Dik Duran Kadınlara Alışacaksınız! Gülse Birsel'den Sıla'yı Darp Eden Ahmet Kural'a Kapak Gibi Gönderme

-

Bazen hislerinize tercüman olan kelimeleri bir başkası bulup söyler de hani içiniz bir an da olsa soğur ya, Gülse Birsel'in yaptığı da tam olarak bu! 

Gülse Birsel biliyorsunuz hepimizi güldüren işlere yıllarca imzasını attı. Ancak o sadece bir mizah senaristi ya da komedi oyuncusu değil. Lafını esirgemeyen yürekli bir kadın aynı zamanda!

Şu sıralar Jet Sosyete ile ekranlarımızı şenlendiren Gülse Birsel ve ekibi bu defa çok farklı bir yerden gönüllerimizi kazandı.

Geçtiğimiz ay Ahmet Kural'ın Sıla'yı darp etmesi hepimizi derinden üzmüştü. Ahmet Kural'ın olaydan sonra verdiği ifadesiyle üzüntümüz, yerini kızgınlığa bırakmıştı.

Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com
Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com

Jet Sosyete'nin dün yayınlanan bölümünde Gülse Birsel işte bu can sıkıcı olayla ilgili bir göndermeye yer verdi! Ama öyle böyle bir gönderme değil! Adeta her cümlesi duvarlara yazılması gereken bir ders...

Bir dizi çekimindeki sahneden yola çıkılarak yapılan muhteşem gönderme işte burada!

Jet Sosyete'nin bu sahnesinden sonra sosyal medyadan Gülse Birsel'e tebrik yağmaya başladı.

Anlamayanlar için şunu bir elden ele ulaştıralım o zaman!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roket-muyendizi

Türkiye'nin "Tina Fey"i. İyiki var.

burak-baldan

Ortada bir aldatma iddiası var,hiçbir şey net değil her şey allak bullak ama gene de bir insana karşı böyle yargısız infaz yapılabiliyor.Bir ara gene onedioda aldatıldığını öğrenen kadının erkek arkadaşına sağlı sollu daldığı bir video vardı bayağı alkış almıştı.Burada eğer Ahmetin aldatıldığı onaylansaydı ve Sılaya böyle sağlı sollu dalsaydı alkış tutar mıydınız ? Veya Sılaya "İyi olmuş,haketmiş" der miydiniz ? Sılanın aldatmadığından nasıl bu kadar eminsiniz hem ? Darp eğer suçsa hakaret de suç,yalan ifade vermek de suç,iftira atmak da suç,bir kadının bir erkeği itip kakması da suç,aldatmakta suç,tahrik etmek de suç bunların hiçbirinin yapılmadığından nasıl emin olabiliyorsunuz ? Hangi kanıtla ? Bazılarınız sadece görünüşe aldanan basit insanlarsınız,bazılarınız erkek düşmanısınız,bazılarınız iki yüzlüsünüz,yalancısınız ve güya "feminist,eşitlikçisiniz".Erkeğin mağdur olduğu bir haberde bir defa bile bu kadar duyar kasan bir feminist görsem eyvallah diyeceğim.Ahmet veya Sıla hangisi suçlu ise cezasını çeker umarım.

arterbo

Burada konu aldatılma falan değil. Göz önünde olan bir kadının şiddet görmesi sonucu sesini çıkarması ve bir kıvılcım yakmasıdır. Bu kadar hassas bir konuda "ama o da böyle yaptı" demek gibi bir lüks yok. Her gün binlerce -hatta belki daha fazla- kadın bu ülkede şiddet görüyor. Korkularından ses çıkaramıyorlar. Bunun feminizmle ilgisi yok. Dünyanın hiçbir yerinde, evli olmadığın sürece aldatma diye bir suç yok ama şiddet her yerde şiddet ve suç.

burak-baldan

Ben zaten buna bağlı olarak darp olduysa onu hafifletmeye çalışmıyorum.Benim tepki gösterdiğim hiçbir şey net olmadığı halde insanların böyle rahatça başkalarını karalayabilmesi ve bu yanılgının içine düşmeleri.Evlilik olmadan aldatmak suç değil evet ama etik olarak oldukça büyük bir suç evli olsan da olmasan da.Bana kalsa daha önce başka yerlerde de yazdım zaten her şekilde fiziksellikten kaçınılmalı ama bu iki taraf için de geçerli.Madem ortada bir eşitlik var hiçbir kadın da hiçbir erkeği itemez.Bu kadar basit.

