Görüş Bildir

Demirtaş’tan Erdoğan’a Miting Teklifi: 'Bir Kişi Eksik Toplayan Siyaseti Bıraksın; Var mısın?'

Anasayfa > Gündem

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a miting teklifinde bulundu:

'İki saat için çıkayım, tek bir megafonla Yenikapı'ya gideyim. Ertesi gün de sen, devletin tüm imkanlarıyla aynı meydana çık. Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?'

Sosyal medya hesabından, “Erdoğan, miting yapmıyorum diye merak etmiş. HDP zaten meydanlarda” diyen Demirtaş, “Yine de çok istiyorsan haydi! İki saat için çıkayım, tek bir megafonla Yenikapı'ya gideyim. Ertesi gün de sen, devletin tüm imkanlarıyla aynı meydana çık. Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?” diye sordu.

Erdoğan ne demişti?

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyaretinin ardından gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş ve sorularını yanıtlamıştı.

Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

Edirne'de cezaevindeki zat bunlara diyor ki 'Bir araya gelin, birlikte mitingler yapın.' Bunu söyleyeceğine sen bir tane miting yap bakalım orada. Sen önce kendi tabanına bir sinyal ver bakalım. Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı? Biz tabii bunlarla muhatap olacak durumda değiliz. Böyle bir derdimiz yok. Eğer hala bunlar oradan idare ediliyorsa, benim milletimin özellikle bu konudaki tavrı çok açık, net ortaya çıkacaktır ve ortadadır. Milletim teröristlere veya terörizme asla taviz vermeyecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
24
20
16
5
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Çağatay Bayazit

Güzel bir teklif :)

Sorgulayan

bunu kim alkışlıyor sebebini bir söylesin ya ? hdp ve pkk olmasaydı Türkiye siyaseti bambaşka olacaktı bu gün yaşadığımız sorunlar olmayacaktı.

Kahramannn

Herkeste kendini nimetten sayıyor arkadaş, şuraya bak yav kendini Reis ile kıyaslıyor hahahahaha. Birisi şuna toplayabileceği tek kalabalığın Mezopotamya eş... Devamını Gör