kullanıcının dış görünüşüne bakarak "%10 tercih burslu psikoloji?" diyerek dalga geçti.

Ve tespitin ardından da bu kadın arkadaşımız Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde İngilizce Tıp okuduğunu söyledi. Bu kapak da diğeri gibi içimize su serpti...

Bu cevap karşısında keyiflenen sosyal medya kullanıcıları da yorum yapmadan geçmedi.

Demek ki neymiş? İnsanların dış görünüşüne bakıp tespit yapmamak gerekiyormuş...

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cerrahpasalihalit

hani kimlik? kimlik yoksa kapak yok.

atommuhendisiiii

Bunun neresi kapak ya? Mor saçlı kadın da ne bakıyorsunuz Boğaziçiliye mi benziyorum derken kendisi de aynısını yapmış olmuyor mu? Çocuk durduk yere dememiş. Sırf tıp okuyor diye kapak mı yapmıs oluyor yani? Ne saçma bi bakış açısı bu...

lochness

"Mor saçlı kadın da ne bakıyorsunuz Boğaziçiliye mi benziyorum" derken "dış görünüşe göre yargılıyorsunuz, ne oldu beni de mi benzettin?" diyor. Adamda kadını haklı çıkarır şekilde dış görünüşüne göre sınıflandırma yapıyor %10 burslu psikoloji diye. Kadında diyor ki "bak işte dış görünüşe göre sınıflandırma yaparken böyle yanılırsın işte"

masallardayasiyorumm1

Kız polise laf atayım derken rezil olmuş. Adam kızı kendi silahıyla vurmuş resmen. İlgi çekmeye çalışmış ama artık geçmiş olsun :D

lochness

adam kendini kendi silahıyla vurmuş asıl :D hahahah bunu göremiyor musunuz gercekten dalga mı geciyorsunuz? Kadın adama dıs görunuse göre yargılamalarıyla ilgili laf sokmuş, adam yine aynı mallıgı yapıp dış görunuşe göre yargılamış. Kızda bunun ne kadar yanlıs sonuclara vardırdıgını göstermiş :D tek rezil olan dış görunuşe göre yargılayan aptallar olmuş burada

tokatcimemet

Bence kız rezil olmuş. Kendini marjinal zannederken cevabı alıp oturmuş. Kendisine boğaziçili demiş sorun yok ama nişantaşı mı sorun :d Polise laf çarpmaya çalışması da cabası :d adama kapak olması için ya boğaziçili benzetmesi yapmayacaktı ya da polisin boğaziçili diye baktığını kanıtlayacaktı. bu arada eminim polisler boğaziçili diye bakmıştır ona yoksa ne alaka yani niye baksınlarki :d

moydinerzya

Mor saçlı kadın kapağı kendine takmış bunu anlamamak için biraz taraf tutmak gerekli :)

justajusta64

Kız kendi tipini kullanarak polislere laf atıp "boğaziçili" yakıştırması yapınca sorun yok da çocuk "nişantaşılı" yakıştırması yapınca mı sorun var? Tıp öğrencisi olduğunu söylemesinin bu konuyla ne alakası var? Ayrıca kanıt nerde? Z kuşağının asıl sorunu "ilgiye açlık" ve "sosyal medya bağımlılığı".

harmandalidede26

Polisle ne alıp veremediğiniz var? İlgi çekmek istiyorsanız başka şeyler deneyin. Kendi dış görünüşüne bakıp tespit yaparsan (özellikle polisi vs. karıştırarak) başkası da tespit yaptığında ağlamayacaksın.

kamyonustasi

Ülkenin kolluk kuvvetlerine bu kadar hadsizce iftira atamaya çalışırsan sana nişantaşı üni değil anaokulu bile denmesi normal. Profesör olsan ne yazar ama belli sen ilgi istiyosun... He bu arada ben de söyleyeyim, hayır kafanı mor yapınca boğaziçiliye falan benzemiyorsun (benim kendi görüşüm)

Görüş Bildir