dirdir

arterbo aldatmak fikirdir. evli olsan da olmasan da aldatmak vicdanen, ahlaken suçtur. etik değildir. suçun da küçüğü büyüğü yoktur. küçüğünü yapabilen büyüğünü de yapabilme kapasitesine sahiptir. burada keşke diğer ezilmiş kadınlara böyle sahip çıkılsaydı. kimi furyaya katılmak içşn, kimi duyar kasmak için olayın üstüne gitti. ben burada ezilmiş bir kadın göremiyorum. tam tersine öfkesini her yol mübah yoluyla ünlü olmadından yararlanan ve çok önemli bir sorunu arkasına alarak kamuoyu oluşturan bir kadın görüyorum ki diğer zavallılar yine aynı çileyi çekiyor. değişen bir şey yok. ha bu arada bu diğer ünlüler için de gündem oluşturma furyasına döndü o da ayrı mesele tabii.

halit-ipek

Evlilik dışında aldatmak suç falan değil lütfen uydurmayın yahu. Evlilik durumunda da yaptırımı, taraflardan birine boşanma hakkı, tazminat gibi şeyler sağlamaktır. Aldatmak elbette kusurlu bir harekettir ama suç çok farklı bir tanım. Velev ki Sıla aldattı; suç, işleyeni cezalandırmayı gerektirir dolayısıyla aldatmaya suç dersek ve eğer ortada bir şiddet varsa bunu tamamen olmasa dahi belli ölçüde onamış oluruz. Demem o ki ne dediğinizin farkında mısınız? Suçun bencesi sencesi olmaz. Bana göre suçtur bu diye bir cümle olamaz yani. Olay sonuçlanmadan Ahmet Kural hakkında yargıda bulunmak konusu bundan bambaşka bir başlıktır. Burada Sıla'nın yaptığı açıklamayı da değerlendirecek olursak, bunu kendine bir sorumluluk gördüğünü belirtmiş. Bunu para vs. için yapacak değil zira kadın kendini kanıtlamış. İhtiyacı olmayan yersiz bir sansasyon bu. Burada sorumluluk hissetmesini gerçekten takdir ediyorum zira bu hareketi bir çok kadına özel yaşantılarında emsal olabilir, umarım olur.

aykut-ardic

aldatilma olsa nolcsk her turlu kadina siddet olamaz

tintin

Bu kadının, dini nikah için resmi nikah olma zorunluluğu kalktığı zamanki yazısı çok güzeldi

kreyzi_ufuruk_34

Fiziksel her dokunusa karsıyım icerisinde siddet var ise ama soylenene bakılırsa '' canını acıtmak icin sunu sunu yaptım '' diyen kadınında agır tahrik ettigi gercegi var. Kadınlarda az cenelerine sahip olsunlar dik egri umrumda degil zaten eşin, baban yada patronuna yalamalık yaptıgınca dik duruyor kadınlar. Karı arabasına binen erkekleride grmek istiyoruz artık. Hakkıız yeniyor buna susmak rahatsız ediyor beni ama fiziksel hasar hertürlü sucludur şimdi koftiden sevgilisine benden ayrılma diye yalvaran feminisitin biri laf atmasın.

gozde-demir1

adın üzerinde senin sende ancak tükürük olur.

melike-faiz

1 karı değil kadın 2 feminizm nedir aç öğren 3 patronunun da yalaması değilse? Kaldı kı erkek de yalaması oluyor. Şiddet olması için dokunması bile gerekmez şiddetin boyutları vardır. Önce okuyacaksın sonra buraya gelip yazacaksın veee KADINLARI aşağılayacaksın. Beynin algılamaz diye yazıyorum burada yazdığın karı, yalama kelimeleri de şiddettir ve aşağılamadır.

kreyzi_ufuruk_34

sen cinsini savunacaksın ben modern cagın popüler zımbırtısı evet biz assagılız sizsiniz diyecez. Lan sokakta sizi savundugum kadar sen beni degil kendini savunmazsın uyduruk KADINLAR. Size kaldı zaten hak hukuk anayasa kadın hakları. Fikrim saldırı değil tespit bazlıdır bunu anlayamayan sen anlamam için yazanda sen. Komedisiniz. Siz erkegi ezmeye calıstıkca ben sizi ısırıcam rahat olun. Objkektıf olmayı ogreneceksiniz

saffet-filiz

Ünlü biri hırpalanacak, şiddete maruz kalıcak ki diziler de o olaya gönderme yapılsın, her gün şiddete maruz kalan kadılar var ne yazık ki ünlü olmadıkları için isimlerini öğrenemiyoruz. Gülse birsel in yaptığı gönderme dizinin reklamından başka bir şey değildir, yıllardır kadına şiddet var ama ne iştir ki sila ve ahmet kural olayından sonraya denk geliyor gülse birsel in göndermesi.

Başlıklar

Jet SosyeteSıladizi
Görüş Bildir