Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Din Konusunda 'Bir Güç Yok İnanmıyorum' Diyerek Ateist Olduğunu Açıklayan 21 İnançsız Ünlü

2.6bPAYLAŞIM

İnançsız olduğunu açıkça dile getirmiş 21 ünlü isim sizlerle!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/austingebbia1/2...

1. Woody Allen

2. Hugh Hefner

"Dinin bir mit olduğu bana göre fazlasıyla açık ve net. Anlaşılması güç olanı açıklamak için icat ettiğimiz bir şey o."

Hugh Hefner

3. Angelina Jolie

4. Joaquin Phoenix

"Tanrı'ya inanmam. Ölümden sonrasına inanmıyorum. Ruha da inanmıyorum."

Joaquin Phoenix

5. Kathy Griffin

6. Daniel Radcliffe

7. Jodie Foster

"Görebileceğim tek bir kanıt bile yokken, bana nasıl Tanrı'ya inanıp inanmadığımı sorabiliyorsunuz?"

 Jodie Foster

8. Morgan Freeman

9. Uma Thurman

10. Ian McKellan

"Ateistim. Yani eğer Tanrı varsa, benim hayatımın bir parçası değil."

Ian McKellan

11. Billy Joel

12. Julianne Moore

13. John Malkovich

14. Brad Pitt

"Ben %20 ateist ve %80 agnostiğim."

Brad Pitt

15. Kevin Bacon

16. Hugh Laurie

17. Sean Penn

18. Keira Knightley

"Keşke ateist olmasaydım, o zaman her şeyi atlatabilirdim."

Keira Knightley

19. Helen Mirren

"Fazlasıyla spiritüel olduğum doğru fakat Tanrı'ya inanmam."

Helen Mirren

20. Marlon Brando

21. Jack Nicholson

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mahmut-abi

Listedeki bazı ünlüler deist bazıları agnostik. Marlon Brando gibi...

nurdan-akkaya

Brad pitt panteist mi ateist mi karar verin

dilara-aksoy5

danial sen naaptın

faffa

Bi de şu istisnasız bütün müslümanları iyilik yapıyosa cennet karşılığında genellemesi o kadar kibirli küstah bi genellemeki, diğerlerini hor görmektir. Bişey sevap olduğu için iyi değil, iyi olduğu için sevaptır ya da bişey günah olduğu için kötü değil, kötü olduğu için günahtır. Yani o zaman yaptığı güzelliği sosyal medyada paylaşan müslüman olmayanlar içinde şöyle genelleme geçerli olabilir mi: Sosyal medyada beğeni almak için kediye mama verdi, beğeni için bilimden bahsetti parmağını kıpırdattı zart zurt?? Nasıl mantık? Küstahça. Ha her iki taraftan da yapanlar yok mu, ama az ama çok var. Bi de şahsen ben aç bi kedi gördüğümde değil cennet dünya bile aklıma gelmiyor tek odaklandığım şey kediye yiyecek bişey alabileceğim en yakın market nerede aklım bi tek bunla meşgul oluyor o an, Allah'ın verdiği vicdanı kullanmak cennetin ötesinde zaten. İslam'da imanın seviyeleri vardır cennet için amel yapmak düşük seviyelerden biridir

faffa

Mesela üst seviyedeki Müslüman olarak Yunus Emre Allah aşkını dile getirirken: "Cennet Cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri İsteyene ver sen onı, bana seni gerek seni Yunus'dürür benim adım, gün geçtikçe artar odum İki cihanda maksudum, bana seni gerek seni"

faffa

Cennet aklıma gelen yerler şu oluyor dünya üstüme üstüme geldiği sıkıntılı zamanlarda bunalımdan depresyondan kaçmak için belki bi 30-40 saniye düşünüyorumdur ağrıkesici niyetine. Ya hatta sürekli cenneti düşünerek hareket etsek o bile bişey be gaflet denen bişey var çoğuz zaman öbür dünya gündelik telaşların arasında insanın aklından uçup gidiyo.

faffa

Yalnız ateizmin her şeye kesinlik içeren ifadeleri kesin yargıları bana eleştirilen dinden ne farkı kalıyo dedirtiyo, kesin yargıya varmanın tabuya dönüşme ihtimali var. Agnostikleri bu konuda daha mantıklı buluyorum, (bilimsel gerçekler diye) edindiğimiz bilgiler bile zamanla değişebiliyor, algılayışımız değişebiliyor, kaç kere atom modeli tarifi(bilgisi/algısı) değişti zaman içinde, fizik teorileri değişti en son sicim teorisi filan tartışılıyor, yani demek istediğim algılayışımızın veya bilgilerin değişebildiği değiştiği ortadayken ateizmin kesinlik ifadesi çelişkili, agnostiklerin herşeye imkan vermesi, mümkün görmesi, bunda bilmediğim şeyler olabilir demesi daha gelişime açık duruyor. Ha bi müslüman olarak tasavvufta daha açık ifade edildiği üzere Allah'ın ilmi sonsuz, bilgi konusunda sonsuz derya var da, tabi günümüzdeki Müslümanların çoğunun buna pek kafa yorduğunu sanmıyorum. Eski de kalmış Rumi, Gazali, İbni Heysem filan tabi...

Görüş Bildir