Daha Adil ve Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Alışveriş Yaparak Fark Yaratıyorlar: Good4Trust

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının sekizinci sezonunun sekizinci Fark Yaratan’ı, daha yaşanabilir bir dünya için iyilik ekseninde ekolojik hayatı teşvik eden Good4Trust sosyal girişimi oldu.

  Good4Trust, Uygar Özesmi ve arkadaşları tarafından iki yıl önce, iyiliği ve güveni felsefe haline getirmiş adil, etik ticareti teşvik eden bir online bir platform olarak kuruldu. Sistem iki ana bileşen üzerinden işliyor. Birincisi üretici. Adil ve doğaya dost üretim yapan kişilere verilen isim. İkinci bileşen ise türetici. Aldığı ürünün nereden geldiğini inceleyen, kullandığı ürünün çevreye zarar verip vermediği takip eden, yerli ürünler kullanmaya çalışan kişilere türetici deniyor. Üretici ve türeticiler Good4Trust sitesindeki çarşı bölümünde buluşuyor ve daha adil ve daha yaşanabilir dünya için alışveriş yapıyor.

   Girişimin kurucusu Uygar Özesmi Good4Trust’ı şu şekilde tanımlıyor. “Good4trust  iyiliğe güven demek. Çünkü dünya büyük bir güven bunalımı içerisinde ve biz iyilikleri paylaşarak iyilikleri çoğaltabiliriz. İyi insanlarla güven duyduğumuz bir ortamı, güvenli bir ortamı yaratma şansına sahibiz.”

  Good4Trust sosyal girişiminde ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı bir bölüm de bulunuyor. Platformda gün içinde doğaya, insanlara, hayvanlara yaptığınız bir iyiliği paylaşarak insanları iyilik yapmaya teşvik edebiliyorsunuz. Good4Trust girişimi insanlara adil ekonomi ile iyilik kavramını birleştirerek daha mutlu ve daha iyi bir yaşamın perdelerini aralıyor.

 

  Bugün Good4Trust girişimi aracılığı ile türetici topluma, doğayla dost yüzlerce farklı ürün ulaştırılıyor. Organik sabunlardan giysilere, toprak seramik saksılardan kül suyuna kadar birçok ürün çevreye duyarlı vatandaşların kullanımına sunuluyor. Baştürk ailesi de Good4Trust üreticilerinden biri. Baştürk çifti çocukları doğduktan sonra daha sağlıklı bir yaşam için organik deterjan arayışına girmiş. Sonrasında istediklerini bulamadıkları için kendileri üretmeye başlamış ve ekmek fırınlarından odun külü toplayıp, sıvı deterjan yapmaya başlamışlar.

   Uygar Özesmi önderliğindeki Good4Trust  sivil toplum alanında yeni bir ekonomik modelin temelini attı. İnsanların daha sağlıklı ve bilinçli yaşamaları için yeni bir alan açtı. Doğayla uyumlu, iyilik ekseninde bir kültürün yaratılmasına katkı sağladı. Hem ekolojik ürün üretenlerin, hem de adil ve doğayla dost üreticileri destekleyenlerin hayatlarında nesiller boyu unutulmayacak kocaman bir fark yarattı.

Detaylar için tıklayınız.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
andy-williams

Merhaba arkadaşlar ben mutluyum, ben bir kredi almaya çalışıyorlar, upfruth ödeme olmadan kredi teklif beri ben şimdiye kadar gördüğüm en iyi ben Westlake finans hizmetleri Sliven Eyaleti'nde bir kredi var, ihtiyacınız varsa onlara e-posta gönderebilirsiniz bugün bir kredi: westlakefinancialservices02@hotmail.com WHATSAPP ------ +2348120111731 allah'ın hürriyeti seninle olsun

josephin-harrold

İşletme kredisi mi arıyorsunuz? bireysel kredi, ev kredisi, araba kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler, girişim sermayesi vb. Veya herhangi bir nedenle bir bankadan veya finansal kuruluştan kredi alınmaz. Biz, özel kredi verenler, kredi faiz oranı% 2 ve faiz oranı düşük olan işletmeler ve bireylere borçluyuz. Bir kredi ile ilgileniyorsanız? Bugün (josephinharroldloanservices@gmail.com) bize ulaşın ve bugün bir kredi alın. Acilen kredi veya herhangi bir mali yardıma ihtiyacınız var mı? Biz her tür krediyi yüzde iki (% 2) faizle sunun. şu adresten bize e-posta ile ulaşın: josephinharroldloanservices@gmail.com veya WhatsApp +12533923198 ile aşağıdaki bilgileri Ad Soyad doğmuş :: Ülke: Meslek: Kredi miktarı: Kredinin süresi: amaç: aylık gelir: Bizi şimdi (josephinharroldloanservices@gmail.com) veya WhatsApp +12533923198 aracılığıyla bize gönderin

derek-douglas

Merhaba Eğer ülkenizde bankalar tarafından reddedildi eğer mali sorunlar almak için acil kredi gerekir ve acil kredi ihtiyacı, biz yardımcı firma Bilgi şirketleri güven bize bugün başkaları yapamaz! * $ 50.000.000,00 için $ 5,000.00 şey kadar ödünç. * Ödemek için 1 ila 10 yıl arasında seçim yapın. E-posta adresi: (info.trustfirm2012@gmail.com) Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz, En iyi dileklerimle, Katherine Cole info.trustfirm2012@gmail.com 1.5% kredi teklif

hadener-cecile

Merhaba adım adım Evelyn, dün Capital Funding'den bir Acil kredi başvurusu yaptım ve uyguladığım aynı gün, borcumu BOA Bankam hesabımda alıyorum, böylece orada insanlara ihtiyaç duyacağım türler için acil durum kredisi Şirket oldukları için meşrudur ve kredi şirketinin e-postasını garanti eder: (acgbusinesscompany@gmail.com) daha fazla bilgi için.

suat-can

Her boktan da prim kasmayın amk,sen burda bu çağrıyı yaparak köstek oluyosun sadece.Bunu bi kampanyaya çevirmek işin büyüsünü bozar,olay kıza çaktırmadan videolarının sevildiğini düşündürerek destek olmak öyle dümdüz aaa kız hastaymış abone olalım mantığıyla yaklaşmayın bu işe ve kıza da yansıtmayın bu tutumunuzu.

Görüş Bildir