Görüş Bildir
Haberler
Daha Üniversitenin İlk Senesinde Bile Yaptığın Tercihin Doğru Olduğunu Gösteren 11 İşaret

Daha Üniversitenin İlk Senesinde Bile Yaptığın Tercihin Doğru Olduğunu Gösteren 11 İşaret

Tercih zamanı geldi çattı! Peki tercih ettiğin okulun gerçekten hayallerini gerçekleştirebileceğini nerden anlarsın? 🎓

1. Bir üniversitenin senin için doğru olup olmadığını kapısından içeriye adım attığın anda anlarsın aslında. Üzerine yazan bir sözüyle çeker seni içeriye.

“İnsanlara yakın olmak ve onlara muhabbetle davranmak aklın yarısıdır.” hadisi gibi mesela… 😌

2. Sonra yavaş yavaş tarihini öğrenirsin, verdiği mezunları görürsün. Köklerine bağlı kalarak nasıl filizlendiğini gördüğünde bazı soru işaretleri kafandan silinmiştir bile.

600 küsür yıldır mezun veren bir okul mu? Daha ne olsun ki? 😏

3. Kurulduğu şehirdeki kuruluşlarla ilişkisine bakarsın. Henüz üniversite sırasındayken iş fırsatları kapını çalıyorsa, okuduğun bölüm hakkında tecrübe kazanabiliyorsan doğru yerdesindir.

Mezun olduktan sonra işsiz kalma korkusu yok. 😎

4. Ulaşım imkanları da tabii ki önemlidir. Öğrenim gördüğün şehirden, yaşadığın şehre veya bölgeye rahatlıkla ulaşman gerekir.

Mesela bir hızlı trenle 3-4 saatte evine olsan… 🚅😍

5. Okuduğun okulun yurt dışındaki kuruluşlarla da işbirliği yapması, hatta çok büyük bilim projelerini oturduğun yerden inceleyebilmeni sağlaması bir hayli cezbedicidir.

CERN deneylerini ortaya çıkan verileri üniversitede inceleyebildiğini düşünsene.

Elin Avrupalısı ile başlayan cümlelerden sıkıldıysan delta parçacığı hakkında artık sen de fikir sahibi olabilirsin. 😎😅

6. Öğrenim gördüğün üniversite her bilim ve teknik konuda sana destek sağlayabilir. Hatta arkadaşlarınla kafa kafaya vererek bir anda %100 yerli otomobil bile üretebilirsin.

Öyle herkesin yaptığı gibi değil. Tasarımıyla performansıyla gerçekten kendine hayran bırakan ve ödüller alan bir otomobil… 💪🚗

7. Bir de okuduğun üniversite ISO 9001:2015 gibi bir kalite belgesiyle tescillenmişse, “Artık daha ne olsun?” diye düşünebilirsin.

Zaten kalite hiçbir zaman tesadüf değildir. 😌

8. Bu kadar bahsettik. E burs nerde diyeceksin, haklısın. Sağlamış olduğu burs oranıyla Türkiye’nin en fazla burs veren üniversitelerinden biri olarak anılabilir, sosyal etkinlikleriyle öğrencilerine unutulmaz anlar yaşatabilir.

Gelsin o zaman eğitim bursları. 🤩

9. Bu burslardan bazılarında yurtdışındaki dil okullarda ücretsiz eğitim almanı sağlayabilir.

Düşünsene 2 ay Liverpool’a ücretsiz dil eğitimi almaya gittiğini… Böylece sorulduğunda “Aslında ben İngilizceyi çok iyi anlıyorum ama konuşamıyorum.” demezsin. 😅

10. Aynı zamanda bölümde eğitim görürken alanında uzman, sektörde nam salmış kişilerin de yol göstericisinden faydalanabilirsin.

İnternetten ürün alırken bile saatlerce yorum okuyor, arkadaşlarımıza danışıyoruz. Mesleğin hakkındaki püf noktaları neden ustasından öğrenmeyesin? 😎

11. Mekatronik Mühendisliği, Hukuk, Mimarlık, Tıp Fakültesi, Pilotaj ve çok daha fazlası gibi bölümleri sayesinde çağın dinamiklerini yakalayan bölümde eğitim görebilir, geleceğini garanti altına alabilirsin.

Kim bilir yürüyerek girdiğin üniversite kapısından belki de pilot olup uçarak çıkarsın…  ✈😎

Tüm bunlar ışığında hayallerini gerçeğe dönüştürmek için sen de KTO Karatay Üniversitesi’ni tercih edebilirsin.

Tüm bunlar ışığında hayallerini gerçeğe dönüştürmek için sen de KTO Karatay Üniversitesi’ni tercih edebilirsin.

Geniş burs imkânları, onlarca çift anadal programı, Konya Ticaret Odası desteği, Sektör Danışmanlığı Projesi ile daha okurken iş tecrübesi kazanma fırsatı, MEDICANA Hastanesi iş birliği, modern kampüs hayatı, Türkiye’nin en modern laboratuvarlarına sahip üniversitesinde uygulamalı eğitim, Avrupa’nın seçkin üniversitelerinde Erasmus Programı ve daha fazlası…

Benim Tercihim diyerek sen de KTO Karatay ailesine katıl.