Dijital Nomadlar Toplanıyor! Türkiye'nin İlk Nomad Cruise Gemisi Denizlere Açılıyor

-
Abone ol

Tatilsepeti Türkiye’nin ilk Nomad Cruise projesine imza atıyor. Yurtdışında benzer örnekleri bulunan yeni nesil proje ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek. Hem seyahat blogger ve vloggerlarına, hem turizm firmalarına hem de gezmeyi seven herkese yeni kapılar açacak olan proje Tatilsepeti - Vovidi iş birliği ile 15 Haziran’da hayata geçecek.

İlk önce günümüzde dijital nomad yani göçebe olarak bahsedilen kavramdan bahsedelim.

Sahip oldukları telefon, bilgisayar ve uygulamalar sayesinde işlerini bir mekana bağlı kalmadan gezerek yapan insanlar günümüzde dijital nomad olarak adlandırılıyor. Türkiye'de de giderek artan bu akım seyahat sektöründe de farklı girişimlerin ortaya çıkmasına yol açtı.

Peki Nomad Cruise, Türkiye’de projeye verilen isimle “Nomad Gemisi” nedir?

Günümüzde esnek çalışma saatleri ve istenilen yerde çalışma olanağı ile “Nomad” kavramı ön plana çıkmaya başladı. Laptop’unu alıp, istediği lokasyondan kendi kurduğu düzen çerçevesinde çalışabilen kişilere Nomad ismi veriliyor ve teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte özellikle gençler arasında bu konsept iyice yaygınlaşmış durumda. Deniz kenarında, havuz başında, gemide her yerde çalışmak artık mümkün. Tatilsepeti yenilikçi yaklaşımıyla dünyadaki trendleri yakından takip ederek Nomad’ları biraraya getirecek projeye öncülük ediyor.

15 Haziran’da Kuşadası’ndan demir alacak Nomad Gemisi’nde bloggerlar, fotoğrafçılar ve vloggerlar yer alacak.

Yunan Adaları turuna çıkacak olan Nomad Gemisi’nde yolculuk sırasında geçen saatlerde katılımcılar birbirleriyle paylaşımlarda bulunma, kısa workshoplar düzenleme ve deneyimlerini ve yeteneklerini birbirleriyle paylaşma imkanı bulacaklar. Adalara ayak bastıklarındaysa hep beraber yeni destinasyonları keşfe çıkacaklar. Tüm bu paylaşımları katılımcıların sosyal medya hesaplarından, Tatilsepeti mecralarından ve #nomadgemisi ile #tatilsebebimvar hashtaglerinden takip edebilirsiniz.

Nomad Gemisi katılımcıları arasında başta Türkiye’nin ilk ve en başarılı bloglarından “yoldaolmak” dahil sürpriz isimler bulunuyor.

Proje sayesinde sevdiğiniz isimleri daha yakından tanıma ve onlarla bir tura ortak olma imkanınız da olacak. İlk Nomad gemisi yurda döndükten sonra düzenlenecek çekilişle aynı tura Tatilsepeti sponsorluğunda ücretsiz katılım hakkı verilecek. Şansınızı denemek ve çekilişe katılmak için projeyi takibe almayı unutmayın.

Hem çalışma hem de seyahat alışkanlıklarının değişmekte olduğu dünyada bu keyifli ve yenilikçi proje Türkiye’de Turizm sektörüne yeni bir yolda ışık tutacak gibi görünüyor.

Proje seyahat ederken çalışmanın ve para kazanmanın mümkün ve ulaşılabilir olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu yönüyle hayallerini gerçekleştirmek ve dünyayı gezmek isteyenlere umut verici özelliği ile de ön plana çıkıyor.

15 Haziran'da denize açılacak Nomad Gemisi'ni #nomadgemisi #tatilsebebimvar taglerinden ve katılacak olan influencer hesaplarından takip edebilirsiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir