Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha İlk Soruda 'Doğru Bildim mi?' Diye İkileme Düşeceğiniz Bu IQ Testini Geçemeyeceksiniz!

-
Abone ol

Madem bu kadar iddialı bir başlık attık, sorular da bu başlığı karşılayacak derecede zorlu olmalı, değil mi?

Buyurun bakalım...

Öncelikle zihin mekaniğinizin akış yönünü tespit ederek başlayalım: Merdiven sorusu.

Yıllardır kimsenin ayak basmadığı eski bir binadasınız ve yerin altına doğru inen bir merdiven keşfettiniz. Bir... iki... üç...

Derken karanlığın içinden birinin sesini duydunuz!

Bu kişinin sesini duyunca nasıl tepki veriyorsunuz?

1. Zihin mekaniğinizin sırlarını öğrendiğimize göre başlayabiliriz. Burada boşluğa hangi şekil gelmelidir?

2. Damlama Oranı

120
180
360
720

3. Sırada görsel zekanı test eden bir soru var. Sence bu puzzle'da kimler ölür?

D, B, A
Kimse ölmez.
C, B, A
D, C, E
D, C, B

4. Bir kitaplıktaki dört rafta sırasıyla 16, 20, 25 ve 27 adet kitap vardır. Her rafta eşit sayıda kitap olabilmesi için en az kaç kitabın yeri değiştirilmelidir?

5. Bir matematik sorusu ile devam edelim! Sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

20
30
33
49

6. Arabaların ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda araba sahipleri yakıt almak için nereye gitmek zorundalardı dersiniz?

Süpermarkete
Araba satıcısına
Petrol rafinerisine
Eczaneye

7. Bir de şu soruya bakın bakalım...

3
4
5
6

8. Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?

Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar? Bu soru Antik Yunan’dan beri insan aklını en çok karıştıran sorulardan birisidir. Hangisi daha önce geldi? Yumurta mı yoksa tavuk mu?

Peki, sence yumurta mı tavuktan yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar?

9. ?? işareti olan yere hangisinin geleceğini sorarak testimizi tamamlayalım.

80
98
112
120

İnsan beyniyle beslenen bir psikopatsın!

İşte hem algısı hem de zekâsı ile fırtınalar estirecek bir beyin daha! Sen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan ve kolay kolay da kurulamayacak soyut ve somut olgular arasında kusursuz ve etkili ilişkiler kurabilen, analitik düşünebilen ve en önemlisi zihinsel işlevleri uyumlu bir şekilde belirli bir amaca yönelik olarak kullanabilen bir bireysin. Kendince geliştirdiğin yöntemler ile problemleri kolayca algılayıp, analiz ederek uzun vadeli çözümler üretebiliyor, bilinmeyenler üzerine somut çıkarımlar yapabiliyorsun. Elde ettiğin bu bilgi birikimini de zihin hazinende saklıyorsun. Bu sayede, nerede, nasıl davranman gerektiğini daima biliyorsun. Ancak en önemlisi ise, aynı şeyi defalarca yapsan bile her seferinde farklı sonuçlar beklemen gerektiğinin farkındasın. Keşke herkes senin gibi akıllıca davranmayı amaç edinse, o zaman dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu!

Hayatın anahtarı senin elinde!

Ortalamanın üstünde, pırıl pırıl bir beyin daha! Algılama kapasitesi yüksek ve zeki bir insan olduğun ortada. Ama sen daha çok, ‘akıllıca’ davranmayı tercih ediyorsun. Şöyle ki, kendine bir amaç belirledikten sonra onu küçük parçalara bölerek, her seferinde ‘ Bunu böyle yapmanın bana ne faydası olur?’ diye düşünerek, adım adım ilerliyorsun. Zeki bir insan, karşısındakinin niyetini daha iyi anlayabilir. Ancak akıllı bir insan, satır aralarını daha iyi okuyarak, o niyetle nasıl baş edeceğini, çıkarımlarını nasıl yorumlayıp, nasıl faydaya dönüştüreceğini bilir. Kısacası yaşamının anahtarı senin ellerinde, kullan onu!

Kalp ile beyin arasındaki köprüdesin!

Hayatı kalbi ile yaşamayı tercih eden, duygusal zekâsı oldukça gelişmiş, mantıksal zekâsının da potansiyeli oldukça yüksek olan ancak bunu saklayan bir beyin! Sen, hayatı daha dengeli yaşamayı tercih eden, basit şeyler ile mutlu olabilen, fazla detaylı düşünmemeye gayret ederek, hayatın omuzlarına yüklediği yükü hafifletmeye çalışan, sosyal algıları da oldukça gelişmiş bir bireysin. Bu özelliklerini takdir etmemek elde değil. Aslında tüm bunları bilinçli bir tercih ile yapman, hem zeki hem de akılcı bir insan olduğunun en büyük göstergesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

hayatın anahtarı elimdeymiş. hiç haberim de yok. alakam da

oguzhan-sezgin

Ortalamanın üstünde, pırıl pırıl bir beyin daha! Algılama kapasitesi yüksek ve zeki bir insan olduğun ortada. Ama sen daha çok, ‘akıllıca’ davranmayı tercih ediyorsun. Şöyle ki, kendine bir amaç belirledikten sonra onu küçük parçalara bölerek, her seferinde ‘ Bunu böyle yapmanın bana ne faydası olur?’ diye düşünerek, adım adım ilerliyorsun. Zeki bir insan, karşısındakinin niyetini daha iyi anlayabilir. Ancak akıllı bir insan, satır aralarını daha iyi okuyarak, o niyetle nasıl baş edeceğini, çıkarımlarını nasıl yorumlayıp, nasıl faydaya dönüştüreceğini bilir. Kısacası yaşamının anahtarı senin ellerinde, kullan onu!

zapzipzubala

Hocam ilk gifte merdivenden yukarı çıkıyoruz yalnız, belirteyim de. (Zihin mekaniğin akış yönünü tespit etmek için yerin altına doğru inen bir merdiven sorusu)

bahar-kose4

hayatın anahtarı senin elinde

pepela

Hayatın anahtarı senin elinde! Ne oldu şimdi vayyy ??

Görüş Bildir